حضور بانوان در دستگاه های دولتی 24 درصد افزایش یافت

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: در سال 1392 حدود 5 درصد مدیران دولتی بانوان بودند اما امروز این رقم با کوشش و همت دولت به 8 هزار مدیر زن رسیده که نشان از افزایش 24 درصدی حضور زنان در عرصه های مدیریتی است.

حضور بانوان در دستگاه های دولتی 24 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران آذربایجان غربی، پریسا علیلو در نشست صمیمی با بانوان کارآفرین و فعال در عرصه فرهنگی-اجتماعی، گفت: دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، آگاه فجر اسلام حقیقی و نقطه عطف باشکوه، سرشروع استقرار انقلابی الهی با تأسی از حماسه بزرگ حسینی، رهبری امام خمینی(ره) و پشتوانه خون پاک شهدا، سعادت و تکامل فردی و اجتماعی را هدف نهایی خود قرار داده است.

وی با اشاره به تقارن این ایام باشکوه با میلاد پر برکت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته زن، بیان نمود: این مناسبت ها یادآور رشادت های زنان و مادران این سرزمین در به ثمر رسیدن خون شهیدان و ایثارگران انقلاب و تجلی عالی ترین صفات و ارزش های معنوی و آیینه تمام نمای فداکاری و از خود گذشتگی زنانی است که در سختی ها و ناملایمت ها، با شجاعت و پایبندی بر اصول و مبانی همچنان پایدار و شکیبا ایستادگی کردند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: نکوداشت مقام زن و روز مادر در حالی شروع می گردد که شرایط متفاوت کرونایی زندگی خانواده ها را تحت تأثیر قرار داده و همگان نقش درخشان زنان را در طول یک سال گذشته با مدیریت تعدد و فشار نقش های مختلف زن در خانه و محیط اجتماعی مشاهده نموده ایم. از دیگر موارد می توان به خدمت ایثارگرانه و ازجان گذشتگی مادران و زنان ایران اسلامی در نظام سلامت و درمان اشاره نمود که حماسه ای شگفت انگیز همانند دفاع مقدس را رقم زده است.

وی با بیان این که تصمیم های دولت در حوزه زنان به نتیجه رسیده، عنوان نمود: از عنایت و توجه استاندار، مدیران و فرمانداران به توانمندی های جامعه زنان استان و ایجاد فضای حرکت به سمت عدالت جنسیتی نهایت قدردانی را داریم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اشاره به تحقق عدالت جنسیتی و بهبود شاخص های خانواده و جنبه های مختلف در زمینه های فرهنگی، رفاهی و حقوقی، اضافه نمود: در سال 1392 حدود 5 درصد مدیران دولتی بانوان بودند اما امروز این رقم با کوشش و همت دولت به 8 هزار مدیر زن رسیده که نشان از افزایش 24 درصدی حضور زنان در عرصه های مدیریتی است.

در این نشست از دو کتاب حوزه ایثار و شهادت رونمایی شد و قرارداد اجرای دانشنامه زنان فرهیخته استان به امضا رسید. همچنین از بانوان فعال و کارآفرین آذربایجان غربی تجلیل به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1108

به "حضور بانوان در دستگاه های دولتی 24 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور بانوان در دستگاه های دولتی 24 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید