گزارش نیویورک تایمز از نابودی وعده های ترامپ در خصوص کرونا

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، ایسنا نوشت: تنها دو هفته پیش معاون رئیس جمهور آمریکا مطلبی در وال استریت ژورنال تحت عنوان موج دوم کروناویروس وجود ندارد منتشر کرد تا باعث اطمینان بخشی به ملت آمریکا گردد. اما آنچه که به جایش ارائه داد، هذیان ها و اوهامی بود که در هر گام از پاسخ دولت ترامپ به بحران شیوع کووید 19 دیده شد که یک فاجعه سیاسی تاریخی را به وجود آورد.

گزارش نیویورک تایمز از نابودی وعده های ترامپ در خصوص کرونا

نیویورک تایمز نوشته است به عبارت دیگر، طبق گفته مقامها و حامیان ترامپ، ما قرار بوده شاهد کمرنگ شدن همه گیری بیماری و گسترش درمان باشیم اما به جایش شاهد کمرنگ شدن فرایند درمان و تشدید همه گیری ویروس هستیم!

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در مقاله خود با اشتیاق گفت: فرایند ابتلا باثبات شده و میانگین روزانه ابتلا به کرونا تنها 20000 نفر است. حتی این رقم نیز پنج برابر بیشتر از رقم میانگین ابتلا در اتحادیه اروپایی است که یک سوم بیشتر از آمریکا جمعیت دارد. با این حال از آن زمان تا به امروز موارد ابتلای جدید بسیار بالا رفته و به بیش از 50 هزار تن رسیده است.

بعضی حامیان ترامپ همچنان کوشش دارند که فرایند تشدید ابتلا به کرونا در آمریکا را یک توهم ناشی از افزایش آزمایش گیری بدانند. اما این گونه نیست. موارد ابتلا خیلی بیشتر از ظرفیت آزمایش گیری رشد یافته است. بستری کردن بیماران در آریزونا و تگزاس که از کانونهای جهش موارد جدید ابتلا هستند، تشدید شده است. در هر دو ایالت بیمارستانها به بحران برخورده اند. فلوریدا که احتمالا شرایط مشابهی دارد داده های مربوط به بستری کردن را منتشر نکرده است.

حامیان ترامپ روی آمار اشتغال ماه ژوئن مانور می دهند، در حالی که ظاهرا خبر ندارند که این آمار دیگر به روز نیست و شرایط احتمالا در هفته های اخیر بدتر شده است.

اما یک خبر نسبتا خوب این است که موارد مرگ ناشی از کروناویروس رو به تنزل است که بخشی از دلیل آن این است که موج جدید ابتلا دارد افراد جوانتر بیشتری را نسبت به موج اول دربر میگیرد و اینکه شاید پزشکان حالا در درمان بیماری بهتر عمل می نمایند. اما ویروس کووید 19 می تواند ناتوان نماینده باشد و حتی زمانی که کشنده نباشد آسیبهای بلندمدتی را به وجود بیاورد.

واقعیت این است که تشدید گسترش ویروس بیماری کووید 19 کاملا قابل پیش بینی بوده و پیش بینی نیز شد. زمانی که دونالد ترامپ گفت، ما در حال گذار به سمت بزرگی هستیم، یعنی با شتاب به رغم پابرجا بودن شیوع بیماری به سراغ بازگشایی مالی میرویم، اپیدمیولوژیست ها هشدار دادند که این رویکرد موج جدید ابتلا به کرونا را رقم خواهد زد. آنها حق داشتند.

همچنین اقتصاددان ها نیز هشدار دادند هر چند کاهش تدابیر فاصله گذاری اجتماعی منجر به یک دوره کوتاه رشد اشتغال می گردد اما این دستاوردها کوتاه مدت هستند و بازگشایی زودهنگام مالی حتی به لحاظ مالی منجر به شکست خودمان می گردد. آنها هم حق داشتند.

فریب آمار بالای اشتغالی که در گزارش روز پنجشنبه درباره اشتغال ارائه شد را نخورید، آن هم با رقمی که همچنان به میزان تقریبا 15 میلیون شغل کمتر از ماه فوریه است. این گزارش درباره شرایط اقتصاد در دوره مرجع یعنی هفته دوم ژوئن است. بنا بر این دارد درباره آنچه که قبل از معین شدن جهش جدید شیوع کرونا رخ داد، صحبت می نماید.

ما داده های رسمی درخصوص آنچه که از بعد از آن رخ داد نداریم اما مجموعه ای از شاخص ها همزمان حاکی از این هستند که فرایند بازیابی و درمان به بن بست خورده و حتی پسرفت داشته است. در حقیقت شرایط حتی قبل از آنکه ایالات آغاز به عقب گرد از بعضی از اقدامات قبلی خود برای بازگشایی نمایند، آغاز به فروپاشی کرد. ترس از ابتلا به بیماری موجب میگردد که مردم زیادی صرف نظر از آنچه که فرماندارانشان بگویند از بیرون رفتن اجتناب نمایند. در نتیجه بیکاری که همچنان دورقمی است احتمالا تا مدتی طولانی شرایط چندان بهتری پیدا نخواهد نمود.

ما به سادگی نمی توانیم دکمه آغاز مجدد را بزنیم. فعالیتهایی که ما می توانستیم دو ماه قبل، زمانی که نرخ ابتلا پایین بود با ایمنی از سر بگیریم اکنون دیگر ادامه آنها با توجه به شیوع خیلی بالاتر کووید 19 ایمن نیست. این به این معنی است که اگر ترامپ و حامیانش از اول همه گیری بیماری را جدی گرفته بودند ما در شرایط بهتری حتی به لحاظ مالی قرار داشتیم.

یک جنبه واقعا وحشتناک این است که به نظر می رسد ترامپ و افرادش هیچ چیز از معضل کروناویروس یاد نگرفته اند. چهارشنبه گذشته ترامپ بار دیگر مدعی شد کروناویروس به نوعی خود به خود ناپدید می گردد. مساله غم انگیز و ترس آور این است که هذیان های ترامپ در قبال موفقیتش هزینه ای سنگین را به بقیه ما تحمیل خواهد نمود.

هم اکنون ما باید تمام عیار برای تحت کنترل قرار دادن جهش شیوع کووید 19 و اطمینان پیدا کردن از دسترسی آمریکایی ها به یاری مالی مورد نیازشان کوشش کنیم. در واقعیت احتمالا هیچ یک از چیزهایی که ترامپ و معاونش گفته اند اتفاق نمی افتند. ابتلا و بستری سازی هر چه بیشتر بالا می رود و میلیونها آمریکایی درعرض چند هفته شریان های مالی مهم زندگی خود را از دست خواهند داد.چهار ماه آینده قرار است بسیار بسیار زشت باشد.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 740

به "گزارش نیویورک تایمز از نابودی وعده های ترامپ در خصوص کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش نیویورک تایمز از نابودی وعده های ترامپ در خصوص کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید