خبرنگاران قالیباف: برای تغییر رویکرد آمریکا باید توان داخلی را تقویت کنیم

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، تهران- خبرنگاران- رییس مجلس گفت: برای تغییر رویکرد آمریکا باید نگاهمان در جهت تقویت داخل باشد، امروز این ظرفیت در کشور وجود دارد و قطعاً بدون فراوری قدرت و پیشرفت در حوزه مالی به عنوان اولویت اول، این تغییر امکانپذیر نیست.

خبرنگاران قالیباف: برای تغییر رویکرد آمریکا باید توان داخلی را تقویت کنیم

به گزارش خبرنگاران از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به آنالیز شرایط بازار بورس در نشست امروز چهارشنبه فراکسیون اظهارداشت: به طور کلی بازار بورس خوب باید دو ویژگی؛ قدرت نقدشوندگی و تامین سرمایه بخش های فراوریی را داشته باشد. با آنالیز این دو شاخص در شرایط فعلی بازار، می توان گفت که امروز بازار بورس در راستا درست خود نیست.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار سرمایه، بازار منحصربه فردی برای کشور محسوب می گردد، اضافه کرد: این بازار با سه بازار دیگر قابل قیاس نیست، بازار سرمایه به این دلیل منحصربه فرد است که ما باید با استفاده از آن خود را از بانک محوری نجات داده و نبود سرمایه گذاری های خارجی در اقتصاد کشور را از این بخش جبران کنیم.

قالیباف ادامه داد: دشمن اصلی ما آمریکاست، حال رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند که راه مبارزه با آمریکا تنها کار است و کار است و کار. از این رو باید برای پیشرفت و توسعه کشور کار کنیم. حال دشمن اصلی کار، نظام بروکراسی است که متاسفانه این مسئله همانند یک اسب سرکش شده که در کنترل هیچکس نیست.

وی با اشاره به شفافیت بازار سرمایه در کشور، اضافه کرد: این بازار بسیار شفاف بوده و سیستم بروکراسی در آن وجود ندارد. از طرفی این سوال مطرح می گردد که آیا مسائل بازار بورس را باید با برخورد قضایی حل کنیم؛ هرگز. زیرا در ساز وکار درونی بورس برقراری نظم وجود دارد و آنقدر این بازار شفاف است که متخلف را تنبیه می نماید.

رییس قوه مقننه کشور ادامه داد: نکته قابل تأمل اینکه با شفافیتی که در این بازار وجود دارد، چرا هنوز مسائل این حوزه حل نشده است؟ در پاسخ باید گفت که تعارض منافع که در سطوح و لایه های مختلف وجود دارد.

قالیباف گفت: در دو دهه قبل سهام عدالت یک ذخیره برای انقلاب بود که در مقطع فعلی بخشی از مسائل اقشار ضعیف را برطرف کرد، حال ما در بازار بورس می توانیم سرمایه های آنها را حفظ کنیم که این صدها برابر از یاری های بلاعوض بهتر و بالاتر است.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رویکرد رییس جمهوری منتخب این کشور در قبال ایران بیان نمود: مطمئن باشید که رویکرد آمریکا در قبال ایران با تغییر رییس جمهوری این کشور عوض نخواهد شد، از این رو برای تغییر رویکرد آمریکا باید نگاهمان در جهت تقویت داخل باشد، امروز این ظرفیت در کشور وجود دارد و قطعاً بدون فراوری قدرت و پیشرفت در حوزه مالی به عنوان اولویت اول، این تغییر امکانپذیر نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 962

به "خبرنگاران قالیباف: برای تغییر رویکرد آمریکا باید توان داخلی را تقویت کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قالیباف: برای تغییر رویکرد آمریکا باید توان داخلی را تقویت کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید