ائتلاف سعودی 15 کشتی حامل مواد نفتی را در یمن در توقیف خود دارد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، منابع یمنی گزارش دادند که ائتلاف سعودی 15 کشتی با بیش از 400 تن مواد نفتی را توقیف نموده است.

ائتلاف سعودی 15 کشتی حامل مواد نفتی را در یمن در توقیف خود دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ داستان نویسی، وبگاه خبری انصارالله، امروز (سه شنبه)، گزارش داد که ائتلاف متجاوز پانزده کشتی حامل مواد نفتی را که وزن تقریبی آن به 410,728 تن می رسد، در فواصل زمانی مختلفی توقیف نموده است که بیشترین آنها به 56 روز می رسد.

طبق این گزارش، شرکت نفت یمن در بیانیه ای گفت که زمان توقیف های خودسرانه پیشین ائتلاف به پنچ ماه هم می رسید.که این اقدام ائتلاف با قوانین بین المللی حقوق بشر، ضوابط حقوق بین الملل و تمام قوانین و پروتکل ها آشکارا در تعارض است.

شرکت نفت در ادامه این اقدام ائتلاف را در تعارض با توافق سوئد دانست که در آن بر لزوم رساندن مواد اولیه و یاری های انسانی به بندر الحدیده (غرب یمن) تأکید شده است.

شرکت نفت یمن همچنین گفت که اقدام ائتلاف سعودی در توقیف کشتی های حامل مواد نفتی، با اظهارات مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل در یمن تماما در تعارض است؛ زیرا گریفیتس به تاریخ 16 ماه ژانویه امسال میلادی و همچنین 22 ماه اکتبر سال 2019 مدعی شده بود که کشتی های حامل سوخت بدون هیچ مانعی وارد بندر الحدیده می شوند.

شرکت نفت یمن شرح داد که ائتلاف با ربایش و همچنین جلوگیری از رسیدن کشتی های حامل فراورده های نفتی، گاز خانگی، مواد غذایی، دارو و دیگر مستلزمات ضروری به بندر الحدیده، به محاصره ملت یمن ادامه می دهد.

این شرکت در سرانجام تأکید کرد که این اقدامات در حالی صورت می گیرد که کشتی های یادشده با مکانیزم سازمان ملل (UNIVM) در جیبوتی بازرسی شده اند و مجوزهای لازم را از این سازمان دریافت کردند.

در همین ارتباط، دستیار ارشد وزیر خارجه ایران و سخنگوی انصارالله، روز گذشته، در گفت و گویی تلفنی بر تسریع در ارسال یاری های انسانی و دارویی مورد احتیاج مردم یمن در پی شیوع کرونا تاکید کردند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 676

به "ائتلاف سعودی 15 کشتی حامل مواد نفتی را در یمن در توقیف خود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی 15 کشتی حامل مواد نفتی را در یمن در توقیف خود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید