آنالیز و مقایسه پلت فرم های آنلاین آگهی استخدام

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، یکی از مهم ترین چالش های ایران نرخ بالای بیکاری خصوصا در بین جوانان است. به گزارش تسنیم آنالیز نرخ بیکاری گروه سنی 18 تا 35 ساله نشان می دهد که در سال 1398، 17.9 درصد از جمعیت فعال این گروه سنی بیکار بوده اند. در بین جوانان با تحصیلات عالی نرخ بیکاری به 43.5 درصد می رسد که بسیار نگران کننده است. این در حالی است که بسیاری از شرکت ها، کارخانه ها، استارت آپ ها و کسب وکار های کوچک و عظیم از مسائل خود در یافتن نیروی کارآمد و مفید گله دارند. موضوعی که با این حجم از بیکاری در بین تحصیل نموده ها همخوانی ندارد و به نظر می رسد یکی از مسائل در گسترش معضل بیکاری فقدان حلقه واسط بین کارفرما و کارجو باشد.

آنالیز و مقایسه پلت فرم های آنلاین آگهی استخدام

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

در گذشته صفحات احتیاجمندی ها یا بنگاه های کاریابی اصلی ترین راه برای جذب نیرو توسط کارفرمایان بود، اما با گسترش اینترنت و رونق آن وب سایت ها جای صفحات احتیاجمندی ها را گرفتند. امروزه ابزار های آنلاین متنوعی برای کاریابی و آگهی استخدام وجود دارد که با کمی جستجو می توانید آن ها را پیدا کنید. این ابزار ها به کارجو یاری می نمایند تا از بین گستره وسیعی از شرکت ها و مشاغل گزینه مورد نظر خود را انتخاب و درخواست خود را ثبت نمایند و کارفرمایان نیز بدون احتیاج به هزینه های اضافی به وسیله این سایت ها به طیف گسترده ای از منابع انسانی بالقوه برای شرکت خود دسترسی پیدا نمایند.

اما به عنوان کارفرما کدام پلتفرم آگهی استخدام بیشتر می تواند به ما یاری کند؟ کدام یک پرطرفدارتر است؟ کدام هزینه کمتری دارد؟ کدام یک برای کسب و کار آن ها مناسب تر است و کدام امکانات بهتری دارد؟ ما در این مطلب به آنالیز این ابزار ها پرداخته ایم تا شما به عنوان کارفرما و کارجو بتوانید انتخابی متناسب با شرایط خود داشته باشید.

ایران تلنت؛ 890 هزار تومان

ایران تلنت (Iran Talent) یکی از قدیمی ترین وب ٰسایت های آگهی استخدام است که فضایی حرفه ای و جامعه کاربری نسبتا عظیمی هم دارد. یکی از شاخص ها برای آنالیز میزان محبوبیت و بازدید هر وب سایتی توجه به رتبه الکسای آن است. رتبه الکسای ایران تلنت در ایران 339 است که در مقایسه با سایر گزینه های آنالیز شده در این مقاله متوسط محسوب می گردد.

ایران تلنت در بین کارفرمایان حوزه صنعت محبوبیت دارد و بسیاری از شرکت های عظیم از این پلتفرم استفاده می نمایند. البته شرکت های عظیم سعی می نمایند آگهی استخدام خود را در چندین پلتفرم ثبت نمایند تا بتوانند به جامعه کاربری همه آن ها دسترسی داشته باشند.

ایران تلنت بسته های متنوعی ارائه می نماید تا کارفرمایان بتوانند بر اساس احتیاج خود از آن ها استفاده نمایند. هر چه تعداد آگهی ها و مدت اعتبار بسته ها بالاتر می رود قیمت ها به ازای هر آگهی پایین تر می آید. مثلا بسته 2 هفته ترکیبی شامل 2 آگهی است که به مدت دو ماه روی سایت نمایش داده می شوند و کارفرما به مدت دو هفته دسترسی به بانک اطلاعات رزومه ها را دارد. این بسته 2 میلیون و 850 هزار تومان قیمت دارد.

قیمت تک آگهی بدون دسترسی به بانک رزومه ها نیز 890 هزار تومان قیمت گذاری شده است؛ بنابراین می توان گفت با توجه به قدمت ایران تلنت در صورتی که شما شرکت عظیمی هستید و مداوما اقدام به استخدام نیروی جدید می کنید استفاده از بسته های این شرکت می تواند برای شما مناسب باشد، اما قیمت یک آگهی آن در مقایسه با سایر سرویس ها بسیار بالاتر است.

جابینجا؛ 90 هزار تومان

رتبه الکسای جابینجا 81 است که نشان دهنده تعداد بازدید بالا و احتمالا جامعه کاربری عظیم آن است. رابط کاربری پنل این وب سایت هم کاربرپسند و راحت است. جابینجا بیشتر در بین شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها محبوب است و شرکت های فعال در حوزه صنعت و کارخانه ها کمتر در آن آگهی قرار می دهند. بسیاری از شرکت های عظیم حوزه فناوری کشور در این وب سایت صفحه ویژه خود را دارند که می توان فهرست فرصت های شغلی آن ها را مشاهده کرد.

هزینه یک آگهی در جابینجا 90 هزار تومان است که قیمت نسبتا مناسبی محسوب می گردد و شما اولین آگهی خود را هم می توانید با 50 درصد تخفیف در این وب سایت ثبت کنید. آگهی شما تا 30 روز اعتبار دارد و جابینجا تضمین می نماید که حداقل 200 رزومه مرتبط با آگهی تان دریافت کنید.

دیوار؛ 40 هزار تومان

دیوار به عنوان عظیم ترین وب سایت ثبت آگهی در کشور بخشی ویژه استخدام دارد. در این بخش کارفرما می تواند آگهی مورد نظر خود را ثبت کند و کارجو نیز با استفاده از ابزار های پیشرفته فیلتر به آگهی های مرتبط با علایق خود دست پیدا نمایند. تفاوت دیوار با سایر پلتفرم ها در این است که این وب سایت عمومی تر است و استخدام فقط یکی از دسته های آگهی در آن است. بر اساس آماری که این شرکت ارائه نموده به نظر می رسد در حوزه استخدام، دیوار در شهرستان ها محبوبیت بالایی دارد. رتبه الکسای دیوار 10 است که به این معنا است که یکی از پربازدیدترین وب سایت های ایرانی است.

هزینه یک آگهی در دیوار 40 هزار تومان است که در بین همه ابزار های معرفی شده در این مقاله ارزان ترین محسوب می گردد. هر آگهی تا یک ماه اعتبار دارد و متقاضیان مستقیما با کارفرما در ارتباط خواهند بود. در واقع متقاضیان آگهی شما را می بینند و مستقیما به وسیله چت دیوار یا شماره تماسی که ثبت نموده اید با شما تماس می گیرند و مذاکره می نمایند.

قیمت پایین آگهی استخدام در دیوار آن را به مناسب ترین گزینه برای کسب وکار های کوچک در سراسر کشور تبدیل می نماید. در دیوار احتیاجی نیست شما بسته های ترکیبی با تعداد آگهی بالا خریداری کنید تا صرفه مالی بیشتری داشته باشد و فقط در صورت احتیاج به استخدام با پرداخت مبلغی کم می توانید آگهی خود را ثبت کنید و نیروی مورد نظر خود را استخدام کنید.

ای استخدام؛ 89 هزار تومان

ای استخدام پلتفرمی است که کمی متفاوت از سایر پلتفرم های استخدامی است. این پلتفرم سعی نموده جایگزین مناسبی برای صفحات احتیاجمندی های شغلی روزنامه ها باشد. در این وب سایت علاوه بر آگهی های استخدام شرکت های عظیم و کوچک، فراخوان های استخدام بانک ها، موسسات، سازمان ها و ادارات دولتی و… نیز یافت می گردد. همچنین اخبار و اطلاعات لازم برای ثبت نام در آزمون های استخدامی در این وب سایت موجود است.

عامل محبوبیت این وب سایت همین فراخوان های استخدامی است که به طور کامل و دقیق روی وبگاه قرار می گیرد و علاقه مندان به استخدام در ادارات دولتی می توانند تمام آزمون ها را به وسیله این وب سایت پیگیری نمایند و در صورت تمایل در آن ها ثبت نام نمایند.

رتبه الکسا ای استخدام 113 است که شاخصی است که نشان دهنده تعداد بازدید بالای این وب سایت است. هزینه درج هر آگهی در ای استخدام 89 هزار تومان است که 10 روز اعتبار دارد.

کاربوم؛ 160 هزار تومان

کاربوم یکی از جدیدترین پلتفرم های آگهی استخدام است. این شرکت اواخر سال 94 با نام تلنت یاب شروع به کار کرد و بعدتر نام خود را به کاربوم تغییر داد. در این وب سایت انواع آگهی های استخدام کسب و کار های عظیم و کوچک یافت می گردد و کار کردن با آن نیز ساده است.

رتبه الکسا کاربوم در حال حاضر 628 است. هزینه یک تا دو آگهی در کاربوم 160 هزار تومان است و 30 روز اعتبار دارد. کاربوم در این بسته پایه 50 رزومه را برای کارفرما گارانتی می نماید. بسته های دیگری برای کسب وکار های عظیم تر یا احتیاج های استخدامی بیشتر نیز در نظر گرفته شده که به صرفه تر هستند.

ایران استخدام؛ 50 هزار تومان

ایران استخدام با رتبه الکسا 185 یکی از محبوب ترین ابزار ها برای کارجویان و کارفرمایان است. این وب سایت علاوه بر امکان ثبت آگهی استخدام محصولات و بسته های آموزشی مثل نمونه سوالات آزمون های استخدامی سازمان ها و ادارات را هم ارائه می نماید و محبوبیت اصلی آن نیز به دلیل ارائه همین محصولات است.

ایران استخدام بسته های متنوعی برای ثبت آگهی ارائه می دهد که در ادامه مشاهده می کنید:

هزینه بسته برنزی که شامل یک آگهی است و 15 روز اعتبار دارد در تهران 50 هزار تومان و در شهرستان 45 هزار تومان است. همچنین بسته نقره ای آن که قابلیت های بیشتری دارد و شامل 1 تا 4 آگهی و 30 روز اعتبار است، 85 هزار تومان است.

جاب ویژن؛ 135 هزار تومان

جاب ویژن از جمله شرکت های متاخرتر فعال در حوزه استخدام و کاریابی است که بسیاری آن را با نمایشگاه های کاری که با همکاری شرکت ها برگزار نموده می شناسند. این وب سایت تمام امکانات معمول و مرسوم یک وب سایت آگهی استخدام را در قالب رابط کاربری ساده و تمیز ارائه می دهد.

رتبه الکسا جاب ویژن 266 است و هزینه ثبت یک آگهی استخدام در آن 135 هزار تومان است که 60 روز اعتبار دارد.

نتیجه: کدام پلت فرم مفیدتر است؟

بر اساس آنالیز که روی امکانات، قیمت، رتبه الکسا و میزان تمایل شرکت های معتبر به استفاده از خدمات هر یک از وب سایت های فوق انجام شده می توان گفت که شما باید بسته به احتیاج خود یکی از این ابزار ها را انتخاب کنید.

اگر یک استارت آپ کوچک هستید که می خواهید فردی متخصص را به تیم خود اضافه کنید شاید بهترین گزینه برای شما جابینجا، جاب ویژن یا کاربوم باشد. اگر شرکت عظیمی هستید که می خواهید بهترین ها را جذب کنید بهترین کار استفاده همزمان از چند پلتفرم مثل ایران تلنت، جابینجا، کاربوم و… است. اگر کسب و کار کوچکی در تهران یا شهرستان هستید دیوار با توجه به محبوبیت بالا خصوصا در شهرستان ها می تواند گزینه ای عالی و کم هزینه باشد. اگر سازمان یا اداره دولتی هستید واگر استخدام شما به وسیله آزمون صورت می پذیرد بهترین کار همکاری با ای استخدام و ایران استخدام است.

از نظر هزینه، دیوار کم ترین هزینه را برای ثبت آگهی استخدام دریافت می نماید و ایران تلنت بالاترین قیمت را ارائه می دهد. از نظر میزان بازدید از آگهی استخدام و دیده شدن فرصت شغلی نیز هر چه در پلتفرم های بیشتری آن را ثبت کنید جوامع متنوع تری آن را مشاهده می نمایند، اما اگر فقط رتبه الکسا را ملاک قرار دهیم (که کافی نیست!) بعد از دیوار که البته گستره فعالیت آن خیلی عمومی تر و متنوع تر است، در بین پلتفرم های اختصاصی ثبت آگهی، جابینجا در رتبه اول قرار می گیرد

منبع: فرارو
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 849

به "آنالیز و مقایسه پلت فرم های آنلاین آگهی استخدام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز و مقایسه پلت فرم های آنلاین آگهی استخدام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید