بیماری ها موثرتر از قبل با دارو های چاپی سه بعدی نانویی درمان می شوند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، شرکت نانوفرم و آپرسیا برای یاری به فراوری فرمولاسیون های جدیدی دارو با یاری نانوذرات، وارد همکاری مشترک شدند تا با هم افزایی فناوری ها، اقدام به استفاده از چاپ سه بعدی و فناوری نانوذرات در فراوری دارو های جدید نمایند.

بیماری ها موثرتر از قبل با دارو های چاپی سه بعدی نانویی درمان می شوند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت نانوفرم (Nanoform) و آپرسیا (Aprecia) برای توسعه فناوری نانوپزشکی چاپی وارد همکاری مشارکت شدند. نانوفرم، یک شرکت نوآور فعال در حوزه ذرات نانو دارویی است و آپرسیا، شرکت توسعه دهنده دارو با چاپ سه بعدی است.

این دو شرکت به تازگی اعلام نموده اند که برای پیشبرد دارو های چاپی نانویی سه بعدی همکاری مشترکی را شروع می نمایند. هر دو شرکت در حال تحقیق برای هم افزایی بین فناوری های نانوذره ای برای فراوری دارو با یاری چاپ سه بعدی هستند.

این برنامه همکاری در کوشش است تا با توسعه دارو های نانوپزشکی چاپ سه بعدی، توانایی های جدیدی در درمان بیماری ارائه دهد.

اولین هدف در این برنامه، ترکیب ذرات با انحلال سریع شرکت نانوفرم با پلتفرم فناوری ZipDose (TM) شرکت آپرسیا برای از هم پاشیدگی سریع است تا امکان تحویل خوراکی دارو ها به بیمارانی را فراهم کند که جذب سریع دارو در آن ها لازم است. از مزایای دیگر این فناوری می توان به محصولات با دوز پایین و مقدار مواد کم مصرف شده اشاره نمود.

پروفسور ادوارد هاگستروم، مدیرعامل شرکت نانوفرم، شرح می دهد: کوچک تر شدن ابعاد ذرات به معنای قدرتمندتر شدن آن است و اکنون با ZipDose به دنبال تحقق این رویا هستیم. این یک فرصت خارق العاده است برای نشان دادن قدرت جذب سریع دارو، به وسیله یک فرم جدید خوراکی دارو که با پلتفرم فناوری چاپ سه بعدی آپرسیا ایجاد شده است. ما مشتاقانه منتظر این همکاری مهیج (برای پیشبرد نانوپزشکی چاپ سه بعدی) و پشتیبانی شرکای دارویی خود با این پیشنهاد منحصر به فرد برای دارو های نانو سریع عمل و حل سریع هستیم.

کریس گیلمور، مدیرعامل شرکت آپرسیا گفت: پلتفرم اختصاصی فناوری چاپ سه بعدی آپرسیا، بر ارائه راه چاره هایی برای سخت ترین چالش های فرمول سازی ما متمرکز شده است، فرمولاسیون هایی که نمی توان به وسیله فناوری های ساخت معمولی به دست آورد. همکاری با شرکت نانوفرم، منجر به ارائه فرم های جدید با دوز خوراکی از دارو ها شده که عملکرد سریعی دارند، چیزی که قبلاً در صنعت مشاهده نشده بود.

نانونیزه کردن سیال فوق بحرانی، روشی نوین در مهندسی ذرات دارویی است که در آن تبلور مجدد ذرات با استفاده از دی اکسیدکربن فوق بحرانی و به وسیله ترمودینامیک کنترل می گردد. CESS منحصربه فرد بوده چرا که بیشتر از هر پلتفورم فوق بحرانی رایجی در دسترس است. تمامی ذراتی که با استفاده از این روش شرکت نانوفورم مورد پردازش قرار گرفته اند، اندازه ای کوچک تر و یکدست تر از ذراتی دارند که با روش های دیگر فراوری شده اند. این روش جدید شرکت نانوفورم قابلیت فراوری انبوه و تجاری را دارا است. این بودجه 7 میلیون دلاری به شرکت نانوفورم اجازه می دهد تا موفقیت بیشتری در بخش فراوری این نوع نانوذرات به دست آورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1277

به "بیماری ها موثرتر از قبل با دارو های چاپی سه بعدی نانویی درمان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری ها موثرتر از قبل با دارو های چاپی سه بعدی نانویی درمان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید