درمان ویروس کرونا با آنتی بادی تصویب شد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، در اظهارات آمریکا آمده است که به منظور کاهش بیماران بستری شده در بیمارستان ها، با استفاده از ترکیب دو آنتی بادی، موجب بهبود بیماران کرونایی در بیمارستان ها شدند. البته هنوز آمریکا در صدر جدول فوتی های کرونا واقع شده است و این موضوع که آیا آنتی بادی برای همه مردم استفاده می شود یا فقط بیماران خاص، مانند رییس جمهور؟ هنوز در هاله ای از ابهام است. در ادامه خبرنگاران زندگی شما را با اطلاعاتی درباره آنتی بادی که آمریکا آن را درمان کرونا اعلام کرده است، همراهی می کند.

درمان ویروس کرونا با آنتی بادی تصویب شد

لئونارد شلیفر، رئیس و مدیر عامل شرکت رگنلون (کشف کننده آنتی بادی)، گفت: این اقدام گام مهمی در مبارزه با ویروس کرونا بود، چرا که بیماران پرخطر (مانند بیماران قلبی، کلیوی و دیابتی) در آمریکا در اوایل دوره عفونت خود به یک درمان امیدوارکننده دسترسی خواهند داشت. درمان با آنتی بادی، دومین درمان مصنوعی برای کرونا است که در لیست دریافت تایید استفاده اضطراری از FDA قرار گرفت و در تاریخ 9 نوامبر این تایید اعطا شد. سیستم ایمنی بدن انسان به طور طبیعی با توسعه پروتئین های مبارزه (به نام آنتی بادی) با عفونت موجود در بدن مقابله می کند. روش آنتی بادی، روشی است که آمریکا آن را بعد از واکسن کرونا، دومین راه درمان ویروس کوید 19 شناخته است همان پروتئین های مبارز (گلبول های سفید دارای حافظه مقابله با کرونا) به بدن بیماران مبتلا به کرونا است. کارشناسان می گویند: عملکرد آنتی بادی به این صورت است که با اتصال یک پروتئین سطحی ویروس کرونا و متوقف کردن حمله به سلول های انسانی بدن مانع از تولید و توسعه عفونت در بدن می شود. FDA گفت: داده ها نشان می دهند که آنتی بادی بر 799 بیمار غیر بستری با علائم خفیف تا میانه موثر عملکرده است.

در این باره بخوانید:

8 راه برای محافظت از خود هنگامی که فردی در خانه به کرونا مبتلاست

تست کرونا در خانه؛ چگونگی، قیمت و مزایا

تولید تعداد 80 هزار دوز آنتی بادی

شرکت رگنلون گفت انتظار دارد تا پایان ماه نوامبر تا 80 هزار دوز از این آنتی بادی تهیه کند سپس تا پایان ماه ژانویه برای درمان 300 هزار بیمار تدارک آنتی بادی ببیند. دولت آمریکا گفته است که تمام هزینه های آنتی بادی را تقبل می کند و بیماران بدون پرداخت هزینه ای از این روش درمان بهره مند خواهند شد. این خبرها در حالی است که تنها در دو روز گذشته بیش از 360 هزار مورد تازه مبتلا به کرونا شناسایی شده است. دوز توصیه شده 1200 میلی گرم از هر یک از دو آنتی بادی است که در مجموع 2400 میلی گرم می شود و در یک مرحله به بیمار تزریق خواهد شد. رگنلون بیش از 450 میلیون دلار از دولت آمریکا به خاطر تلاش ها برای توسعه داروی کرونا تحت نام عملیات وارپ اسپید دریافت کرده است. این شرکت اعلام کرد که یکی از آنتی بادی ها از بدن انسان و دیگری از بدن موشی است که سیستم ایمنی آن اصلاح شده است سپس سلول های ایمنی را برداشت کردند و با آن آنتی بادی ها را ساختند و در یک آزمایشگاه رشد دادند، تا یک درمان توده ای ایجاد کنند. آنتی بادی کرونا مانند واکسن هایی که از طریق فایزر و مدرنا توسعه یافتند، با آموزش سیستم ایمنی بدن کار می کنند تا آنتی بادی های خاص خود را بسازند و هنگام روبرو با ویروس آماده باشند.

منبع: مدیکال اکسپرس

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1414

به "درمان ویروس کرونا با آنتی بادی تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان ویروس کرونا با آنتی بادی تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید