تور اروپا ارزان: ثبت رکوردهای تازه اومیکرونی در اروپا، کرونا توریسم اتریش را 50 سال به عقب بازگرداند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، نهادهای بهداشتی در اروپا از ثبت رکوردهای نو کرونایی بخصوص در اروپای مرکزی و میانه خبر می دهند و نتایج اطلاعات اداره آمار اتریش هم از آسیب های جدی کرونا به صنعت توریسم در این کشور خبر می دهد.

تور اروپا ارزان: ثبت رکوردهای تازه اومیکرونی در اروپا، کرونا توریسم اتریش را 50 سال به عقب بازگرداند

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همچنان در اروپا جولان داده و بخصوص سویه تازه اومیکرون در این منطقه می تازد و رکوردهای تازهی را به نام خود ثبت می نماید.

قرنطینه برای واکسینه نشده ها در اتریش هم انتها می یابد

تازهترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که کارل نهامر، صدر اعظم اتریش اعلام نموده که از دوشنبه آینده قرنطینه برای واکسینه نشده ها هم انتها می یابد. وی دلیل اتحاذ این تصمیم را شرایط پایدار در بیمارستان ها عنوان نموده است.

وی تاکید نمود که اومیکرون نه آنگونه که درباره آن نگران بودیم بیمارستان ها را تحت فشار قرار داده است. دولت اتریش اعلام نموده که کارشناسان هم دیگر در این شرایط، قرنطینه را معنا دار نمی دانند.

رکورد ابتلای روزانه در اتریش شکسته شد

این تصمیم در دولت اتریش در حالی اتخاذ شده که بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت اتریش شمار مبتلایان تازه در این کشور در عرض 24 ساعت به بیش از 30 هزار مورد افزایش پیدا نموده که رکورد تازهی در این کشور محسوب می گردد. شاخص ابتلای هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر در اتریش هم به بیش از 2 هزار نفر افزایش پیدا نموده است. به گفته صدر اعظم اتریش کارشناسان برای دو هفته آینده انتظار رسیدن آمار مبتلایان روزانه به بیش از 40 هزار نفر را دارند.

طرح واکسیناسیون اجباری در مجلس آلمان

طرح اجباری شدن واکسیناسیون در آلمان هم به صحن مجلس رفته و نمایندگان قرار است در این باره تصمیم گیری نمایند.

امروز (چهارشنبه) مجلس آلمان برای اولین بار درباره طرح اجباری شدن واکسن که اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان از حامیان آن است مشاوره می نمایند. دولت آلمان تصمیم گرفته هیچ لایحه قانونی را برای این منظور ارائه نداده و به مجلس اجازه دهد به تنهایی و بدون فشار احزاب دولت ائتلافی در این باره تصمیم گیری کند. نتایج نظر سنجی موسسه یوگو نشان می دهد که 45 درصد شهروندان آلمانی با این طرح موافقند.

حدود نیمی از شهروندان (48 درصد) بر این عقیده اند که اولاف شولتز باید شخصا برای اجباری شدن واکسیناسیون وارد عمل گردد. 36 درصد شهروندان هم نظری خلاف این را دارند.

اولاف شولتز ابتدا تا مدتی مخالف اجباری شدن واکسیناسیون در کشورش بود و در ماه نوامبر بالاخره به موافقان این طرح پیوست.

آلمانی ها کرونا را عامل جدایی بیشتر در جامعه می دانند

نتایج تازهترین نظر سنجی هم نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق شهروندان آلمانی بر این عقیده اند که طرح اجباری شدن واکسیناسیون در جدایی جامعه نقش خواهد داشت.

بر اساس یک نظر سنجی موسسه یوگو که به سفارش خبرگزاری آلمان صورت گرفته است: حدود 62 درصد شهروندان این طرح را عامل جدایی جامعه می دانند. 26 درصد هم نظری عکس در این باره داشتند و 12 درصد هم در این باره ابراز بی اطلاعی کردند. 79 درصد شهروندان هم بر این عقیده بودند که دو سال بعد از شروع کرونا جامعه به دو دسته واکسینه شده و واکسینه نشده تقسیم شده است.

رکورد بیش از 160 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتورابرت کخ آلمان هم صبح امروز برای اولین بار از شروع شیوع کرونا بیش از 150 هزار ابتلای روزانه را ثبت کرد. این نهاد بهداشتی از ابتلای 164 هزار نفر در عرض 24 ساعت به کرونا اطلاع داد که رکورد بی سابقه ای محسوب می گردد.

شاخص ابتلای هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر هم به رقم بالای 940.6 رسیده است. انستیتو رابرت کخ آلمان بعلاوه از مرگ 166 نفر دیگر در اثر ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت در این کشور خبرداد.

ثبت رکورد تازه ابتلای روزانه در فرانسه

در فرانسه هم رکورد بیش از 500 هزار ابتلای روزانه ثبت شده است. نهادهای بهداشتی فرانسه شب گذشته خاطرنشان کردند که در عرض 24 ساعت 501635 مورد ابتلای تازه به کرونا در این کشور ثبت شده است.

بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور شاخص ابتلای هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور هم به رقم بالای 3726 مورد رسیده است. سویه اومیکرون در این کشور با حدود 67 میلیون سکنه عامل ابتلای بیش از 95 درصد فرانسوی ها به کرونا است.

فرانسه برای مهار کرونا بر اعمال محدودیت های بیشتر برای افراد واکسینه نشده و بهبود نیافته از کرونا تاکید دارد. براساس این تصمیمات از این هفته این افراد دیگر به رستوران ها، بارها، موسسات فرهنگی، رویدادهای ورزشی و قطارهای با مسافت طولانی دسترسی نخواهند داشت.

شرایط کرونایی کشور مبدا دیگر عامل مشخص نماینده برای سفر به اروپا نیست

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در اتحادیه اروپا در آینده یک گواهی معتبر سلامت برای سفر به اتحادیه اروپا مهم تر از شرایط کرونایی کشور مبدا است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز گذشته توافق کردند که از اول فوریه دیگر این مسئله اهمیت نداشته باشد که مسافر از کدام کشور به اروپا سفر می نماید بلکه واکسیناسیون و گواهی سلامت معتبر ملاک پذیرش مسافران باشد.

تمدید محدودیت های کرونایی در سوئد

کشور سوئد هم محدودیت های کرونایی فعلی را به مدت دو هفته دیگر تمدید نموده است. وزیر بهداشت این کشور خاطرنشان کرد: دلیل این تصمیم گیری توسعه سریع ویروس اومیکرون است. بنابراین همچنان کافه ها و رستوران ها در این کشور باید در ساعت 11 شب تعطیل شوند و حداکثر 500 نفر در رویدادهای بزرگ اجازه دارند گرد هم آیند.

رکورد تازه ابتلای روزانه در لهستان

شمار مبتلایان تازه به کرونا در لهستان هم رکورد تازهی را به دست آورده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور در عرض 24 ساعت 53420 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند که رکورد بالای بی سابقه ای از شروع شیوع کرونا محسوب می گردد. 276 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. لهستان حدود 38 میلیون نفر سکنه دارد.

کرونا به سرعت در لهستان اوج می گیرد و بر اساس اطلاعات سخنگوی وزارت بهداشت در این کشور در روزهای آینده می تواند به بیش از 60 هزار مورد در عرض یک هفته هم برسد.

جولان گسترده اومیکرون در اروپای مرکزی و شرقی

شیوع سویه اومیکرون تعداد مبتلایان در اروپای مرکزی و شرقی را به اوج خود رسانده است. روسیه روز چهارشنبه برای ششمین روز متوالی رکورد ابتلای روزانه 74692 مورد را ثبت کرد. لهستان هم روز چهارشنبه با ثبت بیش از 50 هزار مورد ابتلای روزانه رکورد تازهی را ثبت کرد.

در مجارستان هم با بیش از 20 هزار مورد تازه و رومانی 34 هزار مورد و بلغارستان بیش از 12 هزار مورد و جمهوری چک به حدود 40هزار مورد ابتلای روزانه رکوردهای تازهی ثبت شده است.

کاهش مقدار رفاه اجتماعی در آلمان در دوران کرونا

نتایج یک آنالیز هم نشان می دهد که مقدار رفاه اجتماعی در آلمان در دوران کرونا کاهش پیدا نموده است.

بر اساس ارزیابی شاخص رفاه ملی 2021 (NWI) در سال اول کرونا (2020) کاهش بیش از 50 میلیارد یورو بخصوص به این دلیل ایجاد شد که مصرف خانوارهای خصوصی به شدت کاهش پیدا کرد.

خسارت سنگین کرونا به صنعت توریسم اتریش

بخش توریسم وگردشگری اتریش در سال گذشته متحمل خسارات سنگینی شد. براساس آمارهای اولیه اداره آمار اتریش تعداد اقامت های شبانه در مقایسه با سال 2020 حدود 19 درصد کاهش یافته و به حدود 80 میلیون نفر رسیده است. این مقدار حدود 48 درصد کم تر از سال قبل از همه گیری بوده است. به این ترتیب این صنعت حدود 50 سال عقب افتاده است.

بر این اساس اخیرا در سال 1970 تعداد اقامت های با این مقدار پایین در پانسیون ها، هتل ها و آپارتمان ها در اتریش ثبت شده بود. استان های فدرال تیرول، سالزبورگ و وین بیشترین کاهش در این زمینه را به ثبت رساندند.

بر این اساس مقدار اقامت های شبانه گردشگر های آلمانی در اتریش که جزو مهم ترین گروه گردشگر ها در این کشور محسوب می شوند با 16.6 درصد کاهش به 32.1 میلیون نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1658

به "تور اروپا ارزان: ثبت رکوردهای تازه اومیکرونی در اروپا، کرونا توریسم اتریش را 50 سال به عقب بازگرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا ارزان: ثبت رکوردهای تازه اومیکرونی در اروپا، کرونا توریسم اتریش را 50 سال به عقب بازگرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید