پرداخت غرامت دستمزد ایام کرونا به کارگران

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران می گوید با فراهم شدن امکان پرداخت غیرحضوری غرامت دستمزد ایام کرونا، کارگران دیگر نگران از دست دادن شغل خود به دلیل ابتلا به کرونا نخواهند بود.

پرداخت غرامت دستمزد ایام کرونا به کارگران

به گزارش ایسنا، ناصر چمنی، درباره پرداخت غیرحضوری مقرری بیمه بیکاری و غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا توسط سازمان تامین اجتماعی گفت: اگر این اقدام عملی گردد در جلوگیری از گسترش کرونا و برطرف دغدغه جامعه کارگری بسیار موثر است.

وی اضافه نمود: قبلا کارگرانی که به کرونا دچار می شدند به دلیل ترس از دست دادن شغل و بیکار شدن، بیماری خود را پنهان می کردند و با این کار خطر ابتلای دیگر کارگران را بالا می بردند، ولی با این اقدام سازمان تامین اجتماعی که به نوعی حمایت از نیرو های کار بیکار شده از کرونا یا مبتلا به کرونا است دیگر کارگران نگران از دست دادن شغل نخواهند بود.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ادامه داد: کارگرانی که کرونا می دریافتد با مسائل زیادی در دریافت غرامت دستمزد ایام بیکاری روبرو می شدند و بعضا برای دو هفته استراحت باید دو ماه دوندگی می کردند و به پول احتیاج داشتند، چون درآمدشان طوری نبود که پس اندازی داشته باشند به همین دلیل ترجیح می دادند که در صورت بیماری به کارفرما نگویند، ولی در صورتی که سیستم پرداخت غیرحضوری غرامت دستمزد ایام بیماری و بیمه بیکاری عملیاتی و مقدمات دسترسی به سیستم فراهم گردد به نفع کارگران و کارفرمایان است.

چمنی با بیان اینکه برای دریافت بیمه بیکاری و غرامت دستمزد ایام کرونا احتیاجی به ثبت تقاضا در سامانه نیست، اضافه نمود: طبق آنچه که سازمان تامین اجتماعی اعلام نموده در صورتی که تست کرونای فرد مثبت باشد بدون احتیاج به ثبت درخواست، اطلاعات او به وسیله ستاد مقابله با کرونا به تامین اجتماعی اعلام می گردد و سازمان برای مدت دو هفته غرامت دستمزد ایام بیماری را می پردازد که این اقدام موثری در جهت حمایت از کارگرانی است که به کرونا دچار شده اند.

به گفته وی در بحران کرونا بخش های تولیدی و صنعتی کمتر دچار مشکل شدند و مشاغل و صنوف خدماتی بیشترین آسیب را دیدند که ضروری است در دوران کرونا و پس از آن برنامه مدونی در حمایت از این دسته مشاغل تدوین گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1009

به "پرداخت غرامت دستمزد ایام کرونا به کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت غرامت دستمزد ایام کرونا به کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید