اروپا مرزهایش را برای کرونا نمی بندد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، فارس نوشت: سخنگوی کمیسیون اروپا گفت، عدم پذیرش افراد دارای علائم بیماری ناشی از ویروس کرونا بین مرزهای داخلی اتحادیه اروپا اقدامی غیرسازنده است و درعوض مبتلایان باید مورد قرنطینه قرار گیرند.

اروپا مرزهایش را برای کرونا نمی بندد

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

کارشناسان اتحادیه اروپا به این توافق رسیدند که بستن مرزهای میان کشورهای عضو، اقدامی غیرسازنده است و بهتر است در عوض افراد مشکوک به ابتلا به بیماری کووید-19 در قرنطینه قرار گیرند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، سخنگوی کمیسیون اروپا گفت، اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه شنگن تصمیمی برای انجام بازرسی در مرزها جهت مقابله با شیوع کرونا ندارند.

این مقام اتحادیه اروپا با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه روز چهارشنبه کمیسیون اروپا اضافه نمود: ممانعت از ورود [به یک کشور] اقدام پیش گیرانه یا درمانی مناسبی برای جلوگیری از انتشار بیشتر بیماری نیست.

او در ادامه گفت، قرنطینه افرادی که علائم بیماری را داشته باشد اقدام مؤثرتری خواهد بود و بازگرداندن افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا تنها به شیوع بیش تر آن یاری خواهد نمود. کارشناسان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا نیز بازرسی سیستماتیک به هنگام ورود به کشورها را توصیه نموده اند.

وی اضافه نمود تا کنون محدودیت تردد مرزی به خاطر جلوگیری از شیوع یک بیماری در اتحادیه اروپا اقدامی بی سابقه است اما کشورهای عضو می توانند چنین رویکردی را اتخاذ نمایند.

تصمیم درخصوص بازرسی موقت در مرزها به مقامات کشورهای عضو بستگی دارد و قابل رأی گیری در کمیسیون اروپا نیست. اما این کشورها موظف هستند اقدامات جدید خود را به اتحادیه اروپا گزارش نمایند.

همچنین تصمیم گیری درخصوص بسته شدن مرزها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در اتحادیه اروپا، به صورت هفتگی به روز رسانی خواهد شد.

در حال حاضر 6 کشور آلمان، فرانسه، اتریش، دانمارک، سوئد و نروژ بازرسی های موقتی را به منظور مبارزه با تروریسم و مهاجرت های غیرمتعارف در مرزهای خود اعمال نموده اند. این محدودیت های مرزی تا ماه می ادامه خواهد داشت.

ویروس کرونا برای اولین بار هفته گذشته در ایتالیا مشاهده شد و پس از آن این بیماری در سایر کشورهای اروپایی نیز گزارش شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 476

به "اروپا مرزهایش را برای کرونا نمی بندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا مرزهایش را برای کرونا نمی بندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید