معمای حل نشده تیم ملی فوتبال ایران در آستانه جام جهانی! ، کی روش در انتظار ورود چهره مورد نظر!

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، علاقه شدید فدراسیون فوتبال به استفاده از جواد نکونام در قامت دستیار برای تیم ملی، هیچ وقت یک راز نبوده است.

معمای حل نشده تیم ملی فوتبال ایران در آستانه جام جهانی! ، کی روش در انتظار ورود چهره مورد نظر!

به گزارش خبرنگاران آنلاین، مهدی تاج از همان ابتدا نیز از این تمایل پرده برداشته و ظاهرا کی روش نیز در یک شرط عجیب، راه را برای همه مربیان داخلی دیگر به جز شاگرد سابقش بسته است. شاید در نخستین روزهای بازگشت کارلوس، ضرورت حضور یک کمک ایرانی در کنار او احساس می شد اما در آن مقطع، تفاوتی بین باشگاه فولاد و فدراسیون فوتبال به دست نیامد.

  • خط و نشان کی روش بعد از ماجرای حذف تیم ملی | مردم ایران پاسخ سختی به این کمپین می دهند | نیازی نیست من به نام انگلیس چیزی اضافه کنم

حالا در فاصله تنها چند روز به تعطیلی لیگ برتر و شروع اردوهای تیم ملی، دلیل این همه اصرار به جذب نکونام اصلا مشخص نیست. فدراسیون به کدام دلیل فنی اصرار دارد که این اتفاق به هر قیمتی رخ بدهد؟ اصلا بر چه اساس این تصور در فدراسیون شکل گرفته که حتی با وجود مخالفت باشگاه فولاد، باید نکو به کادر فنی تیم ملی اضافه شود؟ آیا واقعا تیم ملی در چنین مقطعی به این انتخاب نیاز دارد؟ آیا نکو موجب ارتقای تیم ملی خواهد شد؟

جواد نکونام در لیگ بیست و دوم نتایج خوبی به دست نیاورده و روزهای درخشانی را با فولاد پشت سر نگذاشته است. او به لحاظ فنی، تأثیر زیادی از کی روش گرفته و اساسا یک مربی دفاعی است. این فلسفه شاید در بازی با تیم های بزرگ تر به او کمک کند اما روبه روی تیم های معمولی، همواره این مربی را به دردسر می اندازد. او شاید نام بزرگی داشته باشد اما هنوز به عنوان یک سرمربی، باید خودش را در آزمون های بزرگ تری اثبات کند. به سختی می توان گفت حضور نکو به لحاظ فنی، در این مقطع، چیزی به تیم ملی اضافه خواهد کرد. حتی اگر از زاویه خود او به ماجرا نگاه کنیم، این تجربه آنقدرها هم کلیدی به نظر نمی رسد.

نکو قبلا با تیم ملی به جام جهانی رفته و در مقطعی تجربه دستکمک کارلوس کی روش را هم داشته است. او حالا از آن دوران گذشته و به یک سرمربی تبدیل شده است. به نظر می رسد حتی خود او نیز ترجیح می دهد به جای بازگشت به نفر دوم بودن، ماجراجویی اش در فولاد را دنبال کند. شاید نشستن روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی به عنوان دستیار تجربه بدی نباشد اما این حضور یک ماهه در تیم ملی، آنقدرها هم که به نظر می رسد کاربردی نیست. فدراسیون فوتبال اصراری عجیب در اجرای طرحی دارد که در نهایت به سود هیچ کس تمام نمی شود.

ظاهرا فدراسیونی ها می خواهند نقش کریم باقری در تیم اسکوچیچ را به نکو در تیم کی روش بدهند. تیم کارلوس اما مبصر نمی خواهد. اگر آن تیم به کریم نیاز داشت، به دلیل بی نظمی های رایج در اردو بود اما در تیم کی روش، خبری از بی نظمی و سازهای مخالف نیست. پس حضور نکو به این دلیل در تیم ملی نیز، جای توجیهی ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 آبان 1401 بروزرسانی: 1 آبان 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1805

به "معمای حل نشده تیم ملی فوتبال ایران در آستانه جام جهانی! ، کی روش در انتظار ورود چهره مورد نظر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای حل نشده تیم ملی فوتبال ایران در آستانه جام جهانی! ، کی روش در انتظار ورود چهره مورد نظر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید