مشترکان بد مصرف گاز جریمه می شوند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به گزارش خبرنگاران، جواد اوجی در حاشیه بازدید از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه دائمی فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که در محل نمایشگاه بین المللی تهران دایر است، در جمع خبرنگاران به مصرف بالا و بیش از 540 میلیون متر مکعبی گاز در بخش خانگی در روز گذشته اشاره و اظهار کرد: این اندازه مصرف در کشور در فصل پاییز سابقه نداشته و بهتر است بگوییم زمستان در پاییز رخ داده است.

مشترکان بد مصرف گاز جریمه می شوند

وی ضمن خواهش از مشترکان و هم وطنان برای دقت در بحث مدیریت و بهینه سازی مصرف گاز، ادامه داد: ان شاءالله با تدابیر مطلوبی که در بخش بالادست و پایین دست اندیشیده شده است همه تلاش ما و همکاران مان در وزارت نفت این است که مردم دچار چالش نشوند.

وزیر نفت تأکید کرد: مشترکانی که گاز را بهینه مصرف می کنند و در سقف الگوی مصرف هستند، تشویق می شوند، گفت: آن دسته از مشترکانی که بدمصرف و خارج از الگوی مصرف هستند با مصوبه ای که دیروز (چهارشنبه، 26 آبان ماه) نیز در دولت تصویب شد، بی شک جریمه می شوند.

اوجی با تأکید بر اهمیت به کارگیری توانمندی شرکت های دانش بنیان در کنار استفاده از سرمایه انسانی متخصص برای ایجاد تحول در صنعت نفت گفت: وزارت نفت دولت سیزدهم این قول را می دهد که از شرکت های دانش بنیان حمایت گسترده ای داشته باشد.

عضو دولت سیزدهم با اشاره به اینکه خدا را شاکرم که امروز توفیق پیدا کردم پیشرفت ها و محصولات شرکت های دانش بنیان را از نزدیک شاهد باشم، گفت: محصولات و تجهیزات ارائه شده در این نمایشگاه بسیار امیدوار کننده است.

وی با اشاره به چالش های صنعت نفت در بخش های بالادست و پایین دست اضافه کرد: امروز اگر قرار است تحولی در این صنعت رخ دهد، بحث سرمایه انسانی متخصص و موضوع استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان توأمان بسیار اهمیت دارد.

وزیر نفت با اشاره به اینکه بنده نیز فردی عملیاتی بوده ام و این صنعت را تجربه کرده ام، ادامه داد: امروز در این نمایشگاه، توانمندی های بسیار مطلوبی را در بخش بالادست مانند حوزه های تولید از چاه های نفت و گاز و در بخش پایین دست در بخش پالایشگاه ها و خطوط لوله انتقال ارائه شد.

زمینه مهیاست

اوجی با بیان اینکه زمینه استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان در صنعت نفت مهیاست، تأکید کرد: بی شک وزارت نفت از این شرکت ها حمایت می کند و ان شاءالله از این شرکت ها دعوت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه بنده به معاونان و مدیران شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت نیز گفته ام که باید نیازهای صنعت را روی میز گذاریم و از دانش بنیان ها دعوت کنیم؛ بی تردید این شرکت ها می توانند تحول بزرگی را در صنعت نفت و کاهش هزینه ها، افزایش محصولات و بهره وری بالاتر رقم بزنند.

وزیر نفت از حمایت های سورنا ستاری برای حمایت های بسیار مطلوب از شرکت های دانش بنیان قدردانی و تأکید کرد: وزارت نفت دولت سیزدهم این قول را می دهد که از شرکت های دانش بنیان حمایت گسترده ای داشته باشد.

بخش اعظم نیازها قابلیت تأمین از سازندگان داخلی را دارد

اوجی با بیان اینکه صنعت نفت نیز باید نیازهای خود را در قالب سفارشات انبوه به منظور بالاتر بردن انگیزه فعالیت شرکت های دانش بنیان مطرح کند، شرح داد: بنده معتقدم بخش اعظمی از نیازهای ما که هم اکنون از خارج وارد می شود از سوی دانش بنیان ها به طور کامل قابل تأمین است؛ باید از این شرکت ها حمایت کنیم و ریسک آن را بپذیریم.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظم کار وزارت نفت در بحث تولید کالاها، توجه به ساخت داخل است، اضافه کرد: ان شاءالله با هماهنگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استفاده از توان شرکت های دانش بنیان در بخش های بالادست و پایین دست صنعت نفت عملی می شود و نیازهایی که این صنعت دارد در داخل کشور قابل تأمین است.

وزیر نفت گفت: بعضی از دانش بنیان ها امروز گزارش دادند که بخشی از محصولات آنها به خارج از ایران و حتی کشورهای اروپایی صادر می شود که بسیار امیدوار کننده است.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1542

به "مشترکان بد مصرف گاز جریمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشترکان بد مصرف گاز جریمه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید