کمپین انتخاباتی بایدن رکورد جدیدی در جمع آوری پول سیاه ثبت کرد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، شبکه بی ان ان بلومبرگ گزارش داد که جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات آمریکا در جریان کمپین انتخابات 2020 مبلغ گزاف و حیرت آوری از کمک های مالی را از سوی اهداکنندگان ناشناس جمع آوری کرد که با تبدیل شدن وی به چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا به اوج خود رسید.

کمپین انتخاباتی بایدن رکورد جدیدی در جمع آوری پول سیاه ثبت کرد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس گزارش این شبکه تلویزیونی، از کل 1.5 میلیارد دلاری که بایدن در جریان کمپین انتخاباتی اش از سوی اهداکنندگان مالی جمع آوری کرد، حدود 145 میلیون دلار آن از طریق کمک های مالی موسوم به پول سیاه تامین شد و این بدان معناست که مردم هرگز به طور دقیق متوجه نخواهند شد که چه کسانی به پیروزی رئیس جمهور کمک کردند.

آمار کامل پول سیاه که به کمپین انتخاباتی بایدن کمک کرده از رکورد قبلی 112 میلیون دلاری در سال 2012 میلادی توسط میت رامنی فراتر می رود و 28.4 میلیون دلاری را که به نیابت از دونالد ترامپ هزینه شده، تحت الشعاع قرار می دهد.

بلومبرگ همچنین تاکید کرد که اگرچه دموکرات ها پیش تر تمایل خود را نسبت به ممنوعیت پول سیاه در سیاست به عنوان فساد منحصر به فرد ابراز کرده بودند چرا که به طرفداران اجازه می دهد بدون بررسی دقیق و موشکافانه از یکی از نامزدهای انتخاباتی حمایت کنند، اما ظاهرا در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این نوع کمک های مالی را پذیرفته بودند.

گای سِسیل، رییس سازمان Priorities USA Action گفت: ما قصد نداشتیم علیه ترامپ و نیروهای جناح راست که او را قادر می سازند، به طور یکجانبه خلع سلاح شویم.

بر اساس گزارشات، سازمان Priorities USA Action با یک مبلغ 26 میلیون دلاری از کمپین انتخاباتی بایدن حمایت کرد و به گفته شبکه بی ان ان بلومبرگ هرگز قرار نیست نام اهداکنندگان این مبلغ فاش شود.

با این حال شلدون وایت هاوس، سناتور دموکرات تاکید کرد: پول سیاه برای دموکراسی سمی است. این حقیقت که گروه های ترقی خواه یاد گرفته اند تا با استفاده از تاکتیک های مشابه با این مساله مبارزه کنند، بهانه خوبی برای ادامه طاعون پول سیاه در آمریکا نیست.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1179

به "کمپین انتخاباتی بایدن رکورد جدیدی در جمع آوری پول سیاه ثبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمپین انتخاباتی بایدن رکورد جدیدی در جمع آوری پول سیاه ثبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید