جنبه های مهم توافق برای احیای برجام به نتیجه رسید

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به گزارش خبرنگاران، دیپلمات های سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، فرانسه و آلمان) شامگاه چهارشنبه و پس از خاتمه نشست کمیسیون مشترک برجام بیان کردند: ما در مذاکرات به پیشرفت های بیشتری دست یافتیم و ابعاد مهم یک توافق آینده (درباره احیای برجام) به نتیجه رسیده است؛ اما هنوز تصمیم های دشواری پیش رو داریم.

جنبه های مهم توافق برای احیای برجام به نتیجه رسید

آن ها اضافه کردند: ما آگاه هستیم که زمان به نفع هیچ یک از طرف ها نیست و هنگام تصمیم گیری نزدیک و نزدیک تر می شود

این دیپلمات ها با اشاره به اینکه هفته آینده دور جدید مذاکرات وین از سر گرفته می شود از پشت کار و جدیت تمام هیأت ها قدردانی کردند.

همزمان لارنس نورمن خبرنگار ویژه نشریه وال استریت ژورنال در بروکسل شامگاه چهارشنبه پس از انتها نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در یک رشته پیامهای توئیتری به انعکاس اظهارات انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا نسبت به نتایج این نشست پرداخت.

وی در تحلیل خود از اظهارات مورا می نویسد: هرچند او (مورا) می گوید که توافقی حاصل خواهد شد. اما لحن و فحوای (گفته های او) روشن می کند که این یک امید است و نه یک بیانیه.

گفتنی است، انریکه مورا در انتها نشست شامگاه چهارشنبه گفت: در مقام یک هماهنگ کننده، آرزو می کردم که این آخرین دور (گفتگوها) باشد. این حاصل نشد، اما ما به کار و فعالیت ادامه می دهیم و من مطمئن هستم که در دور بعدی ما در نهایت به یک توافق می رسیم و ایالات متحده را به برجام و ایران را به اجرای کامل تعهدات خود (ذیل برجام) برمی گردانیم… این یک فرآیند پیچیده با تصمیمات سیاسی و به همراه موضوعات نسبتاً فنی است. آنها به طور موازی از هم پیش می فرایند. اکنون ما در حال رسیدن به نقطه ای هستیم که درآن باید با هسته این موضوعات روبرو شویم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1302

به "جنبه های مهم توافق برای احیای برجام به نتیجه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنبه های مهم توافق برای احیای برجام به نتیجه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید