اولین نطق شاه عربستان پس از شیوع کرونا در کشورش

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، فارس نوشت: پادشاه عربستان در نطقی درباره شیوع ویروس کرونا در کشورش تاکید کرد که کشورش مرحله دشواری را سپری می کند و مرحله دشوارتری را هم پیش رو دارد.

اولین نطق شاه عربستان پس از شیوع کرونا در کشورش

سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه عربستان با گسترش بیماری کووید 19 در کشورش برای شهروندان و جوامع اتباع خارجی این کشور نطقی را ایراد کرد.

در متن سخنان ملک سلمان آمده است: ما در یک مقطع سخت از تاریخ دنیا به سر می بریم، اما کاملاً آگاه هستیم که این مرحله هم علی رغم تلخی ها و سختی های آن می گذرد و می رود و این بحران به تاریخی تبدیل می شود که مقابله انسان با یکی از سخت ترین مشکلاتی که بشریت می توانست با آن روبه رو شود، ثبت می کند.

وی در ادامه ادعا کرد که کشورش همه اقدامات پیشگیرانه را برای مقابله با این بیماری همه گیر و محدود کردن پیامدهای آن را به کار گرفته است و تلاش می کند مایحتاج معیشتی اعم از غذایی و دارویی را برای شهروندان و افراد مقیم عربستان فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان(واس)، شاه سعودی در ادامه خطاب به مردم عربستان ادعا کرد: شما به صداقت و شفافیت من عادت کرده اید. از همین رو می خواهم بگویم که مرحله ای سخت را سپری می کنیم همان گونه که همه دنیا با آن روبه رو هستند.

او افزود: همچنین به شما می گویم که مرحله پیش رو در سطح دنیای برای مقابله با گسترش سریع این بیماری همه گیر سختتر خواهد بود.

ملک سلمان در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد که این بلا از سر کشورش و سایر کشورهای دنیا رفع شود.

عربستان تا به امروز از ابتلای 511 نفر در این کشور به ویروس کووید 19 خبر داده و دقایقی پیش هم گفت که تا به امروز 19 نفر از آنها بهبود یافته و هنوز هیچ مورد فوتی هم ثبت نشده است.

پادشاه عربستان به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا دستور داده است که از امروز دوشنبه از ساعت هفت عصر تا شش صبح به مدت 21 روز قانون منع آمد و شد وضع شود.

عربستان همچنین همه اداره ها و نهادهای دولتی و خصوصی غیر از آنهایی که کارشان حیاتی است، تعطیل شده و هیچ بازار، مکان تفریحی و گردشکری باز نیست.پروازهای داخلی و خارجی و حرکت قطار، اتوبوس و تاکسی هم در این کشور متوقف شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 543

به "اولین نطق شاه عربستان پس از شیوع کرونا در کشورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین نطق شاه عربستان پس از شیوع کرونا در کشورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید