اخبار صنعت

واگذاری ایستگاه های پمپاژ به بخش خصوصی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: شرایط واگذاری 11 ایستگاه پمپاژ کشاورزی استان به بخش خصوصی خصوصی فراهم شده است.

3 مرداد 1400

فروش 9هزار میلیاردی محصولات نانویی، صادرات 20میلیون دلاری تا 1404

دکتر علی اصغر نجیمی، در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر 750 محصول نانوی ایرانی تجاری شده اند که این تعداد محصول به سایر کشورها هم صادر شده اند.

29 تیر 1400

حراج هتل برای فرار از رکود

پس از اینکه در پاییز سال گذشته بزرگان گردشگری به دلیل رکود سنگین فعالیت های خود ناشی از بحران کرونا استعفا دادند، موج دوم آن در بهار سال جاری نیز شروع شده و بعضی از هتل ها به منظور فرار از رکود اقدام به حراج مراکز خود نموده اند. برنامه فروش دو مرکز گردشگری...

16 تیر 1400

موکوسل دهانی چیست؟

موکوسل دهانی یک ورم کوچک و پر از مایع است که درون حفره دهان و بیشتر روی لب پایین یا کف دهان ایجاد می گردد. این موکوسل با تحریک غده های بزاقی و فراوری بیش از حد بزاق، مشکل بلع و جویدن ایجاد می نماید.

11 تیر 1400

رستوران مکزیکی، برنده جایزه بهترین معماری رستورانی یونسکو

طراحی رستوران مجللی در مکزیک به عنوان بهترین طراحی در میان رستوران های دنیا شناخته شد. زیبایی ظاهری رستوران در مقابل باطن آن، درخشش چندانی ندارد.

7 تیر 1400

وب سایت های چند رسانه محور مقاومت مسدود شدند، احتمال توقیف توسط آمریکا

عکسی که روی وب سایت بعضی از رسانه های همسو با جریان مقاومت قرار گرفته مدعی است دولت آمریکا چندین وب سایت متعلق به محور مقاومت از جمله العالم، شبکه پرس تی وی و المسیره را مسدود نموده است.

6 تیر 1400

کاتالیست تصفیه هیدروژنی کاربردی در صنایع پالایش و پتروشیمی ایران ساخت شد

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر کاتالیست فرآیند تصفیه هیدروژنی با استفاده از مخلوط اکسید های فلزی را طراحی کردند.

3 تیر 1400

اثرات وحشتناک نوشابه روی بدن

متخصصان تغذیه معتقدند ایرانی ها به طرز خطرناکی نوشابه مصرف می نمایند که باعث می گردد در آینده شاهد آمار بالای ابتلا به بعضی بیماری ها باشیم.

31 خرداد 1400

زیبنده نیست در دمای 50 درجه اهواز برق و آب قطع شوند

خبرنگاران/خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: در دمای بالا و حدود 50 درجه ای، زیبنده نیست که مردم با قطعی برق و به تبع آن با قطعی آب روبرو شوند.

29 خرداد 1400

طرح جامع گردشگری کرمانشاه بازنگری می گردد

خبرنگاران/کرمانشاه سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از برنامه ریزی برای بازنگری طرح جامع گردشگری استان خبرداد.

28 خرداد 1400

وزارت نیرو ، فراوری 140 میلیون کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه های تجدیدپذیر کشور

خبرنگاران - بر اساس آخرین آمار توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر، برق تولیدشده از منابع پاک در ماه گذشته به 140 میلیون کیلووات ساعت رسیده است.

24 خرداد 1400

نشست بدون تعارف با خشکسالی 1400 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می گردد

نشست گفتگومحور با عنوان بدون تعارف با خشکسالی 1400 عصر امروز، 26 اردیبهشت از سوی گروه مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می گردد.

23 خرداد 1400

پیغام تسلیت ظریف در پی درگذشت اکبرترکان

وزیر امورخارجه در پیامی درگذشت اکبرترکان را تسلیت گفت.

21 خرداد 1400

بیماری ها موثرتر از قبل با دارو های چاپی سه بعدی نانویی درمان می شوند

شرکت نانوفرم و آپرسیا برای یاری به فراوری فرمولاسیون های جدیدی دارو با یاری نانوذرات، وارد همکاری مشترک شدند تا با هم افزایی فناوری ها، اقدام به استفاده از چاپ سه بعدی و فناوری نانوذرات در فراوری دارو های جدید نمایند.

12 خرداد 1400

شدت کرونا در 17 کسب و کار

هر سال مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی پایش اصل 44 مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران، پایشی پیرامون محیط کسب و کار انجام می دهد. به دنبال شیوع ویروس کووید-19، این مرکز به بررسی اثرات این ویروس بر محیط کسب و کار بر مبنای 17رشته فعالیت اقتصادی پرداخته است. آخرین...

10 خرداد 1400

نفخ شکم چه زمانی نگران کننده است؟

نفخ، احساسی است که فرد دارد، اما تورم شکم، دریافت عینی افزایش سایز شکم است که می توان آن را با یک معاینه فیزیکی تائید کرد.

9 خرداد 1400

درآمد 80 میلیارد ریالی سرای نوآوری هوش مصنوعی دانشگاه آزاد قزوین از قرارداد های سال 99

رئیس سرای نوآوری هوش مصنوعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین گفت: انعقاد تفاهم نامه و قرارداد های انجام خدمات علمی و فنی در سال 1399موجبات کسب درآمد 80 میلیارد ریالی را برای واحد قزوین فراهم نموده است.

7 خرداد 1400

پیدا کنید پرتقال فروش را؛ چه کسی جوابگوی فاسد شدن چندین هزارتن میوه است؟

چندین هزار تن میوه تنظیم بازاری شب عید به دلیل عرضه نشدن به بازار در انبارها فاسد شده اند و با وجود اینکه رئیس نظام صنفی کشاورزی معتقد است همه مسئولیت های بعد از فراوری یعنی عرضه و فروش و ... با وزارت صمت است اما رئیس اتاق اصناف می گوید دپوی مقداری میوه...

3 خرداد 1400

رشته های دریامحور در دانشگاه آزاد بندرجاسک راه اندازی می شوند

رئیس دانشگاه آزاد بندرجاسک گفت: با توجه به اینکه بندرجاسک گرانیگاه مکران است، ایجاد رشته های دریامحور و مدرسه عالی مهارتی شیلات و آبزیان را در دستور کار داریم.

2 خرداد 1400

چه کسانی سرطان ریه می گیرند؟

تهران (پانا) - اگر تا به حال یک نخ سیگار هم نکشیده اید شاید تصور کنید در برابر سرطان ریه مصون هستید؛ اما طبق آمار اخیر، اشتباه می کنید. هرچند کشیدن سیگار، اولین ریسک فاکتور ابتلا به سرطان ریه است؛ اما پژوهش های جدید نشان می دهند نرخ سرطان ریه در افرادی که...

2 خرداد 1400
تعداد: (231)