چند ترفند ساده و سریع برای دفع سریع مورچه از خانه

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، کافی است کمی خرده یا تکه های غذا روی زمین ریخته شده باشد و نتوانید بالافاصله آن ها را جمع کنید؛ آن وقت با هجوم مورچه ها روبرو می شوید.

چند ترفند ساده و سریع برای دفع سریع مورچه از خانه

همواره برای از بین بردن مورچه ها احتیاج به استفاده از مواد سمی نیست. روش های طبیعی و آسانی هم وجود دارد تا این حشرات را فراری دهید.

معمولا در فصل مرطوب مورچه ها زیاد می شوند که گاهی خلاصی از دست آن ها سخت تر هم می گردد. یکی از معضلات اصلی هجوم مورچه ها به خانه به جز گزیدگی حمله آن ها به مواد غذایی است.

کافی است کمی خرده یا تکه های غذا روی زمین ریخته شده باشد و نتوانید بالافاصله آن ها را جمع کنید؛ آن وقت با هجوم مورچه ها روبرو می شوید. یا اگر مواد غذایی را همواره در ظروف در بسته نگهداری نکنید، با این مشکل رو به رو می شوید. 9 ترفند ساده برای دفع سریع مورچه از خانه را بخوانید.

سرکه: معمولا بیشتر ما در خانه سرکه داریم. می توان با این ماده طبیعی مورچه ها را دفع کرد. بوی تند سرکه مورچه ها را فراری می دهد.

برای این کار میزان برابر آب و سرکه سفید را در یک بطری اسپری با هم مخلوط کنید. محلول سرکه را روی تمام نقاط ورودی مورچه ها اسپری کنید و چند روز این کار را تکرار کنید تا مورچه ای باقی نماند. بهتر است این محلول را دور تا دور پایین دیوار های خانه و آشپزخانه تان بریزید که احتمال موجود مورچه در این قسمت ها بیشتر است.

آب و مایع ظرفشویی: ترکیب آب و صابون یا مایع ظرفشویی نیز برای دفع مورچه ها پاسخگو است. یک بطری اسپری را با کمی مایع ظرفشویی و آب گرم پر کنید و چند روز در نقاطی که مورچه ها در تردد هستند اسپری کنید.

آب لیمو: ترکیب آب و لیمو نیز برای نابودی مورچه ها مناسب است. میزان مساوی آب و آب لیمو را در یک بطری اسپری بریزید و در نقاط تردد مورچه ها اسپری کنید.

دارچین: دارچین به علت بوی تندی که دارد برای فراری دادن مورچه ها مناسب است. حدود نصف قاشق دارچین را با یک فنجان آب مخلوط کنید و با یاری یک دستمال تا چند روز روی نواحی رد مورچه بکشید. نعناع و فلفل سیاه از دیگر ادویه هایی هستند که می توانید برای فراری دادن مورچه ها از آن ها بهره ببرید.

اگر به ترفند های استفاده از ادویه ها در خانه داری علاقه مند هستید مطلب با فلفل سیاه لباس های خود را از کدری نجات دهید را از دست ندهید.

پوست خیار: مورچه ها نمی توانند طعم خیار را تحمل نمایند. استفاده از پوست خیار هم روشی بسیار ساده و راحت برای فراری دادن مورچه ها است. یک خیار را پوست بگیرید و پوست آن را در نقاطی که رد مورچه وجود دارد قرار دهید. حتما هر روز پوست خیار ها را عوض کنید تا زمانی که اثری از این حشرات نباشد.

خاک دیاتومه: خاک دیاتومه یک راهکار شگفت انگیز برای از بین بردن مورچه ها است که به صورت طبیعی مورچه ها را فراری می دهد. میزانی از خاک دیاتومه را در جهت رد مورچه ها بریزید، دقت کنید این خاک نباید خیس باشد.

خاک دیاتومه فورا مورچه ها را نمی کشد، اما مشکل هجوم آن ها را طی چند روز حل می نماید. این پودر نرم، لیپید های لایه خارجی براق پوسته حشرات را جذب می نماید و باعث کم آبی آن ها و کشتن شان می گردد.

تمیز کردن خانه: ساده ترین راه تمیز نگه داشتن خانه است. مورچه ها از خودشان رد و اثر بر جا می گذارند تا مورچه های دیگر آن ها را دنبال نمایند. تمیز کردن خانه و از بین بردن به جای مانده خوراکی هایی که بوی آن ها مورچه ها را به خود جلب می نماید برترین گزینه برای فراری دادن مورچه ها است.

جوش شیرین: شما می توانید با ریختن میزان کمی جوش شیرین در محل عبور مورچه ها از دست این حشرات خلاص شوید.

پوست مرکبات: برای رهایی سریع از دست مورچه ها می توان از پوست مرکبات هم استفاده کرد. پوست مرکبات و آب را در یک مخلوط کن با هم ترکیب کنید و آن را در محل عبور مورچه ها اسپری کنید.

منبع: دلتا

منبع: فرادید
انتشار: 19 مهر 1401 بروزرسانی: 19 مهر 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1799

به "چند ترفند ساده و سریع برای دفع سریع مورچه از خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند ترفند ساده و سریع برای دفع سریع مورچه از خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید