منصوریان: داور پنالتی ما را نگرفت، سید جلال حسینی، تفاوت دو تیم بود

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت که داور ملاقات با پرسپولیس یک پنالتی برای آنها نگرفته است.

منصوریان: داور پنالتی ما را نگرفت، سید جلال حسینی، تفاوت دو تیم بود

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، علیرضا منصوریان پس از شکست 3 بر صفر خانگی برابر پرسپولیس گفت: ابتدا به تیم پرسپولیس تبریک می گویم. یک بازی با کیفیت برابر را آغاز کردیم، اما برخلاف مالکیت توپ که در خط دفاعی هم خوب بودیم، توپی را به محوطه جریمه ما آوردند که پنالتی شد. دروازه بان جوان ما پنالتی داد که عقب افتادیم، اما ریتم بازی را حفظ کردیم.

وی اضافه نمود: امیدوارم من اشتباه نموده باشم، اما در آغاز نیمه دوم طبق تصاویری که دیدم، فکر می کنم روی مسعود ابراهیم زاده پنالتی شد. اگر آن پنالتی بود و جریان بازی را با آن پنالتی از دست دادیم، صحبت های دیروز من بی دلیل نبوده است. خیلی قبل از بازی حساسیت نشان دادم. با آقای رفعتی هم صحبت کردم و او گفت پنالتی نبود، اما گفتم قبل از اینکه به تهران بروید یک بار صحنه را ببینید که دیدند و چیزی نگفتند. اگر آن صحنه پنالتی بوده باشد، جریان بازی ما را عوض کردند. اگر آن پنالتی گرفته می شد، می توانستیم بازی را مساوی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اعلام کرد: قبول داریم که با تیم بزرگی بازی کردیم. آنها تیمی پرطرفدار هم هستند و به هر حال شاید همین مسئله روی داوری هم تأثیر بگذارد. ما دو تیم در ایران داریم که طرفداران میلیونی دارند. اگر پنالتی باشد، من باید تا شب بنشینم و حرص بخورم. در خیلی بازی ها این اتفاقات برای ما اتفاق افتاده است که پنالتی ما را نگرفته اند یا صحنه ای که پنالتی نبوده را برای تیم حریف پنالتی گرفته اند. در مجموع فکر می کنم که بازی پایاپای پیش می رفت و ما هم عملکرد خوبی داشتیم، اما توپ ها گل نشد.

منصوریان در خصوص عملکرد معراج اسماعیلی گفت: دروازه بان ما جوان است. وقتی اسماعیلی را درون دروازه می گذاریم، یک هدف داریم. دفعه قبل هم گفتم تیم هایی که زیر مجموعه تیم های بزرگ تر هستند، بازیکن فراوری می نمایند و ما جان می کَنیم تا یک دروازه بان بزرگ را بسازیم و تیم های بزرگتر با پول خوبی آنها را جذب می نمایند. با علیرضا بیرانوند و رشید مظاهری نیز همین شرایط را داشتیم.

وی اضاقه کرد: بازی دادن به بازیکن جوان تاوان دارد، اما من در رختکن هم به معراج اسماعیلی خسته نباشید گفتم. ما تاوان می دهیم و اگر می خواهیم بازیکن بسازیم، باشگاه و مربی باید هزینه را به جان بخرند تا یک دروازه بان ظهور کند. همانطور که گفتم اگر شما مقابل یک تیم بزرگ یک بر صفر هم عقب بیفتید، شرایط سخت می گردد. چون هم باید به فکر جبران گل باشیم و هم کنترل بازی، اما در این شرایط تفاوت هایی در زمین میان ما و پرسپولیس وجود داشت و همین تفاوت ها نتیجه بازی را به سود پرسپولیس رقم زد.

منصوریان در خصوص اینکه روی بازیکن ذوب آهن در یک صحنه خطای پنالتی صورت گرفت، اما یاری داور قبل از آن اعلام آفساید نموده بود در حالی که آفسایدی رخ نداد و به این صورت به نظر می رسد دو پنالتی به سود ذوب آهن گرفته نشده و صحبت های انصاری فرد را چقدر روی عملکرد داوری تأثیرگذار می داند، گفت: اگر اینطور باشد، نابود می شوم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در کنار این سؤال و در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه تیمش مقابل پرسپولیس هم با ترس از شکست بازی می کرد و به نظر می رسد تیم به روانشانس احتیاج دارد، گفت: در این بازی ترس از باخت نداشتیم و با آرامش کامل به زمین آمدیم. خیلی هم خوب بودیم. خودم یک مقدار روی فضای روانشناسی مطالعه دارم و در تیم همه فضاها را در نظر می گیرم. در این شرایط هیچکس جز سرمربی و کادر نمی توانند کار روانی انجام دهند.

وی اضافه نمود: نمی توانیم بخشی از کارمان را به گروه دیگری واگذار کنیم و به جای دیگری تکیه بدهیم. تفاوت بازی در لحظه هاست. اگر آن توپ پنالتی گرفته می شد که نشد، مگر شما چند بار دیگر می توانید صاحب موقعیت شوید؟ شما باید از لحظات خودتان بهره ببرید. اگر آن صحنه به گفته شما آفساید نبوده باشد و پنالتی هم در دقیقه 46 باشد، طبق روال می گویند حق ذوب آهن را خوردند. این درد فوتبال ماست که حق تیم های کم طرفدار را می خوردند. به ممبینی پیشنهاد دادم که داور پشت دروازه را بردارند. یکی از آنها تصمیم می گیرد و دیگری نمی گیرد. در بازی با نفت مسجدسلیمان پنالتی ما را قبول نکردند و در بازی با سپاهان گل سالم ما را. وقتی هم از تک موقعیت استفاده نکنیم، نمی توانیم مقابل پرسپولیس 7، 8 موقعیت ایجاد کنیم. باید از موقعیت ها استفاده کنیم تا حریف نتواند سوار بازی گردد. سال گذشته اینجا یک گل زدیم و دفاع کردیم و گاهی بوده که گل زدیم و بعد از گلزنی ما تیم های دیگر ایجاد موقعیت نموده اند.

منصوریان در خصوص عملکرد رادوشوویچ و اینکه عملکرد او درون دروازه پرسپولیس چقدر تأثیرگذار بوده است، گفت: او در یک صحنه که ارسلان ضربه زد و می توانست دروازه را باز کند، در زاویه خوب ایستاده بود. در نیمه اول یا حتی نیمه دوم در چند صحنه ضربات ما را خوب گرفت. اگر تفاوت تیم ها را بخواهم بگویم، شاید سیدجلال حسینی بود. او زمانی هم که در نفت با ما بود، اینطور بازی نمی کرد. او بالاتر از سطح بازی، بازی کرد. سید جلال امروز تمام تجربه اش را برای پرسپولیس خرج کرد و خیلی خوب بود. تفاوت کلاس او با سایر بازیکنان کاملاً مشهود بود و فقط باید افسوس بخوریم که چرا بازیکنی مانند سیدجلال در جام ملت ها نبود. باید بارها افسوس این را بخوریم.

وی ادامه داد: تفاوت کلاس ما با پرسپولیس سیدجلال حسینی بود که خیلی خوب کار کرد. رابطه خوبی با او دارم. البته یک تفاوت کلاس دیگر هم دروازه بان آنها بود که دو سه موقعیت خوب ما را گرفت. مورد سوم هم شاید همان ندریافت پنالتی ما بود یا صحنه ای که می گویید آفساید نبوده که اگر درست باشد، ما نابود شده ایم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در واکنش به عملکرد مهاجمانش که موقعیت های زیادی را از دست می دهند، گفت: در خصوص مهاجمان مان باید بگوییم که آنها خیلی خوب تمرین می نمایند. در بازی تدارکاتی هم خوب هستند و یکی از آنها در بازی قبلی تدارکاتی ما هت تریک کرد. آنها در تمرینات خوب هستند و وقتی ما در لیست مان همین بازیکنان را داریم، باید به لیست مان نگاه کنیم. امروز هم مهاجمان ما خوب در موقعیت قرار دریافتد و نتوانستیم استفاده کنیم.

منصوریان در خصوص اینکه آیا سیستم تیمش مقابل پرسپولیس درست بوده یا نه، عنوان نمود: ما از سیستم خودمان هیچ وقت عقب نشینی نمی کنیم. بازی مقابل تیمی مثل پرسپولیس خیلی سخت است، اما حتی آنها هم برای دریافت توپ از تیم ما که مالکانه بازی می کنیم، کار سختی داشتند. دنبال بازی مالکانه بودیم، اما در این بازی از دانیال بیشتر توقع دارم. او بازیکنی است که تیم های دیگر مانند همه بازیکنان او را زیر نظر دارند. همواره به دانیال و سایر بازیکنان گفته ام که صبح از خواب بیدار می شوید، قدر خودتان و آینده تان را بدانید. من گفتم تفاوت بازی ما و پرسپولیس، کلاس بازی سیدجلال بود، اما شاید می توانست این تفاوت کلاس دانیال اسماعیلی فر باشد. خودم اینگونه فوتبالیست شدم که وقتی به استقلال آمدم، هر روز صبح که از خواب بیدار می شدم، ترس این را داشتم به من بگویند دیگر در تیم نیستی. 20 سال با این تفکر بازی می کردم. به نظرم دانیال توانایی این را داشت که یک طرف تیم آنها را اتوبان کند، اما نتوانست و انتظار من از او بیشتر بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 287

به "منصوریان: داور پنالتی ما را نگرفت، سید جلال حسینی، تفاوت دو تیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منصوریان: داور پنالتی ما را نگرفت، سید جلال حسینی، تفاوت دو تیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید