خبرنگاران روسیه از پیشرفته ترین زیردریایی اتمی خود رونمایی کرد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مسکو - خبرنگاران - پیشرفته ترین زیردریایی اتمی روسیه به نام شاهزداده ولادیمیر با قابلیت پرتاب 20 فروند موشک دارای کلاهک هسته ای در روز ملی روسیه به نیروی دریایی روسیه تحویل شد.

خبرنگاران روسیه از پیشرفته ترین زیردریایی اتمی خود رونمایی کرد

وزارت دفاع روسیه روز جمعه در بیانیه ای گفت: زیردریایی اتمی شاهزاده ولادیمیر طی مراسمی در کارخانه کشتی سازی سوماش در بندر سورودوینسک (در شمال غرب روسیه) با حضور دریادار نیکلای یومنوف فرمانده نیروی دریایی روسیه به آب انداخته شد.

در این مراسم، چند تن از مقام های ارشد روسیه از جمله فرمانده ناوگان شمال روسیه، معاون وزیر تجارت و صنایع روسیه، استاندار استان آرخانگلسک و فرماندار بندر سورودوینسک و مدیر عامل کارخانه کشتی سازی سوماش حضور داشتند.

پس از اعلام دستور فرمانده نیروی دریایی روسیه، زیردریایی اتمی شاهزاده ولادیمیر به نیروی دریایی تحویل و پرچم این نیرو معروف به آندریفسکی بر آن به اهتزاز در آمده و فرماندهی آن به ناخدا یکم ولادیسلاو دروژین سپرده شد.

فرایند ساخت زیردریایی شاهزاده ولادیمیر از سال 2012 میلادی آغاز و قرار شد در قالب زیردریایی های اتمی ناوگان شمال روسیه به کار گرفته شود.

این زیردریایی اتمی در کارخانه کشتی سازی سوماش ساخته شده است.

روسیه در زمان حاضر هفت زیردریایی از نوع طرح بوری-آ دارد و مطابق برنامه اعلام شده با احتساب زیردریایی کنیاز ولادیمیر و دو زیردریایی اتمی دیگر که ساخته می شود، تعداد زیردریایی های اتمی این کشور از این نوع تا سال 2028 به 10 فروند خواهد رسید.

زیردریایی اتمی شاهزاده ولادیمیر قابلیت پرتاب 20 موشک با کلاهک هسته ای را دارد.

این زیردریایی همچنین می تواند به عمق 400 متری اقیانوس برود تا از تیررس رادارها مخفی بماند.

شاهزاده ولادیمیر به 16 موشک قاره پیمای بولاوا مجهز خواهد شد.

از دیگر توانایی های این زیردریایی اتمی می توان به قدرت مانور بالا و سر و صدای کم آن اشاره کرد.

ناوگان زیردریایی های اتمی روسیه میراث دوران شوروی است و دولت روسیه برای تعویض و جایگزینی زیردریایی های فرسوده و کهنه با زیردریایی های پیشرفته در حال برنامه ریزی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 700

به "خبرنگاران روسیه از پیشرفته ترین زیردریایی اتمی خود رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه از پیشرفته ترین زیردریایی اتمی خود رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید