5 ورزش که بیشترین بهره را از هوش مصنوعی می برند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، در این مقاله بعضی از مثال های کاربرد هوش مصنوعی را در 5 رشته ورزشی از جمله فوتبال، بیسبال، تنیس، بسکتبال و کریکت را آنالیز می کنیم و بعضی از استارتاپ های فعال در این حوزه را به شما معرفی خواهیم کرد.

5 ورزش که بیشترین بهره را از هوش مصنوعی می برند

اگر می خواهید با کاربرد هوش مصنوعی در این رشته های ورزشی آشنا شوید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

1. کریکت

در کریکت هوش مصنوعی برای بهبود استراتژی بازی استفاده می گردد و با استفاده از یادگیری ماشین می توان نتیجه استراتژی ها را پیش بینی کرد. به لطف قدرت هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده ها به مطلوب ترین حد خود رسیده است و با استفاده از سیستم آنالیز تصمیم (UDRS)، در تجزیه و تحلیل اطلاعات و تصمیم گیری صحیح نقش اساسی دارد. هوش مصنوعی بعلاوه می تواند برای توسعه ورزشگاه های سرپوشیده یا ورزشگاه های بسته استفاده گردد که می تواند ادامه بازی حتی در شرایط بد آب و هوایی را تضمین کند.

2. بیسبال

یکی از مهم ترین چیزهایی که هوش مصنوعی پیروز به ایجاد تحول در این ورزش شده است، تحلیل مهارت های بازیکنان است. هوش مصنوعی می تواند اطلاعات مربوط به بازیکنان را جمع آوری کند، از جمله سرعت میانه و زاویه ضربه زدن به چوب یا سرعتی که بازیکنان توپ را به بیرون پرتاب نمایند. این اطلاعات از جنبه های مختلف بسیار کاربردی است؛ به بازیکنان بینش دقیقی درباره مهارت های خود یا رقبای خود می دهد، به مربی ها و باشگاه های ورزشی یاری می نماید تا برترین بازیکنان را با اطلاعات جامع و دقیق از مهارت های شان برگزینند، امکان پیش بینی عکس العمل های بازیکنان را طبق داده های قبلی فراهم می نماید و غیره.

در این ورزش با استفاده از واقعیت مجازی، ابزاری شبیه سازی شده که باتر می تواند تمرین های هوشمندی داشته باشد، یعنی بعد از هر ضربه قدرت دست، مقدار درستی پرتاپ، مقدار شتاب و اطلاعاتی از این قبیل را دریافت می نماید که می تواند ضربات خود را برترین حالت ممکن مدیریت کند و با شناخت کافی ضربه بزند.

3. فوتبال

الگوریتم های هوش مصنوعی می توانند منجر به توسعه مهارت های بازیکنان، مربی ها، تیم ها، داروان گردد و حتی به بهبود تجربه علاقه مندان به این ورزش یاری نمایند و هیچ شکی در آن نیست. فناوری هایی مانند Goal Line Technology (GLT) ،Video Assistant Referee (VAR) به داوران این امکان را می دهد که تصمیم گیری صحیح در طول بازی داشته باشند، و کارایی بازی را بهبود بخشند. در زمینه پیش بینی بازی، Olocip (یک شرکت مستقر در مادرید) از الگوریتم های یادگیری ماشین استفاده می نماید تا با توجه به عملکرد تیم ها و بازیکنانشان 15 دقیقه آینده بازی زنده را پیش بینی کند.

4. تنیس

فناوری پیشگامانه Watson AI که به وسیله کمپانی IBM معرفی شده توانایی درک، یادگیری و تعامل دارد؛ این فناوری به هواداران تنیس این امکان را می دهد تا تجربه تماشا بازی از نزدیک را داشته باشند، بنابراین بینش ارزشمندی کسب می نمایند و تجربه تماشای آن ها را بهبود می بخشند. IBM Watson می تواند برترین لحظات یک مسابقه را شناسایی کند به این صورت که با گوش دادن به سر و صدای جمعیت و درک احساسات و واکنش آن ها و بعلاوه آنالیز زبان بدن تماشاچیان لحظات حساس را شناسایی و ثبت می نماید و با استفاده از تمام این موارد ویدیو های تاثیرگذار فراوری نموده و در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارد.

5. بسکتبال

تیم های بسکتبال می توانند متمرکز بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین فعالیت خود را بهبود دهند. با استفاده از computer vision و برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی می توان به بهبود بازیکنان بسکتبال و هدف گیری صحیح آن ها یاری کرد. با یاری هوش مصنوعی می توان بازیکن، تور و خط سه امتیازی را تشخیص معین کرد و پیش بینی کرد که توپ پرتاب شده به وسیله بازیکن در چه شرایطی وارد تور می گردد. هوش مصنوعی آمارهای دیگری مانند زاویه پرتاب، پرش، زمان واکنش و زاویه پا را می تواند به بازیکنان ارائه دهد تا کنترل خوبی بر بازی خود داشته باشند.

کمپانی های ورزشی که متمرکز بر هوش مصنوعی هستند

Nex Team - با راه اندازی برنامه HomeCourt به بازیکنان بسکتبال و بعضی رشته های دیگر یاری می نماید تا با یاری برنامه های آموزشی مبتنی بر هوش مصنوعی و بینایی کامپیوتر عکس العمل های هدفمند داشته باشند.

Catapult - این شرکت یک فناوری پوشیدنی برای بازیکنان فوتبال طراحی نموده که به بازیکنان این امکان را می دهد که از ظرفیت های بالقوه خود در جهت پیروزیت در بازی استفاده نمایند و عملکرد خود را بهبود دهند.

Dojo Madness - این برنامه یک ابزار مربیگری مجازی است که عملکرد بازیکنان را آنالیز می نماید و در جهت بهبود بازی به آن ها توصیه هایی می نماید و بعد از اتمام بازی تجزیه تحلیل خود را به بازیکنان ارائه می دهد تا بینش خوبی نسبت به عملکرد خود پیدا نمایند.

Mustard - از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل مکانیک ورزشکاران استفاده می نماید و نکاتی را برای بهبود عملکرد آن ها ارائه می دهد.

Asensei - یک پلت فرم مربیگری است که برای راهنمایی و اصلاح تمرینات فردی ورزشکاران از سنسورهای ضبط حرکت در لباس ورزشی استفاده می نماید و درست مثل یک مربی ورزشکاران را راهنمایی می نماید.

با توجه به اینکه هوش مصنوعی در صنعت ورزش وارد شده پس با پیشرفت های بیشتر هوش مصنوعی سنسورها، پردازنده ها و الگوریتم ها از ظرافت بیشتری برخوردار می شوند و مخاطب تجربه غنی تری را به دست می آورد حتی ممکن است هوش مصنوعی شکل بازی، مشاهده بازی و بازاریابی در صنعت ورزش را در سراسر دنیا تغییر دهد. با توجه به اهمیت هوش مصنوعی در زمینه ورزش، عدم استفاده از آن به معنای دور ماندن و عدم پیشرفت در این صنعت است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1487

به "5 ورزش که بیشترین بهره را از هوش مصنوعی می برند" امتیاز دهید

1 کاربر به "5 ورزش که بیشترین بهره را از هوش مصنوعی می برند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 ورزش که بیشترین بهره را از هوش مصنوعی می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید