هر روز با تبر به یک بخشی از بورس ضربه میزنند!

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، یک تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به تصمیمات مجلس و دولت درمورد بازار سرمایه گفت: با این تصمیم هر روز با تبر به یک بخشی از بورس ضربه میزنند.

هر روز با تبر به یک بخشی از بورس ضربه میزنند!

سعید جعفری در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه مسئولان هر روز از حمایت از بازار صحبت مینمایند، اظهار کرد: با این حال هر روز با تصمیماتی که اخذ مینمایند، با تبر به یک بخشی از بازار ضربه میزنند. درحال حاضر بازار سرمایه در وضعیتی واقع شده است که دولت و مجلس که ادعای حمایت از بازار را دارند تصمیماتی میگیرند که منجر به کاهش سودآوری شرکت ها می گردد.

وی ادامه داد: دود این تصمیمات به چشم همه مردم میرود و فقط به چند سهامدار خلاصه نمی گردد. چراکه سهامدار عمده بیشتر شرکت های بزرگ بازار سرمایه، صندوق های بازنشستگی هستند و بخشی از عایدات صندوق ها هم از محل سودهای شرکت های بورسی است. زمانی که سود شرکت ها کاهش پیدا میکند، باعث افزایش کسری صندوق ها می گردد و دولت مجبور میگردد از جای دیگری اعتباری تخصیص دهد که بتواند به صندوق ها یاری کند. این فرایند عملا یک دور باطلی است که منجر به تورم بیشتر می گردد و تورم عموم جامعه را تحت تاثیر قرار میدهد.

این تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه این بازار با مسائل و مسائل دیگری هم دست و پنجه نرم میکند، گفت: یکی از این مسایل انتظارات برای توافق هسته ای بوده که منظره آن نامشخص است. بعلاوه قطعی گاز و برق صنایع فولاد، سیمان و پتروشیمی اعمال و باعث شده است که بسیاری از شرکت ها از 12 ماه سال 9 ماه فراوری داشته باشند.

جعفری ادامه داد: از طرف دیگر ظاهرا اعضای کمیسیون تلفیق تصمیم گرفتند که موادی همانند قیر، متانول، اوره و پلی اتیلن را با ذکر نام در تبصره 6 لایحه بودجه اضافه نمایند تا این مواد نیز در کنار لیست دولت، مشمول مالیات بر عایدی صادراتی شوند. همه این تصمیمات روی سرنوشت بازار تاثیر دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1624

به "هر روز با تبر به یک بخشی از بورس ضربه میزنند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر روز با تبر به یک بخشی از بورس ضربه میزنند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید