شرایط تورم در کشورهای اروپایی

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خبرنگاران: متوسط نرخ تورم کشورهای عضو اتحادیه اروپا به 1.2 درصد کاهش یافته است.

شرایط تورم در کشورهای اروپایی

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در 12ماه منتهی به مارس با 0.5 درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به 0.7 درصد رسید اما نرخ تورم هنوز در فاصله زیادی از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه باقی مانده است. همچنین متوسط نرخ تورم در 12 ماه منتهی به مارس در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 1.2 درصد اندازه گیری شده که 0.4 درصد کمتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است.

در ماه مارس، بخش خدمات با تورم 0.6 درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده است و غذا و نوشیدنی با 0.46 درصد در رده بعدی واقع شده است. از سوی دیگر انرژی با تورم منفی 0.45 درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم ماه فوریه داشته است. تورم کالاهای صنعتی نیز طی این مدت 0.13 درصد بوده است.

بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری نموده و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را سخت خواهد ساخت. قرار است بانک مرکزی اروپا در هر ماه 20 میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی را خریداری کند تا راه را برای تقویت رشد مالی در سطح منطقه یورو هموار کند. این بسته فراتر از حد انتظار، احتمالا بانک های مرکزی ژاپن و آمریکا را نیز مجبور خواهد نمود که سیاست های مشابهی را در پیش گیرند.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به مجارستان و لهستان با 3.9 درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با 3.6 درصد و رومانی با 2.7 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به اسپانیا، قبرس و ایتالیا با 0.1 درصد بوده است و پس از این کشورها، یونان با 0.2 درصد و لوکزامبورگ با 0.3 درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی نیز نرخ تورم آلمان 1.3 درصد، فرانسه 0.8 درصد، اتریش 1.6 درصد و هلند 1.1 اندازه گیری شده است.

در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ تورم انگلیس 1.1 درصد، سوییس منفی 0.4 درصد و نروژ 0.5 درصد اندازه گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 600

به "شرایط تورم در کشورهای اروپایی" امتیاز دهید

1 کاربر به "شرایط تورم در کشورهای اروپایی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تورم در کشورهای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید