تشکیل کمیته اقتصادی مقابله با کرونا در خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: به دلیل اهمیت تامین کالاهای مورد نیاز مردم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، کمیته اقتصادی مقابله با کرونا در خراسان رضوی تشکیل شده است.

تشکیل کمیته اقتصادی مقابله با کرونا در خراسان رضوی

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان، اظهار کرد: به دلیل اهمیت تامین کالاهای مورد نیاز مردم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا کمیته مزبور ذیل ستاد استانی مبارزه با کرونا با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، دستگاه های نظارتی و اجرایی استان تشکیل شده است.

وی افزود: این کمیته وظیفه سیاستگذاری و بسترسازی برای افزایش تولید مواد ضد عفونی کننده و تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا توسط واحدهای تولیدی زیر نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه های علوم پزشکی، تعریف شبکه توزیع این مواد، تجهیزات و ساماندهی توزیع آنها در سطح بازار و نظارت بر قیمت کالاهای مورد نظر را برعهده دارد.

رسولیان بیان نمود: به دلیل اهمیت موضوع مقابله با کرونا، از ابتدای هفته تا به امروز دو نشست کارگروه تعزیرات، دو نشست کارگروه تنظیم بازار و دو نشست با حضور صاحبان واحدهای تولیدی ملزومات پیشگیری از کرونا در استانداری خراسان رضوی برگزار شده است. نیازهای اولیه واحدهای تولیدکننده مواد و تجهیزات مقابله با کرونا توسط کمیته تامین، توزیع و نظارت بر توزیع کالاهای مورد نیاز مقابله با کرونا شناسایی شده که عمده نیاز آنها به ماده الکل است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: افزایش تولید الکل به منظور تامین نیاز واحدهای تولیدی مزبور، صدور مجوزهای جدید برای واحدهای تولیدی توسط دانشگاه علوم پزشکی، تسریع در شناسایی و ارزیابی تقاضاها و صدور مجوز برای متقاضیان راه اندازی واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفته است. متقاضیان زیادی برای راه اندازی واحد تولیدی الکل در خراسان رضوی وجود دارند که در این راستا در هفته جاری پنج مجوز جدید برای متقاضیان در این زمینه صادر شده است.

مسئول کمیته تامین، توزیع و نظارت بر کالا برای مقابله با کرونا در خراسان رضوی گفت: افزایش شیفت کاری واحدهای تولیدی ملزومات مقابله با کرونا به ویژه تولید الکل، شناسایی واحدهای جدید متقاضی الکل و واردات این ماده از استان های دیگر از مصوبات این کمیته است. در این کمیته مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی مشهد و خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی نیازهای واحدهای تولیدی ملزومات مقابله با کرونا را شناسایی کنند تا این موارد در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی که روز یکشنبه هفته آینده برگزار می شود مطرح و به سرعت برای تامین آن چاره جویی شود.

وی گفت: کل تولیدات مربوط به ملزومات مقابله با کرونا در ابتدا در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار می گیرد تا از طریق آنها نیازهای واحدهای درمانی، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی در زمینه کرونا تامین شود. در حال حاضر مواد شوینده و ضد عفونی کننده به وفور در سطح بازار خراسان رضوی وجود دارد، اما براساس ابلاغیه وزارت بهداشت، شبکه توزیع ملزومات پیشگیری و مقابله با کرونا توسط دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد می شود و این شبکه خواهد توانست نیاز مازاد بر مراکز بهداشتی و درمانی را در اختیار مردم قرار دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: نظارت بر قیمت و توزیع مواد و تجهیزات مقابله با کرونا به صورت شبانه روزی از سوی بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت، مراکز بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی در سطح استان خراسان رضوی در حال انجام است. بازرسان به شدت با احتکار میوه و مواد و تجهیزات پیشگیری و مقابله با کرونا برخورد می کنند و مجاز هستند با دستور دستگاه قضا محل اختفای این کالاها را مهر و موم کنند.

مسئول کمیته تامین، توزیع و نظارت بر کالا برای مقابله با کرونا در خراسان رضوی شرح داد: طی هفته جاری بازرسان پیروز شدند 30 هزار لیتر الکل، 10 هزار عدد ماسک و 100 تن لیموترش که احتکار یا اختفا شده بود را کشف کنند. کالاهای مکشوفه و کالاها و تجهیزات مقابله با کرونا که در اختیار انبارهای تملیکی خراسان رضوی است، بلافاصله در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار می گیرد و میوه ها نیز با قیمت مصوب در بازار عرضه می شود.

وی بیان نمود: صادرات کالاهای مقابله با کرونا از جمله مواد شوینده و ضد عفونی کننده، ماسک و ژل ضد عفونی کننده و سایر ملزومات از مرزهای استان ممنوع شده است. آنچه جدا از مسایل اقتصادی در خراسان رضوی اهمیت دارد حفظ سلامت مردم است و در این راستا به منظور کاهش حضور مردم در اجتماعات و پیشگیری از ابتلای به کرونا برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالای بهاره بنا بر توصیه دانشگاه علوم پزشکی در کل استان لغو شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 480

به "تشکیل کمیته اقتصادی مقابله با کرونا در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته اقتصادی مقابله با کرونا در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید