700 عنوان محتوای الکترونیکی دروس رشته های علوم پزشکی تهیه شد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، بیش از 700 عنوان محتوای الکترونیکی از دروس رشته های گروه علوم پزشکی بر روی سامانه آرمان دانشگاه علوم پزشکی مجازی نهاده شد.

700 عنوان محتوای الکترونیکی دروس رشته های علوم پزشکی تهیه شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، دانشگاه علوم پزشکی مجازی در جدیدترین گزارش خود از سامانه آرمان آموزش رایانه ای ملی انبوه و نوین گفت بیش از 700 عنوان محتوای الکترونیکی از دروس رشته های گروه علوم پزشکی با همکاری اعضای هیئت علمی همه دانشگاه­ ها و دانشکده­ های علوم پزشکی و دبیرخانه های شورای آموزش تخصصی بر آرمان نهاده شد.

یکی از رویکردهای نوین آموزش مجازی که در همه دنیا به ویژه کشورهای پیشرفته مورد توجه خاص نهاده شده موکس ­ها (MOOCs) هستند که دستیابی به عدالت آموزشی به معنی واقعی آن را محقق ساخته اند و توسط کنسرسیومی از دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر ارائه می ­شوند.

موکس کشوری آرمان به عنوان اولین موکس ­های استاندارد کشور با همکاری کلیه دانشگاه­ ها و دانشکده های علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی طراحی و ارائه شده است. در حال حاضر دو نوع برنامه آموزشی در قالب آموزه و درس های دانشگاهی در آرمان ارائه می شوند.

بخش آموزه ­های آرمان که شامل ارائه مباحث کوتاه است در حال حاضر نزدیک به 300 عنوان بوده و به طور روزافزون در حال بارگذاری است.

با بروز پاندمی کووید 19، بر اساس نیازسنجی صورت گرفته، تدوین محتوای کامل درس­ های دانشگاهی در دستور کار نهاده شد، به طوری که در حال حاضر 40 درس از دروس رشته­ های گروه علوم پزشکی شامل بیش از 700 عنوان محتوای الکترونیکی با همکاری اعضای هیئت علمی دانشگاه ­ها و دانشکده­ های علوم پزشکی و با حفظ مالکیت معنوی تهیه کنندگان، بر روی این سامانه به صورت رایگان ارائه شد.

در این حرکت، هیئت های ممتحنه و ارزشیابی و همچنین بعضی از دبیرخانه های شورای آموزش تخصصی در معاونت آموزشی وزارت بهداشت نیز فعالیت داشته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1142

به "700 عنوان محتوای الکترونیکی دروس رشته های علوم پزشکی تهیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 عنوان محتوای الکترونیکی دروس رشته های علوم پزشکی تهیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید