هشدار به تاج درخصوص ماندن کی روش ، غرامت مفت برای عنوان جعلی ندهید!

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، اگر فدراسیون تصمیم به حفظ کی روش گرفته از همین حالا باید به چند نکته توجه کند.

هشدار به تاج درخصوص ماندن کی روش ، غرامت مفت برای عنوان جعلی ندهید!

به گزارش خبرنگاران آنلاین، به شکل شگفت انگیزی هر چقدر که افکار عمومی و نگاه منتقدان و کارشناسان مبتنی بر ضرورت تغییر کادرفنی است، مسئولان فدراسیون فوتبال در خیابان سئول طور دیگری فکر می نمایند و گویا همچنان به ادامه همکاری با کارلوس کی روش علاقه مند هستند. گذشته از مهدی تاج و شرکا که هنوز به صراحت عبور از کی روش را اعلام نکرده اند، وزیر ورزش و جوانان را هم داریم که رسما می گوید مربی پرتغالی به کارش ادامه خواهد داد. گویا در این زمینه از دست مردم هم کاری ساخته نیست و باید به تقدیر تن دهند. با این همه، حداقل اجازه بدهید چند نکته مهم را یادآوری کنیم. اگر برخلاف خواست مردم ایران کی روش را نگه داشتید، حداقل حواس تان به این چند موضوع ساده باشد.

جام ملت ها مقام سوم ندارد

مهدی تاج در بخشی از سلسله ضررهای بزرگی که به فوتبال ایران زد، در قرارداد قبلی با کی روش هم مرتکب اشتباه بزرگی شد که گویا 200هزار دلار به ضرر کشورمان تمام شد. پیش از جام ملت های آسیا2019 در قرارداد امضا شده بین تاج و کی روش، آمده بود که درصورت رسیدن ایران به مقام سوم این دوره از بازی ها، مربی پرتغالی 200هزار دلار پاداش می گیرد. همانطور که می دانید ایران به نیمه نهایی رسید و آنجا با 3گل مقابل ژاپن مغلوب شد. قاعدتا تیم کشورمان باید راهی بازی رده بندی می شد، اما از همان سال2019 قرار شده بود جام ملت های آسیا بازی سوم-چهارمی نداشته باشد. کی روش این نکته را می دانست، اما کل فدراسیون از آن بی خبر بودند. در نتیجه کارلوس از ایران شکایت کرد و 200هزار دلار پول بابت سوم شدن در تورنمنتی گرفت که اصلا مقام سومی نداشت! آن دوره که گذشت و رفت، اما حواس تان باشد لااقل این دوره متحمل ضرر مشابهی نشویم.

هیچ کدام از این 2صعود ارزش ندارد

اگر قرار است کی روش در فوتبال ایران بماند، حواس تان باشد که در این دوره، نه صعود به مرحله نهایی جام جهانی چندان ارزشمند است و نه حتی صعود از مرحله گروهی این مسابقات. قرار شده از سال2026 جام جهانی با 48تیم برگزار گردد و سهم آسیا در این جام 8تیم خواهد بود. بنابراین صعود به جام جهانی بعدی کف مطالبات از کادرفنی است. هنوز فرمت دقیق برگزاری جام جهانی با 48تیم تعیین نشده، اما در هر صورت حتی صعود تیم ملی ایران از مرحله گروهی این بازی ها هم نباید کار دشواری باشد. بند و تبصره آنچنانی برای این موفقیت ها درنظر نگیرید و پاداش مفت به کسی ندهید.

ارتش دستیاران به کار نمی آید

کی روش در دوره نو همکاری اش با تیم ملی ایران، 9دستیار خارجی با خودش آورد. در شرایطی که تنها یک بازه زمانی 2ماهه برای آماده سازی تیم ملی پیش روی کی روش بود، استفاده از این همه دستیار خارجی واقعا عجیب به نظر می رسید. بعضی که بدبین تر هستند بر این باورند که لیست بلندبالای دستیارها قرار بود فقط دستمزد به ظاهر پایین کی روش را پوشش بدهد و باعث گردد قیمت کل کادرفنی بالا برود. اجازه بدهید ما در این مورد چیزی نگوییم، اما به طور کلی اگر قرار است قرارداد نوی بسته گردد، خوب است آقایان بدانند این لشکر سلم و تور چندان به کار نمی آید و برای فوتبال ایران تنها هزینه به همراه دارد. دستیار خارجی نهایتا یک نفر یا 2نفر؛ مگر جنگ است که 9نفر ببریم و 6گل هم از انگلیس بخوریم؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1401 بروزرسانی: 4 بهمن 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1847

به "هشدار به تاج درخصوص ماندن کی روش ، غرامت مفت برای عنوان جعلی ندهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به تاج درخصوص ماندن کی روش ، غرامت مفت برای عنوان جعلی ندهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید