دادگاه محسن لرستانی برگزار گردید

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، جلسه رسیدگی به پرونده محسن لرستانی در شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار گردید.

دادگاه محسن لرستانی برگزار گردید

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، سید کاظم حسینی وکیل مدافع محسن لرستانی چند روز پیش (10 مهرماه) در باره پرونده موکلش گفت: موکلم 12 اسفندماه سال 97 در منزل مادرش در سعادت آباد بازداشت شد و از آن موقع تاکنون در زندان است.

وی اضافه کرد: پرونده موکلم با شکایت مدعی العموم و با صدور کیفرخواست به اتهام افساد فی الارض به شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است.

حسینی توضیح داد: موضوع اتهامی موکلم در رابطه با مسائل اخلاقی و خصوصی بود که در فضای مجازی منتشر نموده بود و او شاکی خصوصی ندارد.

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، ماده 286 قانون مجازات اسلامی در رابطه با افساد فی الارض و مجازات آن مقرر داشته است:

هرکس به طور گسترده، مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، نشر اکاذیب، اخلال در نظام مالی کشور، احراق و تخریب، پخش مواد سمی و میکروبی و خطرناک یا دایر کردن مراکز فساد و فحشا یا معاونت در آنها گردد به گونه ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی، یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع گردد مفسد فی الارض محسوب و به اعدام محکوم می گردد.

تبصره- هرگاه دادگاه از مجموع ادله و شواهد قصد اخلال گسترده در نظم عمومی، ایجاد ناامنی، ایراد خسارت عمده و یا اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع و یا علم به مؤثر بودن اقدامات اجرا شده را احراز نکند و جرم ارتکابی مشمول مجازات قانونی دیگری نباشد، با توجه به میزان نتایج زیانبار جرم، مرتکب به حبس تعزیری درجه پنج یا شش محکوم می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 139

به "دادگاه محسن لرستانی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه محسن لرستانی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید