لاوروف: بر حضور ارتش سوریه در کل مناطق این کشور اصرار داریم

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، وزیر خارجه روسیه، حضور نظامیان آمریکایی در سوریه و میادین نفتی این کشور را راهزنی و غیرقانونی خوانده و بر لزوم استقرار ارتش سوریه در تمام مناطق این کشور تاکید نموده است.

لاوروف: بر حضور ارتش سوریه در کل مناطق این کشور اصرار داریم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ داستان نویسی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در جریان کنفرانس خبری با همتای ارمنستانی ضمن انتقاد شدید از مواضع آمریکا در قبال سوریه، از اصرار مسکو برای استقرار ارتش سوریه در تمامی مناطق این کشور سخن گفته است.

بنا بر گزارش رسانه های روس از قبیل تاس و اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه که برای ملاقات با مقام های ارمنستان در ایروان حضور دارد، در کنفرانس خبری مشترک با زهراب منتساکانیان وزیر خارجه این کشور، حضور نیروهای آمریکایی در شمال سوریه با ادعای کوشش برای حفظ ایمنی چاه های نفت را راهزنی خوانده است.

سرگئی لاوروف در پاسخ به سوالی درباره اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره خروج نظامیان این کشور از سوریه از یک طرف و باقی نگهداشتن این نیروها در شمالی سوریه برای حفظ نفت، مواضع واشنگتن را مواضع زیگزاگی خواند و گفت که گاها او وقتی برای رویت این مواضع ندارد.

وزیر خارجه روسیه سپس گفت: چند کلمه درباره کارهایی که ایالات متحده در شمال سوریه در حال اجرا بوده است، می گویم. البته که کوشش های (آمریکا) برای تحت کنترل درآوردن میادین نفتی آنجا، غیرقانونی است و راستش را بخواهید این اقدامات معادل راهزنی است و از دل این اقدامات هیچ چیز خوبی برای حل و فصل (بحران) سوریه بیرون نمی آید و تنها سبب حفظ یک دلخوری بزرگ در آن بخش از این کشور می گردد.

وی اضافه نمود: ما (دولت روسیه) درباره حضور هر چه سریعتر ارتش سوریه در تمام سرزمین این کشور اصرار خواهیم کرد و تنها این کار به راه چاره سیاسی نهایی و خاتمه دادن قابل اعتماد به تروریسم یاری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 248

به "لاوروف: بر حضور ارتش سوریه در کل مناطق این کشور اصرار داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: بر حضور ارتش سوریه در کل مناطق این کشور اصرار داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید