تولید ایران خودرو از نیم میلیون دستگاه گذشت

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، گروه صنعتی ایران خودرو پیروز شد، با همت مجموعه کارکنان و همیاری سازندگان زنجیره تامین، اهداف خود در سال جهش تولید را محقق کند.

تولید ایران خودرو از نیم میلیون دستگاه گذشت

به گزارش ایکو پرس، ایران خودرو امروز 25 اسفند، تحقق شعار جهش تولید را جشن گرفت و توانست با وجود محدودیت ها و مسائل متعدد به واسطه تحریم های ظالمانه و بیماری کرونا، به تعهدات خود به جامعه و ذی نفعان عمل کند.

این خودروساز بزرگ کشور که در حال حاضر بیش از 55 درصد از سهم بازار خودروی سواری کشور را در اختیار دارد، توانسته، عدد تولید امسال را به 501399 دستگاه برساند و با افزایش 36 درصدی تولید در سال جهش تولید، در مقایسه با سال گذشته، علاوه بر ایجاد و حفظ رونق و ثبات در تولید، عرضه به بازار را افزایش داده و نیاز مشتریان را تامین کند.

در چند روز مانده به سال 1400 و همچنین در طول تعطیلات نوروز، تولید در ایران خودرو ادامه دارد و کارگران خطوط تکمیل کاری برای تکمیل و تجاری سازی خودرو های دارای کسری قطعه در محل کار حضور خواهند یافت.

در روز های پایانی امسال، بر خلاف سنوات گذشته، قیمت بازار فرایند کاهشی گرفته و به گفته کارشناسان، به روز رسانی تعهدات معوق و اجرای برنامه های متعدد فروش و افزایش عرضه به بازار، نقش مهمی در ایجاد این فرایند داشته است. تعهدات معوق ایران خودرو در ابتدای سال آینده تنها شش هزار دستگاه مربوط به خودرو های هایما و 207 اتوماتیک خواهد بود و این تعداد نیز در ماه های ابتدایی این سال به روزآوری خواهد شد؛ بر همین اساس، این شرکت برنامه ریزی دقیقی برای اجرای طرح های متنوع فروش در سال آینده تدارک دیده تا مشتریان با خیالی آسوده نسبت به خرید خودرو از کارخانه اقدام کنند.

افزایش عمق ساخت داخل و تامین قطعات از منابع داخلی، از عوامل اصلی کاهش قابل توجه خودرو های دارای کسری قطعه و افزایش عرضه به بازار بوده که ایران خودرو در این راستا توانسته با استفاده از توانمندی قطعه سازان، شرکت های دانش بنیان و نهاد ها و سازمان های دارای ظرفیت های داخلی سازی، پیروز عمل کند و تولید را بدون نیاز به شرکای خارجی ادامه دهد.

در همین حال، راستا اجرای نقشه راه توسعه در ایران خودرو با همکاری و همدلی متخصصان و مهندسان کشور ترسیم شده و در ابتدای آن، پنج محصول فعلی ارتقا یافته و محصول جدید تارا به سبد تولیدات این شرکت افزوده شده است. در سال 99 با طراحی و نمونه سازی موتور سه استوانه و تولید انبوه گیربکس شش سرعته نیز گام مهمی در توسعه قوای محرکه برداشته شد.

گروه صنعتی ایران خودرو با پشت سر گذاشتن بحران های ناشی از شرایط سخت کسب و کار و تحریم ها، به دنبال دستیابی به افق های روشن تر در بازار خودروی کشور در سال های آینده است.

گفتنی است، عبور 501399 مین خودرو از خط تولید مونتاژ شماره 4، با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران ارشد و کارگران گروه صنعتی ایران خودرو، جشن گرفته شد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1183

به "تولید ایران خودرو از نیم میلیون دستگاه گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید ایران خودرو از نیم میلیون دستگاه گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید