توکلی: روحانی می خواهد آینده کشور را هم به نفت گره بزند ، اگر فساد نامش گشایش است، پس فلاکت چیست؟

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، احمد توکلی نوشت: اگر ساقط کردن کشور در چند سال دیگر برای جبران ندانم کاری، راحت طلبی و فساد نامش گشایش است، پس فلاکت چیست؟ خوش بین که باشیم می گوییم نه می دانند، نه می توانند و نه می خواهند.

توکلی: روحانی می خواهد آینده کشور را هم به نفت گره بزند ، اگر فساد نامش گشایش است، پس فلاکت چیست؟

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، احمد توکلی در واکنش به وعده دولت برای گشایش مالی، در پیامی نوشت: دولت و شرکت های دولتی تنها از فروش اوراق به مردم حداقل 1200 هزار میلیارد تومان، بدهی دارند، که سود آن تا سرانجام سال 1398 تقریباً 240 هزار میلیارد تومان می گردد.

دولت این سود را از کجا می دهد؟ عمدتاً با چاپ اوراق جدید!

دولت سال جاری اگر قرض جدیدی نگیرد باید برای اصل و فرع اوراق گذشته به مردم 1440 هزار میلیارد تومان پرداخت کند. این ربح مرکب است و حرام و غیرقانونی است. کدام بدهکاری از ربح مرکب رهیده است؟

این آینده فروشی است. انتقال مسائل از امروز به فردا.

آقای روحانی ظاهراً می خواهد با پیش فروشی نفت سال های آینده به مردم، آنان از دولت غیر از طلب ریالی، دلار نیز طلبکار باشند. تا حالا امروزمان را با نفت سر می کردیم، بعد از این فردا را هم به نفت گره می زنیم.

آقای روحانی قیمت دلار را ظرف 7 سال 6 برابر نموده اید. اگر دولت های بعدی مانند شما باشند، بدهی خود را چگونه بپردازند؟ این ساقط کردن کشور به دره فلاکت است.

اگر کاری نکنیم با این دست فرمان، سقوط در پیش است.

اگر ساقط کردن کشور در چند سال دیگر برای جبران ندانم کاری، راحت طلبی و فساد نامش گشایش است، پس فلاکت چیست؟ خوش بین که باشیم می گوییم نه میدانند، نه می توانند و نه می خواهند، چون دانایان توانای خوش نیت هستند، این ها همه چاره دارد اگر گوش شنوایی باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 799

به "توکلی: روحانی می خواهد آینده کشور را هم به نفت گره بزند ، اگر فساد نامش گشایش است، پس فلاکت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکلی: روحانی می خواهد آینده کشور را هم به نفت گره بزند ، اگر فساد نامش گشایش است، پس فلاکت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید