بمب های ساعتی کرونایی در آلمان

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، رسانه های آلمانی از افزایش میزان مبتلایان به کرونا و مرگ و میر های ناشی از آن در خانه های سالمندان در بسیاری ایالات آلمان به عنوان خطری عظیم در دوران بحران کرونا یاد می نمایند.

بمب های ساعتی کرونایی در آلمان

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ داستان نویسی، نشریه فوکوس آلمان در گزارشی خانه های سالمندان در آلمان را بمب ساعتی کرونایی در این کشور ارزیابی نموده و نوشت: کرونا همچنان در آلمان گسترش می یابد و شمار مبتلایان به این بیماری به شدت در حال افزایش است. بخصوص در خانه های سالمندان همیشه افراد بیشتری پیامد بیماری کرونا جان خود را از دست می دهند. در هر صورت این رده سنی یک گروه خطر برای بیماری کرونا محسوب می شوند. اینکه این گروه سنی باید در یک فضای محدود در کنار هم زندگی نمایند خطر بزرگی را ایجاد می نماید.

اتحادیه بازنشستگان ایتالیا Spi-CGIL شرایط خانه های سالمندان در ایتالیا را این گونه معین می نماید که خانه های سالمندان بمب ساعتی واقعی هستند و زمانی که ویروس به این اماکن نفوذ کند منجر به قتل عام می گردد.

نویسنده در ادامه این گزارش نوشت: البته همچنین در آلمان هم شرایط در خانه های سالمندان و اماکن نگهداری از بازنشستگان متشنج است. همیشه از طرف بسیاری از این اماکن و موسسات خبر می رسد که بسیاری از ساکنان و کارکنان آن به کرونا مبتلا شده اند و تعداد زیادی هم در اثر این ابتلا جان خو را از دست داده اند.

خانه سالمندان سنت نیکلاس در شهر وورسبورگ آلمان به کانون مرگ و میر کرونایی در ایالت بایرن تبدیل شده است. از 14 مرگ کرونایی در وورسبورگ 13 مورد در این خانه سالمندان رخ داده است. همه فوت شدگان سن بالا داشته و یا دچار بیماری های قلبی بودند. از حدود 161 ساکن این خانه سالمندان اخیرا 44 نفر به کرونا مبتلا شده اند. 32 نفر از 86 کارکنان این موسسه هم به این بیماری آلوده شده اند که پزشک این موسسه هم از جمله آن ها است.

کمبود پرسنل و همچنین شرایط اضطراری کمبود ماسک های تنفسی و لباس های محافظ باعث پیچیده تر شدن اوضاع شده است.

همچنین در شمال آلمان هم خانه های سالمندان به کانون بحران کرونا تبدیل می شوند. بخصوص یک خانه سالمندان در شهر ولفسبورگ آلمان به شدت تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته است. از حدود 165 ساکن این موسسه تقریبا نیمی (72 نفر) به کرونا مبتلا شده و 17 نفر هم تا به حال در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

شهردار ولفسبورگ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته است که بدترین اوضاع هنوز در پیش روی ما واقع شده است. به گفته وی دورانی بسیار بسیار سخت در پیش روی ما واقع شده است.

هیات مدیره بنیاد حمایت از بیماران در آلمان، خانه سالمندان را در دوران بحران کرونا یک مکان بسیار خطرناک ارزیابی نموده و با این همه عرصه سیاسی را در ایجاد این شرایط فاجعه بار در خانه های سالمندان مسئول دانسته است. وی بی توجهی عرصه سیاسی به خانه های سالمندان و تمرکز بیش از حد به بیمارستان ها را در دوران بحران کرونا با وجود هشدار هایی که داده می شد از علت های ایجاد این شرایط فاجعه بار در خانه های سالمندان دانست.

ایالت نیدرزاکسن آلمان بعد از مرگ تعداد زیادی از مبتلایان به کرونا در ولفسبورگ توقف پذیرش سالمندان در مراکز نگهداری از این بیماران را اعلام نموده است.

در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان هم تا به حال در حداقل 7 خانه سالمندان 74 نفر به کرونا مبتلا شده اند. 8 سالمند هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند. بسیاری از کارکنان این خانه های سالمندان و کادر پزشکی هم به این بیماری مبتلا شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 540

به "بمب های ساعتی کرونایی در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمب های ساعتی کرونایی در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید