پیشروی برق آسای نیروهای صنعا به سمت شهر مأرب، تسلط بر چند منطقه راهبردی جدید

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، منابع یمنی از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به سوی شهر مأرب و عقب نشینی نیروهای ائتلاف و مزدوران آنها با برجای گذاشتن اجساد کشته شدگانشان خبر می دهند.

پیشروی برق آسای نیروهای صنعا به سمت شهر مأرب، تسلط بر چند منطقه راهبردی جدید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، مزدوران وابسته به آل سعود منازل شهروندان را در حیفان در تعز گلوله باران کردند که براثر آن چهار غیرنظامی زخمی شدند.

همچنین حملات هوایی جنگنده های سعودی به کتاف در صعده یمن ادامه یافت.

منابع یمنی از درگیری های شدیدی که در حومه شهر مأرب میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با نیروهای ائتلاف سعودی و مزدوران آنها و القاعده جریان دارد، خبر دادند و اعلام کردند که نیروهای صنعا پیروز به تسلط بر مناطق جدید در ورودی شمالی و غربی شهر شدند.

این منابع بیان کردند: نیروهای صنعا بر وادی نخلا یکی از مناطق راهبردی در شمال شهر مأرب مسلط شدند و این همان منطقه ای است که نیروهای ائتلاف اولین پادگان نظامی را در زمان آغاز جنگ در یمن در 26 مارس 2015 در آن برپا کردند و مطارح نخلا و السحیل نامیده شد.

منابع یمنی به سیطره نیروهای صنعا بر وادی نخلا پس از درگیری های سنگین با نیروهای ائتلاف و القاعده که از حمایت هوایی برخوردار بودند، اشاره کردند.

این منابع به فرار نیروهای ائتلاف سعودی و القاعده به سوی منطقه الصمده و اردوگاه های آوارگان در السویداء و المیل با برجای گذاشتن اجساد کشته هایشان اشاره نموده و اعلام کردند که با تسلط کامل بر جبهه نخلا و پاکسازی منطقه ملبوده -که شامگاه چهارشنبه گذشته- رخ داد به نزدیکی های منطقه نظامی سوم وابسته به ائتلاف سعودی و پادگان معروف صحن الجن رسیدند.

منابع یمنی همچنین به درگیری در منطقه إیدات الراء آخرین منطقه راهبردی که در دست نیروهای ائتلاف سعودی در شمال شهر است اشاره و بیان کردند که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مناطقی را در غرب منطقه ذات الراء به کنترل خود درآوردند.

در جبهه هیلان هم نیروهای صنعا پیروز به پاکسازی سلسله جبال هیلان پس از سیطره بر مواضع وابسته به ائتلاف در پایین دست وادی جبل المشجح شدند.

منابع یمنی گزارش دادند: نیروهای ائتلاف به سمت تبة المصارف آخرین بلندی راهبردی که همچنان تحت کنترل آنها واقع شده است و بر غرب مرکز شهر مأرب مسلط است، عقب نشینی کردند.

نیروهای صنعا از المشجح به سمت منطقه الحیله و المقهوی پیشروی کردند و نبرد سنگینی میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با نیروهای ائتلاف و القاعده در این منطقه جریان دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1218

به "پیشروی برق آسای نیروهای صنعا به سمت شهر مأرب، تسلط بر چند منطقه راهبردی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی برق آسای نیروهای صنعا به سمت شهر مأرب، تسلط بر چند منطقه راهبردی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید