توضیحات رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره آزمون های سال جاری

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست مجازی معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها ، توضیحاتی را درباره آزمون های این سازمان ارایه کرد.

توضیحات رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره آزمون های سال جاری

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ داستان نویسی به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در این نشست که امروز (سه شنبه) به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، درخصوص برگزاری آزمون دکتری که جدی ترین پروژه ملی است که قرار است در کشور برگزار گردد، گفت: بسته های بهداشتی برای داوطلبان آماده نموده ایم و کلیه ملزومات بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی را در اختیار دانشگاه ها قرار خواهیم داد و برای اجرا، ورود و حفاظت آزمون نیز پروتکل هایی آماده شده است و طی مکاتباتی از دانشگاه ها خواسته شده تا امکانات خود را برای برگزاری این آزمون به این سازمان اعلام نمایند.

وی با اشاره به برگزاری آزمون ها گفت: در این زمینه سه مصوبه مختلف پیش رو داریم؛ یکی آغاز سال تحصیلی در مهر ماه، برگزاری کنکور سراسری 20 روز پس از انتها امتحانات نهایی دوره متوسطه و برگزاری آزمون های تحصیلات تکمیلی پس از ماه مبارک رمضان است.

به گفته رییس سازمان سنجش اموزش کشور، فعلاً تغییراتی در تاریخ برگزاری آزمون ها اجرا شده و آزمون دکتری از 9 اسفند 1398 به 9 خرداد 1399 و آزمون کارشناسی ارشد از 29 فروردین به 23 خرداد 1399 منتقل شده است.

وی همچنین درخصوص تاریخ احتمالی برگزاری کنکور سراسری توضیح داد: کنکور سراسری قرار بود 12 و 13 تیر ماه برگزار گردد که چون با تاریخ برگزاری امتحانات نهایی آموزش متوسطه در ارتباط است و بر اساس رایزنی های با همکاران مان در وزارت آموزش و پرورش از آنجایی که امتحانات نهایی قرار است 16 خرداد آغاز و حدوداً 14 تیرماه به انتها برسد، در نتیجه 20 روز پس از این تاریخ حدود هفته اول مرداد ماه می گردد که ما بتوانیم به احتمال قوی کنکور سراسری را برگزار کنیم.

خدایی گفت: جلسات متعددی با حوزه معاونت آموزشی و مرکز سنجش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز داشتیم و پیش بینی شده است که از اواخر خرداد تا اوایل مرداد فصل مناسبی از جهت کنترل بیماری کووید 19 است که بتوان بعضی آزمون های حضوری را برگزار کرد. سعی خواهیم کرد در چینش جایگاه ها فاصله 1.6 متری رعایت گردد و از فضاهای دانشگاه های عظیم نهایت استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 636

به "توضیحات رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره آزمون های سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره آزمون های سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید