موارد استثناء دریافت حکم تخلیه در دوران کرونا

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، یک وکیل پایه یک دادگستری نکات حقوقی قوانین حاکم در مورد حکم تخلیه واحد های مسکونی و موارد استثناء آن را شرح داد.

موارد استثناء دریافت حکم تخلیه در دوران کرونا

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران، فرزانه فراهانی- معضل اجاره نشینی و هزینه های گزاف و سرسام آوری که افراد در ازای اجاره یک واحد مسکونی باید پرداخت نمایند یکی از بزرگترین معضلات شهروندان در بسیاری از نقاط کشور به ویژه در کلان شهرها محسوب می گردد.

این مسئله طی سالهای اخیر پیچیده تر شد و اغلب خانواده های فاقد مسکن شخصی با مسائل متعددی که در تامین معیشت خود دارند، غصه پرداخت اجاره و پول پیش منزل را هم پیش روی خود دارند.

بر اساس یک نقل قول بیشترین شلوغی و ازدحام مراکز شورای حل اختلاف مربوط به مالکان و مستاجرانی است که به دلایل مختلف پایشان به آنجا باز شده است.

ستاد ملی مقابله با کرونا با شیوع گسترده بیماری قانونی را در راستای حمایت از مستأجران به تصویب رسانده است که مالکان در زمان تمدید مجدد قرارداد تنها می توانند در امسال و در شهری مثل تهران 25 درصد سقف اجاره بهاء را اضافه نمایند و این درصد در سایر شهرهای کشور 20 درصد مشخص شده است و صدور حکم تخلیه جز در موارد استثناء اجرایی نخواهد شد.

محمد مهاجری وکیل پایه یک دادگستری در تبادل نظر با دانشجو موارد استثنائی که مالکان واحدهای مسکونی میتوانند حکم تخلیه را برای خارج کردن واحدهای مسکونی دریافت نمایند را تشریح نموده است که در ادامه این گزارش فیلمی از نکات کلیدی که مستأجران و بعلاوه مالکان باید بدانند را عنوان نموده است.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1554

به "موارد استثناء دریافت حکم تخلیه در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موارد استثناء دریافت حکم تخلیه در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید