صنایع دستی

بارندگی های اخیر به بناهای تاریخی زنجان آسیب نزده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از پایش کامل بناهای تاریخی استان زنجان پس از بارش باران خبر داد.

15 تیر 1399

بازسازی خانه های تاریخی آران و بیدگل پس از بارندگی های فصل بهار

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، سیدحسن چاکری بادی امروز 25 خردادماه 99 با اعلام این مطلب گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان آران و بیدگل که در منطقه کویری قرار گرفته است، در فروردین ماه امسال شاهد بارندگی...

3 تیر 1399

بازگشایی تدریجی کسب و کارهای سفر

معاون گردشگری از بازگشایی تدریجی کسب و کارهای سفر با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

30 خرداد 1399

توسعه مازندران نیازمند عزم جدی درحفاظت از میراث طبیعی

جنگل های هیرکانی که جنوب استان مازندران را دربر گرفته و حد فاصله بین شهرهای کویری و نیمه کویری ایران با منطقه جلگه ای و سبز شمال ایران هستند قدمتی به درازای 40 میلیون سال درروی کره زمین دارد. بدون توجه به این میراث گران بهای طبیعی پرداختن به هر موضوعی توسعه...

24 خرداد 1399

راه نجات بافت تاریخی کرمان از آبگرفتگی، احداث آبراهه

این روزها باران امان از میراث فرهنگی و آثار تاریخی بخصوص بافت قدیمی شهرها که خشت و گلی هستند، بریده است. بافت تاریخی و بازار قدیمی کرمان نیز از این آسیب ها دور نمانده. در این میان با وجود آنکه مجتبی شفیعی، معاون میراث فرهنگی استان کرمان در گفت و گو با رسانه...

22 خرداد 1399

گردشگری مجازی در کردستان در نوروز 99

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: با توجه به لغو سفر گردشگران با ورود ویروس کرونا، هم وطنان می توانند جاذبه های استان را در فضای مجازی ببینند.

29 اردیبهشت 1399

لغو پروازهای گیلان ادامه دارد

لغو پروازهای گیلان همچنان ادامه دارد و مدیر کل فرودگاه گیلان در این خصوص گفت: همه پروازهای امروز فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت که قرار بود از مبادی مختلف انجام شود، لغو شد.

3 اردیبهشت 1399

ضدعفونی روزانه مجموعه جهانی تخت جمشید

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت از ضدعفونی روزانه مجموعه جهانی تخت جمشید در راستای مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

29 فروردین 1399

اجاره باغ ویلاها در دزفول ممنوع است

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول از ادامه ممنوعیت اجاره باغ ویلاهای این شهرستان اطلاع داد و گفت: انتظار می رود باغداران برای حفظ سلامت جامعه به این بخشنامه تمکین نمایند.

27 فروردین 1399

کشف حوضخانه یادگار دوره صفویه در عملیات مرمت زیرزمین مسجد کفش دوز های کاشان

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری کاشان گفت: مجموعه زیبای کشف شده شامل بنایی چلیپایی شکل با حوض هشت ضلعی است که متاسفانه به دلیل مداخلات غیراصولی در گذشته دستخوش تغییرات شده است.

11 فروردین 1399

بهترین نقاط دنیا برای برگزاری جشن هالووین امسال

امروز بخشی از جهان، مراسمی متفاوت و تماشایی را جشن خواهد گرفت. مراسمی با پیشینه ای ترسناک که اکنون مدت هاست به فرصتی مناسب برای گردهمایی، پایکوبی و شادی تبدیل شده است. بله بالاخره هالووین فرا رسید. بیایید ببینیم کدام شهرهای جهان امسال، برای حضور عاشقان...

7 فروردین 1399

سیب درختی کهگیلویه و بویراحمد به نام استان های دیگر صادر می شود

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل گمرک استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی 10ماهه امسال، 931 تن کالا به ارزش سه میلیون، 457 هزار و 194 دلار از طریق گمرک این استان صادر شده است.

3 فروردین 1399

خبرنگاران مجوز خانه های مسافر در بانه لغو شد

سنندج - خبرنگاران - رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه گفت: با دستور کمیته امنیت گردشگران مجوز تمام خانه های مسافر در بانه لغو شده و با متخلفین به شدت برخورد می شود.

25 اسفند 1398

بازاریابی اصولی موجب رونق فروش صنایع دستی گلستان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: بازاریابی درست و اصولی باعث می گردد سطح فروش و فراوری محصولات صنایع دستی استان بالا برود.

19 اسفند 1398

بازار 100 میلیون نفری در آمریکا برای کالاهای صنایع دستی ایران

خبرنگاران: رئیس مجمع ملی هنرمندان صنایع دستی ایران از وجود بازار 100 میلیون نفری در آمریکا و 250 میلیون نفری در چین برای کالاهای صنایع دستی ایران اطلاع داد.

10 اسفند 1398

خدمات استاندارد در مراکز اقامتی گردشگران زنجان ارائه گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، جمشید انصاری روز یکشنبه در چهارمین جلسه کارگروه اشتغال استان با اشاره به عدم ارائه بعضی عناوین خدمات تعریف شده از سوی مراکز خدمات گردشگری و هتل ها تأکید کرد: مراقبت جدی از سوی میراث فرهنگی،...

3 اسفند 1398

کلاف سردرگم بنزین سفر، پاسکاری بنزین سفر در وزارت نفت و وزارت میراث فرهنگی، سفر نوروزی ایرانی ها هم کنسل می گردد؟

خبرنگاران: اختصاص بنزین سفر در سفرهای نوروزی سال 99 و حتی انتظار فراتر فعالان گردشگری برای تخصیص بنزین سفر در دوفصل بهار و تابستان به یک کلاف سردرگم تبدیل شده است و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یکبار می گوید، سخنگوی دولت در اینباره اطلاع رسانی...

30 بهمن 1398

فهرست بهترین شهر های توریستی مکزیک

1. کانکون، یکی از شهرهای توریستی محبوب مکزیکسواحل زیبای خلیج مکزیک شامل مقاصد تفریحی بسیاری از جمله کانکون، پلایا دِل کارمن و جزیره کوزومِل است که مجموعا آن ها را مایان ریوریا می نامند. این منطقه خارق العاده در حاشیه شبه جزیره یوتاکان سالانه 5 میلیون...

23 بهمن 1398

گزینه های برای فعالیت مالی در خانه، کسب و کار خانگی راه اندازی کنید

در این روزها بسیاری از دانشجویان، خانم های خانه دار یا افرادی که به کار کارمندی علاقه ندارند دنبال مشاغلی هستند که بتوانند بدون احتیاج در یک شرکت یا اداره کشب درآمد نمایند.

21 بهمن 1398

صدور 285 مجوز گردشگری با سرمایه گذاری 20هزارمیلیارد ریالی در فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از سرمایه گذاری بیش از 20هزارمیلیارد ریال در بخش گردشگری استان، طی هشت ماه ابتدای امسال اطلاع داد.

5 بهمن 1398
تعداد: (29)