هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش ها

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تشدید فعالیت بارشی در کشور تا اواسط این هفته، گفت: با توجه به تعطیلات پیش رو و احتمال افزایش سفر ها توصیه می گردد که مسافران و دستگاه های مسئول تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات را در نظر داشته باشند.

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش ها

ایسنا: صادق ضیائیان ضمن اشاره به این که سامانه بارشی فعال در کشور کماکان تا اواسط این هفته ادامه دارد، اظهار کرد: شدت بارش ها از امروز (4 آبان) تا فردا خواهد بود. همچنین طی امروز بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق بارش تگرگ پیش بینی می گردد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که طی فردا و پس فردا (5 و 6 آبان) کاهش دما در اغلب مناطق کشور قابل ملاحظه خواهد بود، توضیح داد: این سامانه بارشی اکثر مناطق کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و طی امروز بارش در آذربایجان شرقی، زنجان، نیمه شرقی کردستان، کرمانشاه، ایلام، جنوب لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان، البرز، قزوین، قم، استان تهران، خوزستان و گیلان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

به گفته ضیائیان، طی فردا استان های زنجان، شرق کردستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات شرقی البرز، خوزستان، شمال بوشهر، شمال فارس، گیلان، مازندران و گلستان تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرند و بر شدت بارش ها در این مناطق اضافه کرده می گردد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: در نیمه شمالی کشور کاهش 3 تا 5 درجه ای دما پیش بینی می گردد.

وی با بیان اینکه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (5 و 6 آبان ماه) بارش در مناطق مرتفع و کوهستانی رشته کوه البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود، گفت: فعالیت این سامانه بارشی سبب اختلال در تردد شهری، مه گرفتگی و لغزندگی جاده های کوهستانی می گردد. همچنین احتمال سیلابی شدن مسیل ها و بالا آمدن آب رودخانه ها وجود دارد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید نمود: با توجه به تعطیلات پیش رو و احتمال افزایش سفرها توصیه می گردد که مسافران و دستگاه های ذی ربط تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت به عمل آوردند.

ضائیان اضافه کرد: دوشنبه (6 آبان) به طور موقت بارش در شمال غرب کاسته می گردد و گستره بارش ها محدود به مناطقی از غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های البرز مرکزی خواهد شد همچنین در بخش های از استان های اصفهان، شمال فارس، یزد، کرمان، جنوب خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می دهد.

وی در ادامه گفت: سه شنبه (7 آبان ماه) عمده بارش در شمال غرب کشور و غرب سواحل دریای خزر خواهد بود.

ضیائیان در خاتمه اظهارکرد: فردا (5 آبان ماه) آسمان تهران ابری همراه با بارش باران در برخی ساعات مه رقیق ، گاهی رگبار باران و وزش باد با احتمال رعد و برق و پس فردا (6 آبان ماه) نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات بارش باران ، گاهی افزایش باد و رگبار و رعد و برق پیش بینی می گردد. بیشترین و کمترین دمای هوا در این دو روز 15 و 12 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 201

به "هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید