کانادا هم با آمریکا به مشکل ماسکی برخورد، ترودو وعده فشار بیشتر داد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، ایسنا نوشت: نخست وزیر کانادا گفت، کشورش به کوشش برای متقاعد کردن آمریکا برای قطع جلوگیری هایش از صادرات محموله های کالاهای پزشکی مخصوص مبارزه با شیوع ویروس کرونا ادامه می دهد.

کانادا هم با آمریکا به مشکل ماسکی برخورد، ترودو وعده فشار بیشتر داد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این در حالی است که استان آلبرتای کانادا هم نسبت به مواجهه با یک فاجعه مالی هشدار داد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، روز سه شنبه در یک نشست خبری مطرح نمود، یک بخش 500 هزارتایی از ماسکهای پزشکی ان95 فراوری شرکت 3M که متعلق به یک سفارش 4 میلیون تایی از این ماسکها از سوی استان اونتاریو است، باید امروز چهارشنبه به کانادا برسد.

اخیرا دولت محلی استان اونتاریو شکایت کرد از اینکه در پی امضای حکمی از سوی دونالد ترامپ با هدف متوقف ساختن صادرات تجهیزات ایمنی پزشکی فراوریی شرکتهای آمریکایی، ارسال محموله ماسکهای مذکور به این استان مسدود شده است و بعد از آن مقامهای کانادا اعمال فشار بر آمریکا به منظور دریافت این محموله را شروع کردند.

ترودو اظهار داشت: ما یک سری گفتگوهای سازنده و ثمربخش را انجام داده ایم و این اطمینان را پیدا کردیم که این محموله خاص فرستاده می گردد اما همچنان تصدیق می کنیم که باید تلاشهای بیشتری انجام گردد. ما برای دولت آمریکا فرایند تبادل خدمات و محموله های بهداشتی درمانی به وسیله مرز را برجسته می کنیم.

اخیرا همچنین جیسون کنی، وزیر اول استان آلبرتای کانادا گفت، بحران شیوع کرونا میزان بیکاری در این استان را احتمالا به سطح 25 درصد افزایش خواهد داد.

این استان نفت خیز کانادا در کنار بحران شیوع کرونا از بابت کاهش قیمت نفت نیز متحمل ضررهای مالی هنگفت شده است.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 477

به "کانادا هم با آمریکا به مشکل ماسکی برخورد، ترودو وعده فشار بیشتر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا هم با آمریکا به مشکل ماسکی برخورد، ترودو وعده فشار بیشتر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید