سئول: کودتا در کره شمالی صحت ندارد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، آژانس اصلی اطلاعات کره جنوبی امروز (چهارشنبه) خاطرنشان کرد، رهبری کره شمالی به صورت عادی بر اوضاع این کشور نظارت دارد و شایعات درباره کودتا و به کما رفتن او رارد کرد.

سئول: کودتا در کره شمالی صحت ندارد

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، اوایل امروز شایعاتی مبنی بر این مساله منتشر شد که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی پس از خونریزی مغری به کما رفته و کودتایی از سوی کیم پیونگ-ایل، عموی او انجام شده است.

سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی در بیانیه ای برای خبرنگاران گفت: ما متوجه شدیم که حدس ها درباره سلامت رهبری کره شمالی بی پایه و اساس است. کیم جونگ اون ریاست نشست کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی را در 29 ژوئن برعهده داشت و امور کشور را به اسم رهبری دولت در دست دارد و به صورت عادی به آنها رسیدگی می نماید.

شرایط سلامت کیم جونگ اون که به شدت سیگاری است و اضافه وزن دارد، در مرکز توجه است چون خلاء قدرت در این کشور مسلح به سلاح اتمی می تواند به ناآرامی و آشوب در منطقه و فراتر از آن منجر گردد.

غیبت غیرمعمول 20 روزه وی در سال گذشته میلادی از انظار عمومی باعث بروز حدس هایی در سطح بین المللی درباره سلامت وی و حتی احتمال مرگ وی شده بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1374

به "سئول: کودتا در کره شمالی صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول: کودتا در کره شمالی صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید