اپل برای بهبود قابلیت ضدآب بودن محصولاتش برنامه ریزی می نماید

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، شرکت اپل در کوشش است تا با استفاده از سیستم ردیاب آب، قابلیت ضدآب بودن محصولات خود را بهبود ببخشد.

اپل برای بهبود قابلیت ضدآب بودن محصولاتش برنامه ریزی می نماید

اپل یک ردیاب آب را به ثبت رسانده است. این فناوری از یک غشاء برای تشخیص نفوذ یا عدم نفوذ آب به ابزار استفاده می نماید و به احتمال زیاد جایگزین حسگر های پر از گازی می گردد که شرکت اپل از آن در آیفون ها و اپل واچ های خود برای تشخیص نفوذ آب استفاده می نماید. با درج فناوری تازه، آیفون ها و ساعت های اپل آینده احتمالاً می توانند در برابر آسیب های آب مجهز شوند.

به گزارش gadgetsnow، سیستم ردیاب آب که در خصوص آن صحبت کردیم، با یک غشای پلی تترا فلوئورواتیلن منبسط شده (ePTFE) عرضه می گردد. سیستم ردیاب آب به عنوان نرم افزاری در نظر گرفته می گردد که بسیار یاری کننده برای سلامت وسایل الکترونیکی است، زیرا زمانی که ماده شبیه آب تشخیص داده شده قبل از اینکه آب به آیفون یا اپل واچ شما نفوذ کند این سیستم به طور اتوماتیک و هوشمندانه وسیله الکترونیکی شما را خاموش می نماید.

همانطور که در این گزارش آمده است، سیستم ردیاب در ابزار های مختلف مانند سیستم صوتی و میکروفون نیز استفاده می گردد. اپل در خصوص سیستم مقاومت در برابر آب تازه کار نیست. در واقع، شرکت از رقبای خود جلوتر است. آیفون 13 برای استفاده در عمق 6 متری رتبه بندی شده است و Apple Watch Sequence 7 ممکن است تا عمق 50 متری همچنان فعالیت کند.

فناوری تازه در این پتنت می تواند به بهبود مقاومت در برابر آب آیفون های و اپل واچ های یاری زیادی کند. با این وجود، این موضوع تنها یک حق ثبت اختراع است و باید منتظر عملی شدن این ایده باشیم.

بیشتر بخوانید

خبرنگاران فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1701

به "اپل برای بهبود قابلیت ضدآب بودن محصولاتش برنامه ریزی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل برای بهبود قابلیت ضدآب بودن محصولاتش برنامه ریزی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید