هشدار به تهرانی ها؛ برف و کولاک در راه است

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر وقوع کولاک در ارتفاعات این استان به کوهنوردان آماتور و حتی حرفه ای توصیه کرد که از صعود به ارتفاعات خودداری نمایند.

هشدار به تهرانی ها؛ برف و کولاک در راه است

به گزارش ایسنا، حامد یزدی مهر با اشاره صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران و وقوع کولاک در ارتفاعات استان تهران گفت: این مخاطرات برای آخر وقت فردا سه شنبه 25 بهمن تا چهارشنبه 26 بهمن ماه پیش بینی شده است و ضروری است که کوهنوردان اعم از حرفه ای و آماتور از صعود به ارتفاعات در این ایام پرهیز نمایند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد: بعلاوه ضروری است که از اتراق در حاشیه و بستر مسیل ها و رودخانه ها، پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد در این بازه زمانی پرهیز شده و مستحکم سازی سازه های موقت مانند پوشش گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی نیز در اولویت قرار بگیرد.

یزدی مهر بر ضرورت توجه به هشدارهای مدیریت بحران تاکید نمود و گفت: برای پنجشنبه و آدینه 27 و 28 بهمن ماه سامانه دوم وزش باد شدید را خواهیم داشت که وقوع باد شدید، کولاک در ارتفاعات، و ریزش بهمن در منطقه ها مستعد مورد انتظار است و در این زمینه تاکید می گردد مردم عزیز توصیه ها و هشدارها را جدی بگیرند.

وی اضافه کرد: در این خصوص مدیریت بحران تمامی دستگاه های امدادی، خدماتی، انتظامی و ... را نیز به حالت آماده باش درآورده و توصیه ها و هشدارهای لازم به آنان ارائه شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 بهمن 1401 بروزرسانی: 25 بهمن 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1858

به "هشدار به تهرانی ها؛ برف و کولاک در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به تهرانی ها؛ برف و کولاک در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید