ناظم الشریعه: فوتسال ایران می تواند سال های سال قهرمان جهان باشد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، تهران (پانا) - سرمربی تیم ملی فوتسال ایران تاکید کرد یک جهان هزینه و تجربه و فعالیت بین سکوی سوم و نام چهارمی جهان واقع شده است.

ناظم الشریعه: فوتسال ایران می تواند سال های سال قهرمان جهان باشد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمد ناظم الشریعه در ابتدا گفت: ما همه تلاشمان را از پنجم خردادماه آغاز کردیم و تمرینات پرفشاری را به اجرا گذاشتیم. لیگ قبلی شرایط خوبی نداشت و با توجه به شرایط کرونایی بازیکنان خسته شدند و لیگ سختی را پشت سر گذاشتند. بنابراین هم باید ریکاوری مناسبی انجام می دادیم و هم اینکه به خاطر مسابقات جام جهانی تمرینات پرفشار را به اجرا می گذاشتیم. سعی کردیم با برنامه ریزی مناسب به جایی برسیم که امروز در آن قرار داریم.

وی ادامه داد: با لغو تورنمنتی که قرار بود در ایران برگزار شود، در نهایت یک بازی درون اردویی بین بازیکنان تیم ملی برگزار کردیم تا هم بازیکنان از شرایط خود به آگاهی برسند و هم ما از شرایط بدنی آنها بررسی مناسبی داشته باشیم. ضمن اینکه کارهای تاکتیکی را آغاز کردیم و کم کم به بازیکنان ارائه می شود تا نقاط ضعف رفع شود.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران ضمن بیان اینکه بازیکنان در شرایط مطلوبی قرار نداشتند، گفت: بازیکنان هفت اردوی سخت را تحمل کردند. به خصوص که بدترین شرایط هر ورزشکار زمان ارتقا آمادگی جسمانی است. به هر حال ما یک آوردگاه بسیار بزرگ در پیش داریم که بهترین های جهانی در آن حاضر می شوند و اگر جام ملتهای اروپا را دیده باشید، بالای پنجاه درصد روی فیتنس و آمادگی جسمانی کار کردند و بسیار مهم است که ما هم از علم روز جهان عقب نباشیم و بازیکنان به استاندارد جسمانی لازم برسند تا کارهای تاکتیکی را بهتر انجام بدهند. همان کاری که در دوره قبل هم آن را انجام دادیم.

وی اضافه نمود: البته هنوز با آن شرایط فاصله داریم. بدون شک بازیکنان هنوز به شرایط بازی نرسیده اند، از طرفی باید بازیکنان در اختیار باشگاه ها قرار بگیرند تا اواسط مرداد بازی هایشان آغاز شود که البته باشگاه ها کاملا حق دارند که بازیکنان را در اختیار خود داشته باشند.

ناظم الشریعه شرح داد: قاطعانه می گویم قبلا شرایط سخت بود و اتفاقات خوبی که در فوتسال رخ داده صرفا به خاطر وفاق بین بازیکنان و کادرفنی بوده است. اگر ما به فاصله شش سال در 2010 تا 2016 نتوانستیم در آسیا از جایگاه خودمان دفاع کنیم به خاطر پاره ای از مسائل بوده است. پس از آن درک متقابلی بین کادرفنی و بازیکنان و حتی هماهنگی و هارمونی مناسبی بین بازیکنان ایجاد شد، به طوریکه که حتی مهم نیست بازیکن دعوت شده به تیم از لیگ در چه رده ای آمده است و به محض حضور در اردوی تیم ملی همه بازیکنان با یکدیگر هماهنگ می شوند.

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: همه باید حمایت کنند. بی تردید فوتسال ایران در جهان برند و صاحب سبک است و برای اشاعه فرهنگ فوتسال ایران به فراتر از آسیا و اثبات اینکه چرا 12 نام قهرمانی آسیا بدست آوردیم و حضورمان در پنج، شش تیم برتر جهان در چند سال اخیر بی جهت نبوده، فقط باید به تیم ملی کمک کنیم. این نیاز به کمک شامل همه است، رسانه، خود ما مربیان تیم ملی، مربیان داخل لیگ که البته دست رنج آنها در اختیار ما قرار گرفته است. اگر تیم ملی نتیجه بگیرد، کمک بسیار خوبی به باشگاه هایمان می شود. فدراسیون هم باید حمایت در خور شان از فوتسال داشته باشد.

باشگاه ها باید بیشتر دیده شوند ناظم الشریعه با تاکید این جمله گفت: با سراجی هم صحبت کردم که اگر اتفاق خوبی بخواهد رقم بخورد، از طریق لیگ خواهد بود. در لیگ ما نباید فقط به تیم قهرمان پرداخته شود، بلکه اگر تیمی نایب قهرمان هم می شود، به مسابقات اعزام شود. در رده پایه هم ثابت شده که در همه جای کشور استعداد داریم و باید به فکر شکوفا کردن استعدادها باشیم. بازیکن تیم ملی باید در باشگاه ساخته و پرداخته شود و رده های سنی در طول سال مدام دچار بازی کردن باشند، نه اینکه به تیم های ملی دعوت شوند و یک هفته روی آنها کار شود و مثلا دفاع کردن را در تیم ملی یاد بگیرند. البته مسائل هم کم نیست، اما فدراسیون باید کمک کند. از نظرم فوتسال ایران می تواند سال های سال به واسطه استعدادهایی که دارد قهرمانی جهان شود.

وی در سرانجام گفت: باید قبول کنیم که جام جهانی تورنمنت متفاوتی است و برای رفتن به جام جهانی نیاز به فاکتورهایی داریم که یکی از مهمترین آنها بازی تدارکاتی است تا ببینم که در کجای این جام قرار داریم. جهانیی هزینه و تجربه و فعالیت بین سکوی سوم و نام چهارمی جهان است. رشته ای که در ایران نزدیک به 25 سال قدمت دارد و این همه سال مربیان زحمت کشیدند تا مقام سوم جهان را کسب کردیم. توقع مردم از تیم ملی فوتسال را خودمان هم از تیم داریم، اما باید قبول کنیم که شرایط سخت است. فدراسیون هم در شرایط جدیدی قرار گرفته است. در دو سال قبل واقعا اتفاق خوبی برای فوتسال رقم نخورد ، اما امیدواریم با حمایت فدراسیون بتوانیم دل مردم را شاد کنیم و فوتسال ما همچنان برند فوتسال جهان بماند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1369

به "ناظم الشریعه: فوتسال ایران می تواند سال های سال قهرمان جهان باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناظم الشریعه: فوتسال ایران می تواند سال های سال قهرمان جهان باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید