اخبار مجلس

نیازمند راهبردی جدید در نظام سنجش و پذیرش دانشجو هستیم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی سیاست برگزاری کنکور سراسری در پنج دهه گذشته را دارای اشکالات متعدد دانست و گفت: کشور نیازمند راهبردی جدید در نظام سنجش و پذیرش دانشجو است.

27 شهریور 1399

اسد و همسرش رای دادند، عکس

ایرنا نوشت: بشار اسد رییس جمهوری سوریه و همسرش اسماء صبح امروز (یکشنبه) با حضور در یکی از مراکز اخذ رای در انتخابات پارلمانی این کشور مشارکت کردند.

23 شهریور 1399

آمریکا صدور ویزا برای مقام های چین را محدود می نماید

وزیر امور خارجه آمریکا از اعمال محدودیت های صدور ویزا برای مقامات حزب کمونیست چین در رابطه با اقدامات اخیر پکن در هنگ کنگ اطلاع داد.

1 شهریور 1399

مصوبه ای در حمایت از یگان حفاظت محیط زیست

یک عضو شورای نگهبان به ارائه توضیحاتی درباره تایید مصوبه ای در حمایت از یگان حفاظت محیط زیست پرداخت.

16 مرداد 1399

از بازار خودرو چه خبر؟

خبرنگاران: بازار خودروی کشور طی دو هفته گذشته شاهد فرایند افزایشی قیمت محصولات خودروسازان بود، فرایندی که به نظر می رسید با معین قیمت خودرو از سوی ستاد تنظیم بازار متوقف گردد. ستاد تنظیم بازار در سال جدید اقدام به برگزاری سه جلسه با موضوع...

20 تیر 1399

انتقاد عضو شورای شهر تهران از عدم اجرای مصوبات این شورا توسط حناچی

نظری ضمن انتقاد نسبت به اجرایی نشدن 3 مصوبه شورا در جهت مقابله با کرونا در پایتخت گفت: ایستگاه های پر رفت و آمد مترو باید جداسازی گردد.

4 خرداد 1399

تشکیل کمیته اقتصادی مقابله با کرونا در خراسان رضوی

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: به دلیل اهمیت تامین کالاهای مورد نیاز مردم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، کمیته اقتصادی مقابله با کرونا در خراسان رضوی تشکیل شده است.

26 فروردین 1399

نماینده مجلس: 64 درصد پست های مصوب شبکه بهداشت تویسرکان نیرو ندارد

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: 64 درصد پست های مصوب شبکه بهداشت این شهرستان نیرو ندارد و این شرایط موید نیاز جدی تویسرکان به کادر بهداشت و درمان است.

14 بهمن 1398

صدور مجوز 45 برند جدید فراوری دخانیات، وزارت صمت جوابگو باشد

معاون وزیر بهداشت صدور مجوز های جدید فراوری مواد دخانی را مغایر با مصوبات ستاد کشوری کنترل دخانیات دانست.

7 بهمن 1398

چه میزان بودجه رفاهی برای دانشگاه ها در سال 99 در نظر گرفته شده؟

روز گذشته دولت لایحه بودجه سال 99 را که در هیات دولت مصوب شده، به مجلس ارائه کرد که پس از بررسی ها در کمیسیون های تخصصی و مطرح شدن در صحن علنی مجلس به تصویب خواهد رسید.

4 بهمن 1398

جزییات بودجه حمل ونقل هوایی در سال آینده

براساس لایحه بودجه سال 1399، مجموع اعتبارات در نظر گرفته شده برای حمل ونقل هوایی 271 میلیارد تومان است که به غیر از افزایش بودجه دستگاه های متولی، سه برنامه ایمنی و توسعه ای نیز با اعتبارات مجزا تعریف شده است.

4 بهمن 1398

فراوری پارس جنوبی تا قبل از انتها سال به 35 هزار بشکه در روز می رسد

وزیر نفت با بیان اینکه تا آخر سال خبرهای خوش نفتی به گوش مردم می رسد، اضافه کرد: تا قبل از انتها سال، فراوری از میدان مشترک پارس جنوبی به 35 هزار بشکه خواهد رسید.

2 بهمن 1398

وزیر ارتباطات:اپراتورها مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته ها اضافه کنند

وزیر ارتباطات خبر برقراری مجدد ارتباطات اینترنت در برخی نقاط کشور را تایید کرد و اضافه کرد: سایر نقاط هم با تصویب ابلاغ شاک متصل خواهند شد.

21 دی 1398

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از اعلام جُرم علیه ترامپ حمایت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پُلیتیکو، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که از تغییر قوانین به منظور تفویض اختیار به وزارت دادگستری کشورش در راستای اعلام جُرم علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا حمایت می کند.

4 آبان 1398

شما دلسوز ما نیستید!

آن نماینده مجلس که در دفاع از دختر آبی، گریبان چاک می نماید، در 4 سال نمایندگی خود، چند طرح حامی زنان و خانواده را در مجلس پیگیری نموده است؟

27 مهر 1398

صالحی: ایران اهداف منطقی برای گسترش برنامه صلح آمیز هسته ای خود دارد

علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان که برای شرکت در شصت و سومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی به وین سفر نموده است، با حضور در این نشست و ارائه سخنرانی، ضمن تاکید بر نقش مهم انرژی هسته ای در چرخه های مختلف زندگی...

25 مهر 1398

فناوری ذهن خوانی در حال تکمیل است اما قوانین حفاظت از حقوق نورولوژیک انسانها کامل نیستند

جورج اورول نویسنده سرشناس در کتاب 1984 خود می نویسد: هیچ چیز به شما تعلق ندارد به جز چند سانتی متر مکعب در داخل جمجمه شما. این نقل قول که در سال 1949 منتشر شده و هنوز از محبوب ترین نقل قولهای کتاب وی است، این روزها متزلزل شده است، چرا که به نظر می رسد حتی محتویات...

24 مهر 1398

اسکان اضطراری مسافران به شهرداران مناطق مشهد ابلاغ شد

شهردار مشهد و ر ئیس کمیته خدمات شهری ستاد خدمات سفر استان از آماده سازی سوله های بحران و سالن های ورزشی برای اسکان اضطراری برای حوادث احتمالی امشب خبر داد.

13 مهر 1398