اختلاف نظرها درباره فوائد و مضرات مصرف روزانه آسپرین

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، طی سال های اخیر اختلاف نظرها در خصوص فوائد و مضرات مصرف روزانه دوز پایینی از داروی آسپرین بیش از پیش بوده است.

اختلاف نظرها درباره فوائد و مضرات مصرف روزانه آسپرین

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، اکنون دستورالعمل های موجود در خصوص مصرف داروی آسپرین حاکی از آن است که مصرف این دارو برای پیشگیری از حمله قلبی و سکته مغزی در افراد سالم ضرورتی ندارد. اما بعضی از محققان در نیوزیلند بر اساس آنالیز های خود دریافتند مصرف دوز پایینی از آسپرین در بعضی از افراد که از وضعیت قلبی سالم برخوردارند مفید است.

محققان نیوزیلندی در آنالیز روی 245 هزار فرد سالم مشاهده کردند در یک بازه زمانی پنج ساله مصرف روزانه داروی آسپرین در حدود 2.5 درصد از زنان و 12 درصد از مردان مفید بوده است.

محققان اظهار داشتند: در این مطالعه با در نظر دریافت فاکتورهایی همچون ویژگی های شخصیتی در این اشخاص پیش بینی شد که گرایش آنان به مصرف آسپرین و مفید یا مضر بودن آن به چه صورت است. به کارگیری فاکتور رویکرد شخصی، ما را قادر می سازد تا پس از آنالیز تاثیر داروی آسپرین بر احتمال مسائل قلبی عروقی و خونریزی شدید، افرادی که از این دارو بهره می برند شناسایی شوند.

هرچند این دستورالعمل ها افرادی را که وضعیت سلامت قلبشان اورژانسی است شامل نمی گردد و این افراد به طور کلی از مصرف این دارو نفع می برند. همچنین به افرادی که سابقه سکته قلبی و مغزی داشته اند خودداری از مصرف داروی آسپرین توصیه نمی گردد.

به گزارش هلث دی نیوز، هرچند، نتایج آنالیز های منتشر شده در سال 2018 نشان می دهد مصرف روزانه آسپرین توسط افرادی که از وضعیت قلبی سالمی برخودارند تنها به کاهش 11 درصدی احتمال سکته قلبی و مغزی یاری می نماید و از سوی دیگر خطر خونریزی شدید را 43 درصد افزایش می هد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 83

به "اختلاف نظرها درباره فوائد و مضرات مصرف روزانه آسپرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف نظرها درباره فوائد و مضرات مصرف روزانه آسپرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید