سریال صبح آخرین روز با حضور خانواده شهید شهریاری رونمایی شد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، تهران (پانا) - سریال صبح آخرین روز عصر امروز (20 اردیبهشت ماه) با حضور خانواده شهید دکتر مجید شهریاری و عوامل تولید این سریال به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

سریال صبح آخرین روز با حضور خانواده شهید شهریاری رونمایی شد

در آیین رونمایی از سریال صبح آخرین روز، رئیس مرکز سیمای استان های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز خرسندی از اتمام تولید موفقیت آمیز سریال صبح آخرین روز، گفت: سخت ترین مقوله ها در حوزه تولیدات نمایشی به کارهایی اختصاص دارد که مربوط به زندگی شخصیت های معاصر است، به همین خاطر تولید اثر در این بخش به هیچ وجه کار آسانی نیست.

سید عباس فاطمی با یادآوری اینکه خانواده بسیاری از شخصیت های برجسته ای که در خصوص زندگی آن ها اقدام به تولید آثار نمایشی می شود، زنده بوده و ناظر بر این تولیدات هستند، اضافه نمود: چنین ویژگی هایی باعث شده است تا تولید چنین آثاری به مراتب سخت تر از سایر آثار نمایشی باشد، به همین خاطر اتمام موفقیت آمیز سریال صبح آخرین روز را باید یک کار برجسته در این حوزه نامید.

وی با یادآوری اینکه بی تردید تا به امروز اثر نمایشی که بتواند به زندگی یک شخصیت برجسته نزدیک باشد، تولید نشده و یا انگشت شمار بوده است، شرح داد: بدون شک، لحظه به لحظه این سریال را باید آیینه تمام نما از الگوی زندگی شهید مجید شهریاری دانست که می تواند برای همه ما ایرانیان به عنوان یک زندگی توأم با ایمان، ایستادگی، دانش، ریشه و باور باشد.

این مسئول با تاکید بر اینکه عوامل تولید این سریال تلاش کردند تا روایت زندگی این شهید علمی کشور را به گونه ای به تصویر بکشند که مردم با تماشای آن بیشتر با شخصیت این دانشمند هسته ای ایران اسلامی آشنا شوند، ادامه داد: بی تردید آرامش و اقتداری که ایران اسلامی در برهه کنونی به دست آورده، به خاطر جان فشانی و ممارست دانشمندانی چون شهید شهریاری بوده است.

رئیس مرکز سیمای استان های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه هنرمندان سریال صبح آخرین روز تلاش کردند تا در این مجموعه سی قسمتی به گونه ای نقش آفرینی کنند که حق مطلب را در خصوص شهید مجید شهریاری ادا کرده باشند، اظهار کرد: بدون شک، چنین تولیداتی را باید در زمره تولیداتی قرار داد که یک زندگی واقعی را اعلام کرده و با آثار مبتنی بر تخیل فاصله معنی داری دارد.

فاطمی از حمایت مسئولان استان زنجان در تولید سریال صبح آخرین روز خبر داد و با اشاره به اینکه این اثر با هزینه معقولی به عرصه تولید رسید، گفت: این سریال قرار است بعد از اتمام سریال بچه مهندس 4 از شبکه 2 سیما پخش شود و امیدواریم مردم با تماشای این سریال با بخش کوچکی از فرآیندی که طی شد تا ایران به جایگاه امروز در عرصه هسته ای دست یابد، آشنا شوند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه تولید سریال صبح آخرین روز در روز 15 شهریورماه سال گذشته کلید خورد و امروز شاهد رونمایی از آن هستیم، بیان نمود: این سریال در 450 لوکیشن، هنرمندی 400 بازیگر نقش اصلی و فرعی و 1233 سکانس به تولید رسید. مهم تر از همه اینکه همه این کارها در شرایط سخت کرونایی انجام شد و این بسیار ارزشمند است.

سید محسن لطیفی با اشاره به اینکه امیدواریم با تولید این سریال بتوانیم گوشه ای از دِین خود را به شهید مجید شهریاری و سایر شهدای هسته ای ایران اسلامی ادا کنیم، اعلام کرد: بدون شک، یکی از اولویت های امروز رسانه ملی، معرفی مفاخر استانی و ملی است و بسیار خرسندیم که زنجان در این زمینه توانست با تولید اثری چون سریال صبح آخرین روز به این مهم جامه عمل بپوشاند.

بهجت قاسمی، همسر شهید دکتر مجید شهریاری نیز در این مراسم بر تداوم تولید چنین آثاری در کشور تاکید کرد و گفت: این نوع تولیدات می تواند فضای فرهنگی کشور را پررنگ تر کند و معتقدیم باید به تولیداتی که بازگوکننده و نشردهنده فرهنگ ایران اسلامی است، بیش از پیش بها داده شود، به همین خاطر موثرترین و قدرت مندترین ابزار برای معرفی این فرهنگ به مردم، ابزار هنر است.

گفتنی است، در خاتمه این مراسم از پوستر سریال صبح آخرین روز که به زندگی شهید دکتر مجید شهریاری می پردازد، با حضور مادر و برادر این شهید رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1317

به "سریال صبح آخرین روز با حضور خانواده شهید شهریاری رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال صبح آخرین روز با حضور خانواده شهید شهریاری رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید