سلامتی و پزشکی

صدور مجوز 45 برند جدید فراوری دخانیات، وزارت صمت جوابگو باشد

معاون وزیر بهداشت صدور مجوز های جدید فراوری مواد دخانی را مغایر با مصوبات ستاد کشوری کنترل دخانیات دانست.

7 بهمن 1398

حکم دادگاه نجفی در مرحله انشاء

وکیل محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه دادگاه در حال انشای حکم صادره برای موکلش است، گفت: هنوز حکم، صادر و ابلاغ نشده است.

6 بهمن 1398

نفوذ ناتو در قرقیزستان؛ از اصلاحات نظامی در نیروهای مسلح تا پشتیبانی اقتصادی

ناتو از شروع استقلال قرقیزستان در میان سازمان های بین المللی بسیار فعال بود که بر سیاست رهبری این کشور تاثیر داشتند و همکاری آن با قرقیزستان بیشتر در زمینه شکل گیری روابط مدنی و نظامی بود.

3 بهمن 1398

منصوریان: داور پنالتی ما را نگرفت، سید جلال حسینی، تفاوت دو تیم بود

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت که داور ملاقات با پرسپولیس یک پنالتی برای آنها نگرفته است.

1 بهمن 1398

مراقبت های طبیعت گردی

1. رودخانه ها خطرناک اند! بیماری هایی که از آن به عنوان بیماری های محیطی یاد می کنیم، آن دسته از بیماری هایی هستند که خطرات طبیعت را هم شامل می شوند. یکی از این خطرات ناشی از محیط های طبیعی شامل غرق شدگی یا شبه غرق شدگی است که از جمله مواردی به شمار می رود...

1 بهمن 1398

سرانه تخت بیمارستانی میاندوآب به 1.4 رسید

خبرنگاران/آذربایجان غربی مدیر شبکه بهداشت میاندوآب گفت: سرانه تخت بیمارستانی شهرستان به 1.4 به ازای هر 1000 نفر رسید.

16 دی 1398

اندیشکده، مهاجرستیزی چگونه عامل افول غرب خواهد شد؟

کشورهای غربی این روزها شاهد قدرت دریافت سیاستمدارانی هستند که با شعارهای مخالفت با مهاجران روی کار می آیند اما یک اندیشکده آمریکایی استدلال نموده این فرایند چگونه در ادامه افول این کشورها را رقم خواهد شد.

16 دی 1398

برنامه ایمنی آب شهر یزد تکمیل شد

خبرنگاران/یزد مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای یزد گفت: برنامه ایمنی آب شهر یزد به عنوان اولین برنامه ایمنی آب تکمیل شده در کشور است که در مرحله ممیزی نهایی قرار گرفته است.

15 دی 1398

ثبت ملی بزرگترین سیاه چادر عشایری کشور ، گوت سنگسری تلفیقی از هنر و زیبایی

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: فنون بافت و برپایی گوت(سیاه چادر ایل سنگسری) به شماره 2011 در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس ثبت شد.

13 دی 1398

خرید 10 هزار سرنگ اینفلیتور آنژیوگرافی قلبی از تولیدکنندگان داخلی

رئیس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به خرید 10 هزار سرنگ اینفلیتور آنژیوگرافی قلبی از تولیدکنندگان داخلی گفت: هیات امنا با پیش پرداخت هزینه ها از تولیدکنندگان داخلی حمایت می نماید.

2 دی 1398

در بلک فرایدی به سراغ خرید چه محصولاتی برویم؟

احتمالا واژه بلک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه به گوش تان رسیده است. اما به راستی روز بلک فرایدی چه اتفاقی می افتد؟ تب و تاب این روز در ایران در سال های اخیر افزایش پیدا کرده و روز به روز به طرفداران آن اضافه می شود. در این روز کشور های مختلف جهان حراج و تخفیف...

1 دی 1398

حضور 142 فیلم از ایران و دنیا در جشنواره رشد 49

چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های علمی آموزشی و تربیتی رشد از 24 آبان تا اول آذر ابتدا در تهران بزرگ و دیگر شهرستان های استان و سپس از 2 آذر تا 18 اردیبهشت 1398 در سایر استان ها توسط دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت...

30 آذر 1398

شایع ترین سرطان زنان را بشناسیم، علائم بیماری را جدی بگیرید

سالانه هزاران مورد ابتلا به سرطان در ایران و میلیون ها مورد در دنیا رخ می دهد که در صورت تشخیص به موقع و زودهنگام، درمان آن ها آسان تر و امکان کنترل و بهبود کامل آن ها بسیار زیاد است.

29 آذر 1398

رتبه بندی اثرگذارترین دانشگاهها منتشر شد، جایگاه 12دانشگاه ایرانی

خبرنگاران - گروه حوزه و دانشگاه: رتبه بندی تأثیرات دانشگاه ها برای اولین بار در دنیا از سوی نظام رتبه بندی بین المللی تایمز انجام شد. تایمز در این رتبه بندی دانشگاه ها را بر اساس اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) ارزیابی کرد. اهداف توسعه پایدار سازمان...

26 آذر 1398

دخالت مجدد فرانسه در امور داخلی ایران، بی بی سی بوقچی سیاست غرب

خبرنگاران- گروه بین الملل: شش هفته از آغاز اعتراضات مردمی در فرانسه می گذرد و شدت یافتن این اعتراضات موجب تمرکز افکار عمومی جهان بر روی تحولات داخلی این کشور و نحوه پاسخگویی دولت امانوئل ماکرون به آن شده است.

23 آذر 1398

بهترین زمان ورزش کردن برای چربی سوزی

محققان به تازگی دریافته اند ورزش کردن قبل از مصرف صبحانه می تواند به چربی سوزی بیشتر کمک کند.

14 آذر 1398

رشته منابع آب دانشگاه تهران رتبه 15 جهانی را کسب کرد

به گزارش خبرنگاران، پروفسور امید بزرگ حداد، تنها استاد ایرانی حاضر در فهرست دانشمندان یک درصد برتر جهان در رشته منابع آب و عضو هیات علمی گروه مهندسی آبیاری و آبادانی دانشگاه تهران با اشاره به رتبه بندی بین المللی شانگهای که به تازگی منتشر شده است، گفت:...

12 آذر 1398

پیوستن مهاجم برزیلی به ماشین سازی

ماشین سازی مهاجم برزیلی به خدمت گرفت و دژسوس به جمع شاگردان خطیبی ملحق شد.

10 آذر 1398

از فروش طلسم و سم مار تا کسب و کار روی آب رودخانه ، عجیب ترین بازار های دنیا را بشناسید

بازارهای سنتی همیشه بعنوان قسمتی از نمود فرهنگی هر قوم و ملتی مطرح بوده و هستند، بطوریکه به سادگی با مشاهده آنها می توان از گذشته های دور آنها اطلاعات مفیدی بدست آورد.

9 آذر 1398

از دلفین درمانی چه می دانید؟

خواستگاه رشته دلفین درمانی در کشور مجارستان می باشد. گفته شده است که مغز دلفین ها بسیار به انسان شبیه است و دلفین ها عیوب و بیماری ها را در آن تشخیص داده و برای بهبود آن می کوشند.

5 آذر 1398
تعداد: (47)