امین حیایی: با صبوری چالش ها را پشت سر گذاشتم

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، امین حیایی از پیشنهاد نقش های تکراری و کلیشه ای به اسم چالشی یاد می نماید که در صورت صبوری و گذر از آن، بازیگر را برای ایفای شخصیت های ماندگار پخته تر خواهد نمود.

امین حیایی: با صبوری چالش ها را پشت سر گذاشتم

امین حیایی ـ بازیگر سینما و تلویزیون ـ با تاکید بر تعهد به اسم ویژگی مهم برای یک بازیگر که او را ماندگار می نماید، در این زمینه چنین شرح داد: خیلی مهم است که به کارمان و مردممان تعهد داشته باشیم و در این راستا باید تمام کوششمان را بکنیم. همچنان که خدا هم گفته است، از شما حرکت از من برکت؛ حرکت از ماست. البته باید صبوری هم داشته باشیم و زمانی فرا می رسد که خدا هم سوپرایزمان می نماید.

حیایی که در اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد، بیشتر با ایفای نقش های مشابه و بعلاوه کمدی شناخته شد و در ادامه با ایفای کاراکترهایی در فیلم هایی چون دارکوب و شعله ور، توانست خود را به اسم بازیگر ژانرهای مختلف تثبیت کند، در پاسخ به پرسشی درباره اینکه سینما و تلویزیون ایران بازیگرانش را مصرف می نماید و برای بازیگران آنقدر پیشنهادهای مشابه می دهد که جدایی از آن ژانر برای بازیگر سخت می گردد، گفت: مجموعه ای از کارهاست که معدل یک بازیگر را معین می نماید. اتفاقا کارهایی که در کارنامه کاری ام اتفاق خاصی نبودند، همان ها باعث شدند تجاربی شکل بگیرد که در ادامه و در کارهای بعدی ام مثل در خونگاه، قاتل وحشی، برف آخر و شعله ور به من یاری کرد. پختگی به واسطه ایفای همان نقش ها بود که باعث شد پس از آن، این کارها هم شکل بگیرد.

او تاکید نمود: احترام به کارگردان برای من از همه چیز واجب تر است؛ البته کارگردانی که کارش را بلد است. در آن شرایط من در اختیار کارگردان خواهم بود و می توانم مثل خمیری باشم که کارگردان می تواند به هر شکلی او را قالب بدهد.

این بازیگر که در برنامه پرانتز باز رادیو نمایش سخن می گفت، از پیشنهاد نقش های یکسان به یک بازیگر به اسم چالشی یاد کرد که با صبوری می تواند از آن عبور کند و اضافه نمود: در حقیقت مانند یک گیم می ماند؛ اگر خودمان را پیدا کنیم و از این چالش ها عبور کنیم، وارد مرحله بعد می شویم، در غیر این صورت گیم اور شده و دوباره به ابتدای راه باز می گردیم. من هم درگیر چنین چالش هایی شده ام اما با انعطاف و صبوری کوشش کردم از آن ها رد شوم.

داور عصر نو سپس با این پرسش روبرو شد که آیا می تواند از کارگردان و بازیگری نام ببرد که کارهای ماندگاری را خلق نموده و نمی توان او را از سینما و تلویزیون کنار گذاشت؟ که پاسخ داد: از شخص خاصی نمی توانم نام ببرم؛ همه همکاران من هستند و خیلی دوستشان دارم و کارهای ماندگاری دارند.

امین حیایی در سرانجام در پاسخ به این سوال که تا کنون فیلمی بوده است که دوست داشته در آن بازی کند اما امکانش فراهم نشده است؟ اسم کرد: یکی از فیلم های آقای نعمت الله بود که آن زمان به علت مسائلی ممکن نشد در آن بازی کنم؛ خیلی دوست داشتم در این فیلم بازی کنم و خود آقای نعمت الله هم دوست داشتند که من در آن فیلم بازی کنم. به جز آن کار دیگری در خاطرم نیست.

منبع: همگردی
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1418

به "امین حیایی: با صبوری چالش ها را پشت سر گذاشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امین حیایی: با صبوری چالش ها را پشت سر گذاشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید