مسبب حادثه یزد قاچاقچیان انسان هستند؛ قدردان میزبانی ایران از مهاجران هستیم

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، سفیر افغانستان در تهران پس از ملاقات با مقامات استانداری یزد در پی حادثه جان باختن اتباع افغان گفت: ما باور داریم مسبب این حادثه راننده و باند قاچاقچی انسان هاست.

مسبب حادثه یزد قاچاقچیان انسان هستند؛ قدردان میزبانی ایران از مهاجران هستیم

به گزارش سایت افغانستان وبلاگ داستان نویسی، عبدالغفور لیوال سفیر افغانستان در ایران که در پی حادثه آتش سوزی خودروی حامل اتباع افغان به یزد سفر نموده گفت: ما باور داریم که مسبب این حادثه راننده و باند قاچاقچی انسان هاست.

وی گفت: دوستان در استانداری یزد وعده دادند که این موضوع جدا پیگیری خواهد شد و راننده شناخته شده و به مراجع قضایی سپرده شده تا راننده دستگیر گردد به دلیل این حادثه و فرارش مجازات گردد.

لیوال اضافه کرد: مناسبات دوکشور برای ما مهم است؛ نباید این حوادث تلخ باعث تیرگی روابط دو کشور همسایه، دوست، مسلمان و همزبان و دارای مناسبات تاریخی گردد.

سفیر افغانستان در تهران ادامه داد: از جمهوری اسلامی ایران به دلیل میزبانی از مهاجرین افغانستان و به خصوص از استان یزد و همکاران در استانداری به خاطر اینکه ما تعدادی مهاجر در اینجا داریم که به آنها در بخش های آموزشی و دانشجویی رسیدگی می گردد قدردانی می کنیم.

وی همچنین با اشاره به اشتغال شماری از مهاجرین افغانستانی در یزد و توجه این استان به مهاجرین قدردانی کرد.

به گزارش فارس، در حادثه برخورد خودروی حامل اتباع غیرمجاز با گاردریل و به دنبال آن آتش سوزی در اثر استفاده از سیستم احتراق خودرو سبب کشته شدن 3 نفر و مجروح شدن 8 نفر دیگر شد.

به همین دلیل عبدالغفور لیوال سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران روز گذشته از مجروحان سانحه آتش سوزی خودروی در شهر یزد جمهوری اسلامی ایران، عیادت کرد و از نزدیک فرایند درمان و سلامتی آنها را جویا شد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 720

به "مسبب حادثه یزد قاچاقچیان انسان هستند؛ قدردان میزبانی ایران از مهاجران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسبب حادثه یزد قاچاقچیان انسان هستند؛ قدردان میزبانی ایران از مهاجران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید