چگونه بفهمیم کیلومترشمار خودرو دستکاری شده است؟

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، کیلومترشمار خودرو گاهی اوقات توسط افراد دستکاری می گردد، اگر قصد خرید ماشین کارکرده دارید باید بتوانید کارکرد واقعی خودرو را تشخیص دهید.

چگونه بفهمیم کیلومترشمار خودرو دستکاری شده است؟

به گزارش خبرنگاران، برخی از افراد برای فروش خودرو دست دوم خود به قیمت بالاتر اقدام به انجام برخی کار ها از جمله دستکاری کیلومترشمار می نمایند. دستکاری کیلومترشمار کاری غیر قانونی و کلاهبرداری محسوب می گردد، این کار نه تنها در کشور ما بلکه در بیشتر کشور های جهان رخ می دهد.

روش های زیادی وجود دارد که به خریدار خودرو یاری می نماید به میزان دقیق کیلومتر پیموده شده خودرو پی ببرد.

در زمان خرید خودروی دست دوم از نزدیک به اعداد روی کیلومتر شمار خودرو نگاه کنید. برخی از سازندگان خودرو کیلومتر شمار را طوری طراحی می نمایند که در صورت تغییر مسافت پیموده شده، یک ستاره نشان دهد.

کیلومترشمار مکانیکی برخی از خودرو ها یک فضای سیاه بین اعداد دارند. اگر به جای رنگ سیاه بین اعداد، رنگ سفید یا نقره ای مشاهده کردید، کیلومتر شمار احتمالاً دستکاری شده است.

در زمان خرید خودرو از فروشنده بخواهید رسید های سرویس خودرو را به شما نشان دهد؛ مسافت پیموده شده در رسید ها و برچسب های بازرسی درج می گردد.

پدال ترمز و کفی خودرو را آنالیز کنید. اگر هر یک از آن ها فرسودگی زیادی داشته باشد، اما کیلومتر شمار مسافت پیموده شده کمی را نشان دهد، ممکن است کیلومتر شمار دستکاری شده باشند.

اگر جای پای راننده روی کفی ماشین مانده اما کیلومترشمار همچنان عدد پایینی را نشان می دهد ، احتمال دستکاری شدن کیلومترشمار وجود دارد.

ساییدگی بیش از حد ماشین؛ فرسودگی بیشتر

وسیله نقلیه را به یک مکانیک نشان دهید و از او بخواهید که ماشین را از نظر ساییدگی آنالیز کند. یک مکانیک می تواند تشخیص دهد چه قطعاتی در اتومبیل قدیمی تر هستند. در برخی از خودرو ها کیلومتر اصلی خودرو در کامپیوتر مرکزی آن ثبت می گردد. می توانید با استفاده از دستگاه دیاگ، کیلومتر خودرو را آنالیز کنید و بدانید در کیلومتر شمار واقعی چه عددی ثبت شده است، به عنوان مثال در پژو پارس های ساخت قبل از سال 91 می توان با استفاده از دیاگ کیلومتر واقعی را تشخیص داد.

ظاهر کلی خودرو تا حدودی شرایط میزان کارکرد آن خبر نشان می دهد. می توانید با آنالیز پدال گاز، غربیلک فرمان و رادیاتور به میزان کارکرد خودرو پی ببرید.

در زمان خرید خودرو عمق آج لاستیک های ماشین را اندازه بگیرید. اگر کیلومتر شمار 100 کیلومتر را نشان می دهد، ماشین هنوز باید لاستیک های اصلی خود را داشته باشد. از مکانیک بخواهید آج لاستیک را با اندازه گیری دقیق آنالیز کند.

اگر مایل به خرید خودروی دست دوم هستید، آنالیز کنید که آیا فروشنده دلال خودرو است یا اینکه واقعاً مصرف نماینده بوده است.

منبع: خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 912

به "چگونه بفهمیم کیلومترشمار خودرو دستکاری شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بفهمیم کیلومترشمار خودرو دستکاری شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید