مقالات گردشگری

موضع گیری تازه روسیه نسبت به عملیات نظامی ترکیه در سوریه

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه بار دیگر ضمن هشدار به تفرقه افکنی آمریکا در سوریه میان گروه های کرد و عرب گفت: نگرانی های ترکیه در شمال سوریه باید از طریق گفت وگو میان آنکارا و دمشق حل و فصل شود.

28 آبان 1398

17 هزار مجسمه؛ درد مهاجرت&hellip ، تصاویر

یک تیم هنری سوئدی برای ایجاد یک سازه جدید 17 هزار مجسمه متفاوت از هم ساختند.

25 آبان 1398

وعده های شور برای نجاتشورابیل، مطالعه پروژه ای که درحال اجرا است

خبرنگاران، گروه استان ها- ونوس بهنود: طی هفته های گذشته پای مشاوران کانادایی برای احیای دریاچه شورابیل به اردبیل باز شده است. مشاورانی که با مجموعه عوامل شهرداری و استانداری اردبیل پشت درهای بسته جلسه گذاشتند و به خبرنگاران اجازه داده نشد در جلسه آنالیز...

24 آبان 1398

شاهنامه خوانی در کافه های پهنه رودکی از امروز

فاطمه عسگری نیا خبرنگار: مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11 از اجرای ویژه برنامه شاهنامه خوانی به مناسبت گرامیداشت هفته تهران در کافه های پهنه رودکی اطلاع داد.

24 آبان 1398

حکومت آینده افغانستان ائتلافی است، نکات دیدار طالبان و خلیلزاد

خبرنگاران، گروه بین الملل- عبدالحمید بیاتی: هفته گذشته افغانستان صحنه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بود. این انتخابات بعد از چند بار تعویق و تهدیدهای گسترده طالبان سرانجام برگزار گشت اما مشارکت مردم در این فرایند سیاسی بسیار پائین بود.

23 آبان 1398

برگزاری 300 برنامه هفته کودک در گیلان

مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان گیلان از برگزاری 300 عنوان برنامه در گیلان به مناسبت هفته ملی کودک اطلاع داد.

19 آبان 1398

ظریف وارد پاریس شد

وزیر امور خارجه ایران دقایقی پیش وارد پاریس شد.

18 آبان 1398

هندسه حضور فرهنگی در سرزمین های شمالی

وقتی 24 ساعت پس از پر مخاطب شدن یک سریال آمریکایی در خود آمریکا، می بینیم که آن مجموعه در ایران هم معروف ترین مجموعه شده است، این یعنی ما در برابر غول های پخش آمریکایی سپر انداخته و میدان را یک سره به آنها سپرده ایم.

17 آبان 1398

کدام شهرها بیشترین تعداد آسمانخراش را دارند؟

تقریبا در هر شهر بزرگ و توسعه یافته ای، آسمانخراش هایی وجود دارد که از زمین و آسمان، نمای فوق العاده ای دارند. با این حال، تعداد آسمانخراش ها به طور قابل ملاحظه ای، از شهری به شهر دیگر متفاوت است. بیشترین تعداد این ساختمان های سر به فلک کشیده، در آسیا قد...

16 آبان 1398

حال فوتبال هر روز بدتر می شود، با زورگویی حق پخش را ندادند

خبرنگاران - گروه ورزشی: علی کفاشیان با سابقه حدود 40 سال فعالیت در ورزش، آذرماه سال گذشته و بعد از بالاگرفتن بحث قانون بازنشستگان از کار در فدراسیون فوتبال استعفا کرد. آخرین روزها و ماه های کاری کفاشیان سرپرستی کمیته فوتسال بود.

15 آبان 1398

مطالعه بافت تاریخی خلخال به اتمام رسید

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال از اتمام مطالعه بافت تاریخی این شهرستان به وسعت 21 هکتار خبر داد.

13 آبان 1398

آسمان امنِ کشور با فانتوم های نیروی هوایی ارتش

جنگنده شکاری بمب افکن اف-4 مشهور به فانتوم نوعی از هواپیماهای جنگنده دو سرنشینه مافوق صوت و دوربرد هستندکه توانایی عملیات در همه شرایط آب وهوایی را دارند.

11 آبان 1398

سرپرست جدید کاخ گلستان معرفی شد

با حضور معاون میراث فرهنگی، آفرین امامی به عنوان سرپرست جدید کاخ گلستان معرفی گشت.

8 آبان 1398

طراحی موشک جدید کروز با برد 800 کیلومتر در روسیه

منابع خبری در مجتمع صنایع دفاع روسیه اعلام کردند که موشک کروز جدید اونیکس-ام استقرار دریایی با برد پرواز حداکثر 800 کیلومتر و دقت بالای نابودی هر نوع هدف دریایی و زمینی طراحی و به زودی پرتاب آزمایشی آن انجام می گردد.

8 آبان 1398

شهرهای تاریخی ترکیه که نباید بازدید از آن ها را از دست داد

ترکیه شاهد برخی از بزرگ ترین لحظات تاریخی بوده است و بقایای این اتفاقات مهم هنوز هم در این کشور باقی مانده است. این سرزمین روزی منزلگاه اسکندر بزرگ، کنستانتین کبیر و امپراطوری عظیم عثمانی بوده است. جنگ و لشکر کشی در این مناطق تمام شده و شهرها با خاک یکسان...

6 آبان 1398

مونسان در مراسم اعطای لوح ثبت جهانی آباده صادرات 500 میلیون دلاری صنایع دستی، استان فارس امسال دو ثبت جهانی مهم داشته است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: سال گذشته 500 میلیون دلار صادرات در حوزه صنایع دستی اجرا شده است.

5 آبان 1398

30 اثر از آیین های عزاداری مردم بوشهر در فهرست آثار ملی قرار گرفته است

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی بوشهر گفت: بیش از 30 اثر از آیین های عزاداری استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

2 آبان 1398

چشمه علی، تفرجگاه تاریخی دامغانی ها

چشمه علی دامغان یکی از اصلی ترین تفرجگاه های این شهر است و میعادگاه خوشگذرانی مردم شهر در روزهای آخر هفته به خصوص در تابستان. در کنار باغی که مردم بساط پیک نیک خودشان را پهن می نمایند، دو بنای تاریخی بسیار کوچک واقع شده است که به دستور دو شاه قاجار در دو...

30 مهر 1398

نقش شهروندان در توسعه گردشگری خلاق

نتایج یک تحقیق نشان می دهد که نقش شهروندی در راستای توسعه گردشگری خلاق شهر اصفهان موثر است.

27 مهر 1398

355 خانه غیرمجاز در فارس پلمب شد

رئیس جامعه هتلداران فارس از پلمپ 355 خانه مبله غیرمجاز در این استان اطلاع داد و تاکید نمود: باید دست دلال ها از گردشگری سلامت کوتاه گردد.

27 مهر 1398
تعداد: (40)