خبرنگاران زالی: شهدای مدافع سلامت میراث گرانبهای اعتلای کشور هستند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، تهران- خبرنگاران- فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت به مقام شامخ و ارزنده تمامی شهدا دردوران مختلف دفاع مقدس، انقلاب، مدافعان حرم و مدافعان سلامت اشاره نمود و گفت: همگی درراه اعتلای وطن به شهادت نایل آمدند و آنان را مایه افتخار جامعه و جزو ذخایر گرانسنگ و میراث گرانبهای اعتلای کشور می داند.

خبرنگاران زالی: شهدای مدافع سلامت میراث گرانبهای اعتلای کشور هستند

به گزارش پنجشنبه شب خبرنگاران از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، علی رضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت به منظور تکریم و تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع سلامت با خانواده های معزز آنان ملاقات و گفت وگو می نماید.

زالی به همراه رییس بیمارستان شهید مدرس و مژگان کریمی مدیر روابط عمومی دانشگاه به ملاقات خانواده شهید علی صفرلو پرستار بیمارستان شهید مدرس می رود که چندی قبل پس از یک دوره سخت مشاخصه با کرونا دعوت حق را لبیک گفت و به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست.

گرچه همسر شهید صفرلو با متانت و شکیبای پذیرای ماست اما جای خالی شهید در همه جا احساس می گردد. دخترشیرین و یادگار شهید را که می بینی غم فراق پدر در چشمانش موج می زند. دخترک با عروسکش درد دل می نماید و از آمدن پدر می پرسد و دلت به درد می آید.

پس از قرائت فاتحه، زالی ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده شهید صفرلو، تکریم خانواده شهدای مدافع سلامت و تقدیر از رشادت های آنان را یک وظیفه مسلم ذکر می نماید.

وی شهدای مدافع سلامت را فرزندان رشید این مرز و بوم می داند که به وظیفه ملی و حرفه ای خود عمل نموده و بر گردن ملت ایران حق ویژه ای دارند. چرا که در سخت ترین شرایط و جنگی نابرابر که ویروس کرونا هموطنان را تهدید می کرد از جان خود گذشتند تا زندگی دیگران را نجات دهند.

زالی مدافعان سلامت را ستارگانی درخشان می خواند که مردم ایران قدر و منزلت آنان را دانسته و بر اهمیت کارشان در این روزهای سخت و بحرانی واقف هستند.

وی با اشاره به سختی کار در حوزه بهداشت و درمان می گوید: صرفنظر از کرونا ارایه خدمات بهداشتی و درمانی واقعا سخت و همراه با صعوبت و مرارت و مشقت است. در واقع این گروه یکی از مظلومترین گروههای ارایه خدمات اجتماعی در کشور هستند که به ارایه بالاترین خدمات را بدون چشمداشت و با مزایای نه چندان مطلوب می پردازند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با اشاره به ویژگی های شاخص شخصیتی شهید صفرلو از وی به عنوان پرستاری متخصص و ممتاز یاد می نماید که برای ارایه خدمات به بیماران کرونایی داوطلبانه مشارکت کرد و در راه نجات جان هموطنان خود و اعتلای حرفه ای حوزه سلامت به شهادت رسید.

زالی با نگاهی مهربانانه به فرزند شهید صفرلو خطاب به همسرش می گوید: بدون تردید دوری و فراق این شهید بزرگوار و تحمل این روزها برای شما بسیار سخت و جانکاه است، اما شما از صندلی ممتازی در عرصه اجتماعی برخوردار هستید و تمام مردم متواضعانه و با قدرشناسی در برابر زحمات شما سرخم می نمایند که این صندلی در سایه شهادت این شهید حاصل شده است.

زالی ضمن ابراز همدردی با همسر شهید صفرلو که خود نیز از کادر درمان است ابراز امیدواری می نماید که همگی بتوانیم رهرو شایسته ای برای این شهدای گرانقدر باشیم که جانشان را در طبق اخلاص گذاشته و ازهیچ تلاشی برای مقابله با بیماری و نجات زندگی هموطنان فروگذار نکردند.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای پایتخت یادآوری می نماید که برای انعکاس رشادت های مدافعان سلامت در این اپیدمی منحوس، مستندسازی و تهیه یادمان تفصیلی از زندگی فردی و حرفه ای شهدای مدافع سلامت با استفاده از خاطرات خانواده و همکارانشان در حال انجام است.

رییس بیمارستان شهید مدرس نیز در این ملاقات به سابقه درخشان 15 ساله شهید صفرلو در بیمارستان شهید مدرس اشاره می نماید و می گوید: شهید صفرلو در بخش مراقبت های ویژه اطفال خدمت می کرد که کاملا از بحث کرونا مجزا بود اما از همان روزهای اول با همسرش داوطلب خدمت رسانی به بیماران کرونایی شدند.

وی با ابراز تاسف می گوید: بدون اغراق یکی از بهترین نیروهای مان که از نظر مهارت، توانمندی، اخلاق و رفتار حرفه ای منحصر به فرد بود را از دست دادیم.

ملک پور با اشاره به این که بیمارستان شهید مدرس به عنوان یکی از مراکز درمانی دانشگاه درخط مقدم مشاخصه با کرونا در حال فعالیت است از زحمات تمامی کارکنان این مرکز و به ویژه شهیدصفرلو و همسرش در طول 9 ماه گذشته قدردانی می نماید.

وی ضمن ابراز تاسف از حجم بالای مراجعان و بیماران اظهار امیدواری می نماید که با تعطیلی دو هفته ای تهران و رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت ها از سوی مردم شاهد فروکش کردن بیماری باشیم و فرصتی برای نفس تازه کردن کادر درمان فراهم گردد.

شادی ابراهیمی که همپای همسر شهیدش در طی ماه های گذشته به بیماران کرونایی خدمت رسانی می کرد نیز با ابراز تاسف و تاثر می گوید: واقعا یکی از نیروهای ماهر و متخصص و توانمند و باسواد در حوزه پرستاری را از دست دادیم. شاید زمان طولانی لازم باشد تا فردی با این سطح از سواد و توانایی جایگزین شهید صفرلو گردد.

وی در حالی که غم فراق در چهره اش موج می زند اظهار می نماید که این اتفاق ممکن است برای بسکمک از نیروهای بیمارستانی رخ دهد زیرا کادر درمان از جان خود مایه می گذارند و در این نبرد منحوس واقعا از نظر روحی و جسمی خسته و فرسوده می شوند .

این پرستار شکیبا و مسئولیت پذیر در حالی که دخترکش در آغوشش نشسته از عزم راسخش برای بازگشت به کار و خدمت به بیماران و کمک همکارانش می گویدو یادآور می گردد: وقتی نیروهای درمانی مبتلا شده و به استعلاجی می فرایند فشار مضاعفی به سایرین وارد می گردد . بنابراین می خواهم به کمک همکارانم بروم و رهرو راه شهید صفرلو باشم.

وی در حالی که خاطرات همسرش را مرور می نماید از ویژگی های شاخصی چون فداکاری، ایثار، از خودگذشتگی، مسئولیت پذیری و وظیفه شناسی، مهارت و تخصصش می گوید که منحصر به فرد بود.

برادر همسر شهید صفر لو نیز ضمن بیان مطالبی و تقدیر از حسن توجه زالی ابراز امیدواری می نماید که همه مردم دست به دست یکدیگر داده و با رعایت پروتکل ها و اعمال محدودیت ها این بحران را سرانجام دهند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در انتهای این نشست لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود از سوی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای پایتخت به خانواده شهید صفرلو اهدا شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 966

به "خبرنگاران زالی: شهدای مدافع سلامت میراث گرانبهای اعتلای کشور هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زالی: شهدای مدافع سلامت میراث گرانبهای اعتلای کشور هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید