همکاری 200مجموعه برای گام برداشتن در راستا بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، 200مجموعه مشارکت کردند تا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی گام بردارد.

همکاری 200مجموعه برای گام برداشتن در راستا بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از راه های اثرگذار در توسعه فناورانه کشور در روزهای سخت اقتصادی و اعمال تحریم ها، استفاده از ظرفیت داخلی و دانشی جوانان و متخصصان کشور است. کسانی که توان کافی برای کمک به ایران در گذر از این روزها و رساندن کشور به قله های پیشرفت و توسعه یافتگی را دارند. یکی از نقاط کلیدی و حساس کشور که نیاز به استفاده از این توان تخصصی دارد، صنایع کشور است. صنایعی که طی سال های اخیر با کمک همین دانش بومی، راستا نوینی را برای توسعه علمی و فناورانه خود یافته اند.

اما شاید برگزاری رویدادهای فناورانه یکی از بهترین و موثرترین راه ها برای تسهیل راستا ورود دانش، تحصص و فناوری به صنایع باشد. بر همین اساس نیز صنعت پتروشیمی دو سالی است میزبان رویداد هدفمند حمایت از ساخت داخل است. رویدادی که با مشارکت ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی و با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران و بانک صادرات ایران برگزار می شود و فرصتی مناسب برای اثبات نقش دانش، خلاقیت و تخصص شرکت های دانش بنیان به کشور است.

دومین دوره این رویداد که 27 بهمن ماه سال 99 برگزار شد منجر به جذب و مشارکت بیش از 200 شرکت دانش بنیان و غیر دانش بنیان، اعم از سازندگان و تامین کنندگان کالاها و خدمات شد. در این رویداد 70 تفاهم نامه همکاری به امضا رسید تا تولید و بومی سازی کالاها و خدمات گلوگاهی و مبتنی بر تحریم ها در کشور شتاب گیرد.

این تفاهم نامه ها بیش از 60 هزار میلیارد ریال ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته است. آمارها گواهی می دهد که تعداد تفاهم نامه ها با دانش بنیان ها نسبت به سال گذشته، 3 برابر، ارزش قراردادهای منعقد شده 8 برابر و تعداد شرکت های حاضر 3 برابر رشد داشته است.

حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی رویدادی است که به دنبال تحقق اهداف ماموریت کلان اقتصادی کشور مبنی بر حمایت از ساخت داخل با اتکاء به توانمندی های داخلی است و هر سال در جزیره کیش برگزار می شود. شناسایی چالش ها و نیازهای فناورانه صنایع و سازمان های حوزه پتروشیمی، ارائه توانمندی شرکت های دانش بنیان و فناور و شتاب دهنده های حوزه آب و انرژی و شکل گیری شبکه ای میان اجزای اصلی زیست بوم فناوری و نوآوری در این حوزه نیز از مهم ترین اهداف مشارکت ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این رویداد فناورانه است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1248

به "همکاری 200مجموعه برای گام برداشتن در راستا بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری 200مجموعه برای گام برداشتن در راستا بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید